לאן ניתוח מערכות הולך להתקדם לקראת 2018?הבלוג של iNT

פורסם ב04/10/2017

לאן ניתוח מערכות הולך להתקדם לקראת 2018?

ניתוח מערכות ממוחשבות הוא מקצוע בעל דרישה גבוהה, שנמצאת במגמת צמיחה ועלייה. עם הצמיחה בתחום חשוב להכיר את דרישות המקצוע. התחום לא דורש רק ידע תיאורטי או טכנולוגי, אלא גם כישורים אישיים שאת חלקם ניתן גם לפתח.

כישורים של מנתח מערכות

ניתוח מערכות דורש יכולות כמו תקשורת טובה ויכולת עבודה בצוות, היכולת לאזן בין הרבה משימות ובין הרבה אינטרסים (במצבים של יעילות מול עלות, או גורמים שונים כמו פיתוח לעומת הנהלת חשבונות ועוד), מנהיגות וכריזמה גם בלי להיות בעמדה בכירה או ניהולית, לראות את התמונה הגדולה, יצירתיות ומחשבה מחוץ לקופסא בעיקר כשמדובר בפתרון בעיות, יכולות אנליטיות והרשימה עוד יכולה להימשך. עוד צורך חשוב עבור הצלחה בקריירת ניתוח מערכות הוא להיות מעודכן- ברשתות, מערכות וטכנולוגיות חדשות, כמו-כן במגמות המתהוות בשוק כדי לדעת במה להשקיע עכשיו כדי להתקדם מהר יותר ורחוק יותר בקריירה.

ניתוח מערכות מידע

לאן פנינו מועדות? המגמות החמות בניתוח מערכות

ניתוח מערכות הוא מקצוע שהדרישה שלו צפויה לעלות בקפיצות גדולות מאוד. גם הדרישה בשוק העבודה גדלה, אך גם בהכשרה בתארים אקדמיים בניהול מערכות מידע ובקורסים המקצועיים הייעודיים לתחום.

שיטת ה-Agile תמשיך להתפתח. צורת עבודה זו נהיית מאוד פופולרית בעולם ההיי-טק. המשמעות שלה היא בניית מערכת על פי מבנה-על, אך ניתן לחלק אותה לחלקים ולעשות שינויים קטנים בחלקים אלו. היתרון של שיטת העבודה הזו היא שקל יותר לבצע מקצי שינויים, שיפורים ושדרוגים בחלקים שונים של המערכת מבלי להשפיע על התקדמות הפרויקט או על חלקי המערכת האחרים. שיטה זו דורשת הרבה יותר תקשורת בין גורמים שונים בגלל המורכבות שלה ולכל 'חוליה' יש יותר אינפוט.

פחות תכניות כתובות ויותר פרזנטציה. בגלל שההשכלה בתחום, בין אם בתואר אקדמי או במסגרת קורס ניתוח מערכות מקצועי, יותר נפוצה והרמה שלה הולכת ועולה- הצגה של התכנית תהפוך לבעלת משקל גדול יותר מהגרסה הכתובה.

קריירת ניתוח מערכות תצריך כישורים בכמה תחומים. נראה שבכל שוק העבודה וההיי-טק בפרט הדרישה להיות 'כולבויניק' הולכת וגדלה. גם ניתוח מערכות כתחום מתחיל לדרוש יותר יכולות של ניהול פרויקטים, מנהל עסקים, פיתוח קוד ועוד.

ניתוח מערכות מידע במחשב

להביא יותר פתרונות בעלות ערך עסקי. ניתוח מערכות כיום כולל יותר מכתיבת תכנית והיצמדות נאמנה אליה, אלא ניתנת עדיפות לחריגה מהתכנית עבור הצעות ייעול ורווחיות עבור העסק או הפרויקט.

אלו רק חלק מהמגמות שאליהן מתפתח התחום, כמו כל דבר הנוגע לתחום זה, חשוב להישאר כל הזמן מעודכנים ולהתאים את הלך הרוח, הידע המקצועי וצורת העבודה לדרישות השוק היום על מנת לבסס קריירה בתחום ולא להישאר מאחור עם תפיסות מיושנות או שאיבדו רלוונטיות בעבודה היומיומית הפרקטית, בעיקר כאשר מדובר בהצגת תכנית עבודה בפני מעסיק או הנהלה.