ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

סלניום אוטומציה פייתון

INT College
סלניום אוטומציה פייתון

בעולם שבו זמן הוא המשאב היקר ביותר לארגונים, לא פלא שאוטומציה המקצרת תהליכים עסקיים הפכה לאחד התחומים המבוקשים והנחשקים בתעשיית ההייטק. אוטומציה מאפשרת לארגונים לבצע פעולות באופן מהיר יותר על ידי מגוון פיתוחים ייחודיים, כאשר אחד הכלים הפופולריים הוא סלניום אוטומציה פייתון.

בואו נראה מהו סלניום, ולמה פייתון היא השפה שכל כך מתאימה לו. כל המידע ממש כאן, אז בהחלט שווה להישאר איתנו.

מה זה סלניום אוטומציה?

סלניום היא תוכנה של אוטומציה לדפדפני אינטרנט, הידועה ביכולת שלה להפעיל בדיקות מהירות וניתנות לחזרה לאפליקציות וממשקים שונים. למעשה, מדובר על כלי המבוסס על קוד פתוח המספק ממשק יחיד דרכו ניתן לכתוב סקריפטים לבדיקה בשפות תכנות שונות כמו Ruby, Java, NodeJS, PHP, Perl, Python ו-C# ועוד.

כל אלה מאפשרים למתכנתים ליהנות מעבודה מהירה ובטוחה יותר.

למה מתכנתים מעדיפים לעבוד עם סלניום אוטומציה פייתון?

הבאנו כאן את כל הסיבות המקשרות את סלניום לשפת התכנות הפופולרית פייתון.

שפה פופולרית

השילוב של סלניום עם פייתון הוא פתרון אידיאלי למתכנתים, כיוון ששניהם יחד קלים מאוד לעבודה ופועלים במהירות. בנוסף, פייתון היא שפת קוד פופולרית ואהובה על מתכנתים מרחבי העולם.

ה-API של פייתון עוזר להתחבר לדפדפן דרך הסלניום

פייתון וסלניום מציעים API פשוט לביצוע בדיקות פונקציונליות שזהו יתרון בולט. בנוסף לכך, הקישור באמצעות API נוח מאוד לחיבור עם  Firefox, Remote וכו'.

שימוש קל ביחס לשפות אחרות

שפת פיתון קלה לשימוש ביחס לשפות תכנות אחרות, וזאת תודות ל-API של פייתון העוזר להתחבר לדפדפן דרך סלניום. נציין כי סלניום יכול לשלוח בקלות פקודות סטנדרטיות של פייתון לדפדפנים שונים ללא קשר לכל הווריאציות בעיצוב הדפדפן.

שפה הפועלת במהירות

פייתון עובדת מהר מאוד בהתחלה וסיום של בדיקות, וזאת ביחס לשפות תכנות אחרות.

הקהילה העצומה של פיתון

לשפת פייתון יש קהילה גדולה סביבה והיא מציעה מערכת תמיכה טובה מאוד, כולל מדריכים ורפרנסים רבים, ולכן במהלך בדיקות אוטומטיות באמצעות סלניום אוטומציה פיתון, הקהילה יכולה לעזור רבות למשתמשים.

מגוון רחב של כלים

סיבה מרכזית נוספת לשימוש בסלניום עם פיתון היא הכלים התומכים הקיימים, כאשר הכלי החשוב ביותר עבור ממשקי משתמש קלים הוא WebDriver.

ממשק חינמי

סלניום הוא משק חינמי לחלוטין המבוסס על open source, ולכן קל מאוד להכניס אותו לכל ארגון מבלי הצורך לרכוש רישיונות, שזוהי סיבה מצוינת למי שמעוניין ליהנות ממשק ללא תשלום.

לסיכום, אומנם יש לא מעט שפות קוד המתאימות לעבודה עם סלניום, אך פייתון היא הטובה ביותר לכתיבת אוטומציה סלניום. כיום קורסים רבים שמלמדים אוטומציה כותבים דווקא בפייתון, בשל היתרונות הרבים שמנינו ממש כאן, ולכן אם אתם מעוניינים להיכנס לתחום האוטומציה, כדאי שתתחילו עם לימודי פייתון.  

הסתקרנתם? הכנסו לעוד פרטים על קורס פיית'ון

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן