איזה דור אנחנו? דור התכל'סהבלוג של iNT

פורסם ב31/07/2016

איזה דור אנחנו? דור התכל'ס

מה צריך לעשות צעיר שלא רוצה "טובות" מההורים ולא מאמין שהממשלה תעזור במשהו? סיפורם של שלושה חבר'ה שוויתרו על תואר אקדמי, ונכנסו לעולם ההייטק.

מכירים את הסיפורים האלו על צעירים מיואשים, שמביטים על העתיד ולא רואים את האופק? אז זה לא הסיפור שתקראו היום.
הסיפור הזה הוא על כמה צעירים, שלקחו את המושכות בידיים ברגע שהם הבינו משהו, והיום, שנים ספורות אחרי, החיים שלהם במקום אחר לגמרי.

מה הם עשו?

במשפט: הם החליטו להפסיק להיות כמו כולם. איך? קודם כל, הם ויתרו על התואר האקדמי – ונכנסו לעולם ההייטק.

עכשיו אתם בטח חושבים לעצמכם: איך אפשר להסתדר היום בלי תואר? מי יקבל אותי לעבודה? ומה יגידו החברים? וההורים? ואיך אפשר להתקבל לעבודה בהייטק בלי לימודים?!

אז תכירו בבקשה את מאיר נפרין בן 29. מאיר היה טכנאי מחשבים בצבא, ועבד גם כטכנאי מחשבים כשנרשם למכללת iNT ללימודי MCSA.
מדובר בקורס שמעניק תעודת הכשרה למקצוענים בתחום הIT  המעוניינים לתמוך במוצר Microsoft בארגונים. הוא טס לחופשה במקסיקו, ושבועיים אחרי שחזר, כבר התברג בתפקיד טכנאי מחשבים ורשתות בחברת הייטק גדולה. מה הלאה? הוא מתכנן כבר להתקדם לתפקיד DBA (מנהל בסיסי נתונים). ובזמן שחברים שלו עדיין לומדים תואר ראשון או לוקחים כסף מההורים כדי להחזיק את עצמם הוא מתכנן עוד השנה לקנות דירה באשקלון.

i1

אייל נעמן, בן 35 היה תקציבאי וסופרוויזר, ועבד ברדיו דרום. אבל הוא רצה יותר, והרגיש שמה שהוא באמת רוצה זה להיכנס לעולם ההייטק. הוא החליט שהוא משנה כיוון, והחל ללמוד תכנות אפליקציות סלולריות, אחד התחומים החמים ביותר כיום. תוך חצי שנה מתחילת הלימודים גויס לעבודה בסטרטאפ (שעכשיו יוצא לגיוס כספים), ותוך זמן קצר הוא צפוי להגיע לשכר של 20,000 שקל לחודש.

i2

ואם חשבתם שמאיר ואייל הם יוצאי דופן, אז תכירו את גבריאל מרקוס.
גבריאל החליט שעבודה כקצין ביטחון בסינמה סיטי קטנה עליו אז במקביל לעבודה הוא החליט ללמוד ותוך 6 חודשים כבר היה בשוק העבודה בתפקיד של טכנאי מחשבים בחברת אפלייד. היום, בגיל 30 הוא משמש כמנהל טכני ומנהל צוות של 4 אנשים. בזמן שחברים שלו לא מעזים בכלל לחלום על לקנות דירה, הוא כבר גר בדירה משלו בנס ציונה.

i3

גבריאל, מאיר ואייל הם חלק מדור חדש, דור הת'כלס. הם רוצים כסף בבנק, ג'וב נחשק ועתיד. הם יודעים שהמסלול הרגיל, שאומר "בוא תבזבז 70 – 120 אלף שקל ו-3-4 שנים, בשביל שתתחיל לעבוד בגיל 27 בשכר מינימום, ובינתיים לקחת כסף מההורים או לעבוד בעבודות מזדמנות", הוא לא הדרך הנכונה.

העולם השתנה. היום את הביטחון התעסוקתי מקבלים מידע מקצועי ייחודי.
בראיונות עבודה כבר לא שואלים אם יש לך תואר ומה הציונים שלך – כי זה לא משנה לרוב המעסיקים. מה כן משנה להם? מה אתה יודע לעשות. וגבריאל, מאיר ואייל יודעים לעשות. לא סתם קוראים להם דור הת'כלס.

גם אתה רוצה לעשות במקום לדבר ולתכנן? גם אתה מרגיש שעכשיו זה הזמן שלך ואין טעם לדחות את ההצלחה? אז ת'כלס כל מה שאתה צריך לעשות זה את הצעד הראשון! השאר פרטים עוד היום והתחל להרוויח כבר ממחר!