השכרת כיתות – מחפש מקום להרצאה? כמה דברים שאתה חייב לדעתהבלוג של iNT

פורסם ב26/06/2016

השכרת כיתות – מחפש מקום להרצאה? כמה דברים שאתה חייב לדעת

 

ישנם הרבה מאוד אנשי מקצוע הנוהגים להעביר הרצאות באופן מזדמן או לערוך סדנאות מפעם לפעם, הזקוקים לחדרים איכותיים, שיספקו להם את החלל האידיאלי להרצאה או לסדנא ונתקלים פעם אחר פעם בקושי לאתר חלל שכזה. החדשות הטובות הן שכיום ישנם מוסדות להשכלה גבוהה המציעים פתרון מושלם בדמות השכרת כיתות. במאמר שלפניכם נפרט אודות הפתרון החכם והמוצלח הזה ונספק לך כמה טיפים לבחירת הכיתה המתאימה ביותר לצרכים שלך.

השכרת כיתות במוסד אקדמי – יש חיה כזאת

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת על השכרת כיתות זה שהאפשרות הזו קיימת. חשוב לציין זאת כיוון שמדובר בפתרון חדש יחסית שרבים פשוט לא מכירים עדיין. מעבר לכך, גם אם אתה נוהג לשכור כיתת לימוד במקום מגוריך, דע כי לא אחת עומדת בפניך האפשרות לשכור כיתה גם במקום מרוחק. דוגמה טובה לכך ניתן למצוא למשל בכיתות הלימוד של מכללת נס, המציעה לאנשי מקצוע השכרת כיתות לימוד בסניפים השונים שלה הממוקמים בירושלים, רחובות, באר שבע ותל אביב.
לא אחת נופלת על איש המקצוע ההזדמנות להעביר הרצאה לקהל מתעניינים בעיר אחרת וכתוצאה מחוסר היכרות עם התחום, הוא נאלץ לוותר על ההזדמנות החשובה. היום כבר לא צריך לוותר על אף הזדמנות. מדובר למעשה על סוג של מיקור חוץ, החוסך מאיש המקצוע את הטרחה הכרוכה בדאגה לחלל מסודר ומתוחזק.

כיצד תבחר את הכיתה המתאימה לצרכים שלך?

היתרון המרכזי העומד לצד האפשרות להעביר את ההרצאה או הסדנא בכיתת לימוד הוא שמדובר בחלל שמתוכנן מראש למטרות לימודיות. זאת בניגוד כמובן לחלל הביתי או לכל חלל או שטח פתוח שלא תוכנן מראש להרצאות. הכוונה היא לכך שכיתות הלימוד נהנות מבידוד אקוסטי טוב ולרוב גם מדובר בחדרים המצוידים בכל הכלים הדרושים כמו מקרן ומסך או לוח. מעבר לזה, הכיתות מצוידות בריהוט הדרוש, בדגש על כיסאות מתאימים ושולחן או פודיום.

יחד עם זאת, אין זה מן הנמנע שהכיתה שתסופק לך לאו דווקא תתאים לצרכים שלך. אם למשל אתה נוהג להעביר סדנאות שבהן המאזינים יושבים במעגל כשבמהלך הסדנא הם צריכים לקום מהכיסאות בקלות ולא צריכים לכתוב דבר, הרי שכיתה הכוללת שולחנות גדולים או כיסאות סטודנט (כיסאות עם לוח מובנה המשמש לכתיבה), לא תתאים למטרה זו. מעבר לכך, אם למשל אתה מעביר הרצאה למוזיקאים, ייתכן שתפיק את המרב מכיתת לימוד המצוידת בלוח מחיק עם חמשות.

אי לכך, לפני שבכלל פונים למקום המאפשר השכרת כיתות, חשוב ראשית שתאפיין במדויק את הצרכים שלך ורק לאחר שתכין רשימה מפורטת של ציוד ואביזרים, צור קשר עם המוסד הרלוונטי. במיוחד חשוב לברר לגבי ציוד המחשוב, הריהוט, החיבור האינטרנטי, גודל הכיתה ועוד. קח בחשבון שכיתה גדולה מדי לא תתאים לסדנא בת עשרה או עשרים משתתפים בלבד ולחילופין כיתה קטנה מדי עלולה לגרום לתחושת צפיפות ומחנק.