איך למצוא עבודה אחרי קורס seo?הבלוג של iNT

פורסם ב05/11/2017

קורס SEO – איך למצוא עבודה אחרי הקורס?

קורס SEO מנוצל ככינוי הכולל לקורס שעוסק בהיבטים השונים של קידום אתרים ושיווק דיגיטלי, ולא רק בהיבט של מנועי החיפוש (מכאן השם- Search Engine Optimization). הקורס מלמד אתכם ומכין אתכם בצורה הפרקטית ביותר לשוק העבודה, אך עדיין – למצוא את העבודה הראשונית זו עבודה בפני עצמה. חוסר הביטחון, שיכול להתערער אחרי מספר דחיות, יכול להביא למצב של ייאוש, אבל הטיפ הראשון איך למצוא את העבודה הראשונה הוא – לא להתייאש ולא להפסיק. לא לקחת אישית, אם לא עברתם ראיון (או מספר ראיונות) זה לא אומר שאתם לא טובים, אלא שאתם לא מתאימים למקום העבודה ספציפית, ובנקודת הזמן הזו. מספר טיפים שקיבלנו ממומחים בתחום קידום האתרים, מה לדעתם (כמעסיקים) יכול לעזור לכם לעבור את הריאיון ולהתחיל את העבודה שלכם כמקדמי אתרים עם סיום קורס SEO.

SEO וכלים נלווים

להגיע לראיון מוכנים

קורס SEO נגמר ואתם בדרך לראיון עבודה, מרגישים כמו טירונים שרק עכשיו נכנסים לשטח. דרך אחת לייצר תחושה של ביטחון בכם היא לדעת לאן הגעתם. מה החברה הזו? מי החברות בשוק שמתפתחות ומי החברות המתחרות? לדעת את השטח קריטי בשלב בחיפוש עצמו – להבין מי אלו החברות שמחפשות עכשיו עובדים חדשים, והכי חשוב – להבין מה יכול להתאים לכם ומה לא. אם כבר נקבע לכם ראיון – תיכנסו לאתר החברה והפרופילים ברשתות החברתיות.

בנוסף, ככל שתדעו יותר על בית העסק ועל מגמות בתחום – ככה תוכלו לתת רושם של מביני עניין, שיכול להועיל מאוד אם אתם חסרי ניסיון תעסוקתי. תיצרו תיק עבודות, גם אם בהתחלה הוא לא יכלול הרבה, ובעיקר פרויקטים שעשיתם במסגרת קורס SEO, או אפילו עבודות קטנות שתעשו לאימון האישי או בהתנדבות, שיהיה לכם מה להראות למעסיקים. בבניית תיק עבודות חשוב להעלות מגוון של כמה שיותר תחומים מהעבודה, ולא לתת את התחושה שאתם יודעים רק משהו אחד.

התחרות גבוהה ואתם צריכים להתבלט, במיוחד אם הגעתם עם מעט או ללא רקע בתחום. צרו קשר – תשלחו מייל, תתקשרו, צרו קשר בלינקדאין למנהל כוח האדם וכדומה (רק אחד מהדברים). תוודאו שקורות החיים שלכם התקבלו, או כל סיבה הגיונית אחרת ליצור קשר אנושי, בסופו של דבר אלו בני אדם שמעסיקים אתכם.

קידום אתרים SEO

הכל סובב סביב הרושם

קורס SEO ואפילו ניסיון קודם – הם לא אלו שיקבעו בסוף, כמו שהגורם האנושי הוא זה שמכריע. גם בראיון וגם ביצירת הקשר לפני או אחרי, חשוב להפגין ביטחון אך גם התלהבות מהעבודה (במידה, כמובן). להראות שאתם חיוביים ומגיעים עם אנרגיה נותן את התחושה שאתם באמת רוצים לעבוד שם, ולהעלות את קרנכם בפני המעסיק הפוטנציאלי. ושוב, חשוב לציין שבחיפוש העבודה ואחרי קורס קידום אתרים SEO לפעמים לוקח זמן למצוא את העבודה הראשונה. סבלנות וביטחון יעזרו לכם להתמודד בפני דחיות. תראו כל דחייה כשיעור שיכין אתכם לראיונות הבאים- מה השתבש? מה יכולתם לעשות יותר טוב? וכולי. השאלות נועדו לניתוח כיצד ניתן להשתפר, ולא במה אתם לא טובים ולא בסדר. כל עוד יש בכם את המוטיבציה והנחישות אתם תמצאו את מקום העבודה שייקח אתכם ויטפח אתכם.