משהו חדש קורה במכללת iNT!הבלוג של iNT

פורסם ב03/08/2016

משהו חדש קורה במכללת iNT!

כבר למעלה מ15 שנים שמכללת iNT (לשעבר נס) מובילה בהכשרה למקצועות המבוקשים ביותר בשוק הטכנולוגי ועכשיו, מתוך השאיפה להעניק לסטודנטים עסקת חבילה של הכשרה יחד עם בניית קריירה, חתמו המכללה ומכון פילת על שת"פ ראשון מסוגו.
אם ישנו דבר שמאפיין יותר מכל את מכללת iNT הוא שבלי יוצא מן הכלל, כל הסטודנטים נהנים משירות אישי ובנייה מקצועית לכל אורך הדרך. מעבר להתמחותה של המכללה בהכשרה הטכנולוגית הניהולית לעולם ההייטק, מתפעלת iNT, מערך השמה רחב ידיים האמון על השתלבותם של בוגרי המסלולים בעמדות מפתח בחברות הטכנולוגיות השונות. הסיבה לכך נעוצה בקו שהנחה אותה מאז הקמתה והוא שסיום הלימודים הוא רק תחילת הדרך. כעת, כחלק מחתירתה למקצועיות יישומית, החלה מכללת iNT לשתף פעולה עם מכון פילת, חברת האבחון והמיון המובילה והוותיקה בישראל.

עומדים בחזית ההכשרה וההשמה הטכנולוגית

עם סביבה טכנולוגית מתקדמת, פריסה ארצית נרחבת, צוות של 80 מרצים מובילים בתחומם, שותפויות אסטרטגיות עם גופים בעלי שם דוגמת: IBM, Microsoft ו-SAP ומרכז השמה שנמצא בקשר ישיר ורציף עם שותפים עסקיים מובילים בתעשייה, מיצבה את עצמה מכללת iNT בחזית ההכשרה למקצועות ההייטק בישראל. חשיבותו של מרכז ההשמה מתחלקת לשני אפיקים: ראשית, כלל הבוגרים זוכים לסיוע אישי בהשתלבות לשוק העבודה ובחשיפה למעסיקים פוטנציאליים ושנית, הקשר השוטף עם הגורמים בתעשייה מאפשר למכללה להתעדכן ולהתאים את תכני ההכשרות על פי המגמות המשתנות במשק.

שירות 360 מעלות

"ההחלטה לבצע את שיתוף הפעולה עם מכון פילת, התקבלה תחת ההבנה שעלינו, כמוסד מוביל, לספק לסטודנטים שירות 360 מעלות, מהרגע שפנו אלינו ועד לתהליך בניית הקריירה וכולל" מסבירה קרין, מנהלת השיווק של מכללת iNT. כעת, לאור שיתוף הפעולה החדש, מציעה המכללה שירות הכולל ייעוץ אישי מרגע היכרות הסטודנט עם המכללה, עזרה בלימודים, הכנה לראיונות, סדנאות לכתיבת קורות חיים בצורה נכונה, סימולציות להשתתפות בראיונות עבודה ועוד. "השאיפה שלנו לא נעצרת בכך שהסטודנט רוכש הכשרה, אנחנו מעוניינים שהוא ירכוש את העתיד שלו, פשוטו כמשמעו". הדבר בא לידי ביטוי גם בסיום הלימודים בדמות ירידי תעסוקה הנערכים בשיתוף עם מכון פילת. במסגרת אותם הירידים מעמידים בפילת מעסיקים נוספים מטעמם בכדי שיוכלו לקלוט את הבוגרים.

ללכת לעבודה עם חיוך

אז איך זה עובד? עוד בטרם פגישת הייעוץ, במעמד השיחה הטלפונית, מקבל המועמד קישור לשאלון אישיות הבוחן דפוסים אישיותיים בהקשר התעסוקתי. כך, על סמך התוצאות, יכול היועץ, בשעת הפגישה, לשייך למועמד מספר הכשרות ממוקדות יותר. במהלך אותה הפגישה, עובר המועמד מבחן נוסף המורכב ממודלים דוגמת לוגיקה, מתמטיקה ואנגלית המיועד לבדיקת הכישורים השכליים. בסוף התהליך כשהתחומים הבולטים והחזקים מאובחנים, יכולים המועמד והיועץ, להחליט על המסלול הנכון ביותר. במהלך הלימודים עצמם, באפשרות הסטודנט לעבור ארבע סדנאות של פילת בנושאי: כלים לחיפוש עבודה, כתיבת קו"ח, הכנה לראיונות, מרכזי הערכה, פיתוח מיומנויות רכות ופיתוח קריירה ומיומנויות ניהוליות. עם סיום הקורס ולעתים אפילו במהלכו, פועל מרכז ההשמה של iNT להתאים לסטודנט משרות שונות על פי הצלחתו בקורס ועל פי הנתונים של מבחני המיון שעשה קודם לכן. "אם גרמנו לכך שגם בעוד 10 שנים, הבוגרים שלנו ילכו לעבודה המתאימה להם ביותר עם חיוך, אז אנחנו את שלנו עשינו" מסכמת קרין.

המאמר נכתב ע"י פורטל הלימודים ToStudy