למה כדאי ללמוד פיתוח Full Stack?הבלוג של iNT

פורסם ב04/09/2017

למה כדאי ללמוד פיתוח Full Stack?

פיתוח Full Stack הוא תחום שהולך ונהיה יותר ויותר פופולרי, בקרב מעסיקים ובקרב מחפשים קריירה בפיתוח. מפתח Full Stack צריך לדעת לפתח גם מצד ה-Back End ועד ה-Front End וחוויית המשתמש.

לעיתים קרובות עולה השאלה – האם חברה תעדיף לקחת מפתח מומחה בתחום ספציפי או מפתח Full Stack? החששות העולים הם מפני עיכובים בלוחות הזמנים, למפתח ה-Full Stack יגיע עם ידע פחות מעמיק או שצירוף של טכנולוגיות שונות תביא את החסרונות של כל אחת מהטכנולוגיות.

יתרונות של בפיתוח Full Stack לעומת מפתחים המתמקצעים בתחום מסויים

  • פיתוח Full Stack עבור עסקים קטנים – לעומת החברות הגדולות שיצטרכו צוותים של Back End ו-Front End, עבור עסק קטן העסקת מומחה מהתחום יכולה להיות יעילה יותר וזולה יותר.
  • פתרון בעיות מקיף – מפתח שסיים קורס Full Stack ניגש לבעיה לא רק על מנת להציע פתרונות, אלא להבין מה הבעיה מהשורש שלה. בגלל ההיכרות עם כל האלמנטים והטכנולוגיות הראייה מרחבית, והבנת הבעיה לשורשה יכול להוביל לפתרון בעיות יעיל יותר.
  • יכולת עבודה דינמית- הצוות יכול להתפצל בקלות לצוותי עבודה בין עיצוב ה-Front End ופיתוח ה-Back End, ולפעול בתקשורת טובה בין הצוותים. גם כשמדובר במפתח יחיד, הוא יכול לעבור בקלות ומהירות בין משימות שונות על פי הצרכים של הפרויקט. המפתח יכול לתת מענה לבעיות מתוך היכרות רחבה של המערכת והעיצוב שלה.
  • יכולות השתדרגות – מחקרים הראו שמפתח ה-Full Stack מצליח להתעדכן בהתפתחויות ובשינויים הטכנולוגיים במהירות רבה יותר, בגלל הידע הנרחב בכל האספקטים של התחום הרלוונטי.
  • אחריות מקיפה – בעיקר כשמדובר בהעסקת חברה חיצונית, החברה לוקחת בעלות על כל האלמנטים של הפיתוח, ומעניקה יכולת לעבוד בתקשורת בין כל הצוותים בתוך החברה תהיה קלה ויעילה יותר.
  • יתרון כלכלי- עבור עסק להעסיק מפתח Back End ומפתח Front End יכול להיות יקר יותר, בנוסף שהפרויקט יכול להימשך יותר זמן ובכך לעלות יותר. מסיבות אלו העסקת מפתח Full Stack (יחיד, צוות או חברה חיצונית) יכול להגיע לעלויות זולות יותר עבור בעל העסק.
  • הסתכלות רוחבית- היתרון במפתחי Full Stack הוא שהם לא רק רואים פיתרון Web או קצה, אלא את העיצוב של כל המבנה המערכתי. להשלמת פיתוח Web נכונה ויעילה יותר, הידע הנרחב של המפתח הופך ליתרון משמעותי.

השתלבות בשוק העבודה

פיתוח Full Stack, כפי שניתן לראות, הוא בעל יתרונות הגוברים על החסרונות. ניתן לראות זו בדרישה בשוק להעסקת מפתח Full Stack, החל מעסקים קטנים ועד חברות גדולות ומוכרות. התחום ממשיך לצמוח והדרישה עולה בגלל היתרונות הרבים שיש להעסיק יחיד/ה או העסקת חברה הנותנת שירותי Full Stack. המענה הכולל, המהיר והחסכוני לבעיות וההסתכלות הרוחבית הופכות את תחום זה למשתלם ורווחי.