לימודי הייטק – איך תדע איזה מקצוע מתאים לך?הבלוג של iNT

פורסם ב26/06/2016

לימודי הייטק – איך תדע איזה מקצוע מתאים לך?

 

אחת הבעיות המהוות פועל יוצא של תרבות השפע, היא חוסר היכולת לבחור את המסלול הנכון, את בן הזוג המתאים או אפילו את המנה האטרקטיבית ביותר בתפריט. ישנם אינספור מחקרים שבהם נמצא כי ככול שהאפשרויות שניתן לבחור מתוכן רבות יותר ומגוונות יותר, כך היכולת של הצרכן לבחור חלשה יותר ולא אחת כתוצאה מכך הצריכה גם נמוכה יותר.
כך לדוגמה באחד מהמחקרים המפורסמים שבוצעו בתחום זה, מכרו בימים מסוימים בסניף של רשת שיווק גדולה בארצות הברית 20 סוגים שונים של גלידה ואילו בימים אחרים ארבעה טעמים בלבד. ממצאי הניסוי הצביעו על כך שבימים שבהם המגוון היה מצומצם יותר, מספר הרכישות היה גבוה יותר.
אבל לא צריך להיות חוקר מהולל כדי להבין שכשישנן אפשרויות רבות מספור, נוצרת התחושה שהאפשרות הטובה הבאה ממש מעבר לפינה ולכן רבים כל כך מאתנו מוצאים את עצמם בלבטים ממושכים שלפעמים גם לא נגמרים.

עולם של אפשרויות בלתי מוגבלות

בתחום הלימודים הגבוהים ניתן להרגיש את הבעייתיות שבריבוי האפשרויות בצורה הטובה ביותר. ישנם צעירים רבים המעוניינים להתחיל ללמוד לימודים גבוהים, שפשוט דוחים את ההחלטה שנה אחרי שנה כיוון שהם מפחדים לעשות טעות גורלית ולבחור את המקצוע הלא נכון. מטבע הדברים במציאות שבה משנה לשנה ישנם יותר ויותר מסלולי לימוד, אין זה פלא שכל כך הרבה צעירים מדווחים על כך שהם סובלים מקושי רב כשהם נמצאים בלבטים לגבי המסלול שהכי מתאים להם, וכאן בעצם לימודי הייטק יכולים לתת מענה.

אז מהו בעצם הפתרון?

החדשות הטובות הן, שיש לא מעט שאפשר לעשות בנושא. קבצנו במיוחד עבורכם כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לבחור בחכמה את המקצוע שהכי מתאים לכם, וכדי לפשט את הדברים נתייחס לאלו המעוניינים ללמוד לימודי הייטק. להלן כמה עצות טובות שיסייעו לכם לבחור בחכמה את המקצוע הרלוונטי עבורכם:
  • ראשית מומלץ לבחור במוסד לימודים המספק מגוון רחב של קורסים, המפעיל מבחר מסלולים של לימודי הייטק. באופן הזה ניתן יהיה בהתאם לצורך לעבור בין המסלולים השונים וכן ניתן יהיה להתקדם במסלולים השונים במהלך הזמן באותו המוסד.
  • חשוב כמובן לפנות לייעוץ מקצועי, תוך מתן עדיפות לייעוץ הניתן במוסד הלימודים הנבחר. ייעוץ אקדמי מקצועי כולל היכרות עם המועמד, עם הרקע שלו, תחומי העניין שלו והשאיפות שלו, כשמטרת הייעוץ היא לסייע למועמד להתמקד ולהבין טוב יותר את האפשרויות הרלוונטיות ביותר עבורו באופן אישי.
  • אם בעבר המשמעות של לימודי הייטק הייתה לימודי תואר ראשון במחשבים, היום כבר מדובר במציאות שונה לחלוטין. כיום ישנן מכללות רבות כמו למשל המכללה שלנו, שבהן ניתן לקחת קורסים בודדים בהיקף של עשרות שעות לימוד בלבד וכך למעשה לטעום מהתחומים השונים. אם אחד התחומים קורץ לסטודנט במיוחד, הוא יכול להעמיק את ההכרות שלו על ידי לימודים ארוכים יותר. מדובר בפתרון האידיאלי עבור אלו שלא מעוניינים להתחייב.