פיתוח אפליקציות לניידהבלוג של iNT

פורסם ב29/11/2017

פיתוח אפליקציות לנייד

פיתוח אפליקציות לנייד, טאבלטים ולמכשירים החכמים (כמו אפליקציות לשעון-חכם) הוא משמעותי לכל חברה או עסק המפעילים אתר או תוכנה. האנרגיה והמשאבים הנדרשים בשביל פיתוח אפליקציות לנייד היא לא מועטה, לכן בתחילת הדרך חברות שאלו את עצמן – האם זה משתלם? ואיך אפשר לגרום לזה לקרות?

פיתוח אפליקציות לipad

פיתוח אתר Web אחד שיתאים להכל?

פיתוח אפליקציות לנייד לעיתים מונח בצד, ובמקומו הדרך החלופית היא בנייה של אתר Web עם פונקציה שמקנה לו יכולת להיות Responsive ולהתאים את עצמו לסוגי המסכים השונים. אך מפתחים כבר הבינו מזמן שהשיטה הזו לא כל כך פשוטה, ועדיין כוללת עבודה על כל פלטפורמה בנפרד. שיטת העבודה היא דרך שימוש באותה שפה, שימוש חוזר בקודים לפלטפורמות שונות. הבחירה באיזו שפה הכי כדאי להשתמש שתוכל לשרת כמה שיותר פלטפורמות היא משמעותית מאוד, ואחריה מגיעה השאלה של איך לחבר את כל החלקים יחד כדי ליצור את האפליקציה שתתאים לכל פלטפורמה.

הדרך השנייה היא לפתח עבור כל פלטפורמה אפליקציה נפרדת שמשתמשת בשפה שהכי יעילה עבור הפלטפורמה. בצורה זו האפליקציה תתממשק בצורה הנכונה ביותר עם כל מכשיר ומאפייניו, ופעולת התכנות היא גם מסודרת ונכונה יותר. בצורה מובנת למדי לשיטה זו נדרשת השקעה רבה של כסף, זמן, כוח אדם ומשאבים, ולכן לא כולם בוחרים בה למרות יתרונותיה.

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

יתרונות פיתוח אפליקציות שונות עבור סוגי הנייד

פיתוח אפליקציות לנייד (ולמכשירים החכמים השונים) לפי הפלטפורמה ו/או סוג המכשיר מכיל הרבה יתרונות. יתרון ראשון הוא שאפליקציה שהורדה והותקנה על הנייד תעבוד הרבה יותר מהר וחלק, שיפור הביצועים משפר משמעותית את שיפור חוויית המשתמש ויכול להביא להכנסות גדולות יותר לעסק בשל כך, ואת זה יגיד לכם כל מרצה שמלמד קורס פיתוח אפליקציות לאנדרואיד או אייפון.

בנוסף ישנן אופציות שמאוד קשה (או לא ניתן) לעשות בדפדפן לעומת אפליקציה כמו- ממשק עם תוכנת המכשיר, אחסון נתונים במכשיר עצמו, התאמה לאפליקציות אחרות ועוד. היכולות הללו משתכללות ומשתפרות עבור השימוש בדפדפן עם הזמן, אך עדיין לא הגיעו לרמת היכולות של פיתוח אפליקציות לנייד באופן ספציפי ומותאם. בגלל ההתפתחות של יכולות הדפדפנים סמארטפונים יש כאלו החוזים כי עידן האפליקציות מגיע לסופו, אך זה לא נראה ככה בשטח. פיתוח אפליקציות לנייד עדיין מקצוע מאוד מבוקש עם נתוני שכר מבטיחים.

פיתוח אפליקציות לנייד במערכות ההפעלה השונות (אנדרואיד ואפל) דורש שפות שונות, צורת עבודה שונה ומאפיינים שונים. מפתח אפליקציות ששולט בשתי הפלטפורמות יכול למצוא את עצמו יותר מועיל ומבוקש בתחום, לכן הכשרה בקורס היקפי של שתי הפלטפורמות יכולה להיות השקעה טובה לעתיד הקריירה ואם הבחירה היא להתמקד בפלטפורמה אחת – זו הדרך ללמוד ולהתנסות בשתי הפלטפורמות ובכך להחליט במה להעמיק, אך עדיין להכיר איך הפלטפורמה האחרת עובדת.