ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

azure devops מה זה?

INT College
אזורס

Azure DevOps Server הוא מוצר ייחודי של חברת מייקרוסופט העולמית המיועד לתכנון, לשיתוף ולעבודה יעילה של צוותי הפיתוח בארגונים. המוצר מספק מענה לכל חברי הצוות ובעיקר לצוותי ה – DevOps והפיתוח, מנהלי הפרויקטים וכל הגורמים המעורבים. בואו נראה מה הייחודיות של  Azure DevOps, למי הוא מיועד ולמה כל כך הרבה חברות עושות בו שימוש?

Azure DevOps היא קבוצה של שירותים הניתנים בעיקר לבתי תוכנה וחברות פיתוח, כאשר כלל השירותים הניתנים תומכים בכל מחזור החיים של הפיתוח, ממש בדומה לתחום DevOps העוסק בפיתוח ומתן כלים לכלל המערכות בארגונים. Azure DevOps זמין בשתי אופציות: כשרת מקומי ובתצורה שנייה נקראת Azure DevOps Services. למעשה, מדובר על שירות הניתן בענן על ידי הפלטפורמה של מייקרוסופט, כאשר כלל המידע נשמר בו בצורה מאובטחת ומאפשר גישה לכל מי שיש לו הרשאה.

איך השירות של Azure DevOps עובד?

שירות Azure DevOps אינו דורש התקנה, אלא משתמש יכול להיכנס דרך חשבון מייקרוסופט ולהקים לעצמו סביבת עבודה, ליצור פרויקטים של פיתוח ולהוסיף את חברי הצוות שלו כדי שיוכלו אף הם לשתף מידע, עדכונים וכל מה שקשור לתהליך הפיתוח של פרויקט מסוים. לדוגמה, במידה ומדובר על צוות המקים חנות מסחר איקומרס, חברי הצוות יוכלו לשתף את כלל המידע ב – Visual Studio Team Services שזהו סטודיו וירטואלי בו הם יכולים לנטר יישומים, לנהל קוד, לבצע אוטומטיות, ליהנות מגוון רב של תוספים ועוד.

קצת על היכולות המופלאות של Azure DevOps

עבודת צוות

עם מערכת Azure DevOps צוותי הפיתוח עובדים יחד ומשתפים הכל בפלטפורמה אחת, ולכן קל יותר לשתף פעולה, לבצע סיעור מוחות, לייצר רעיונות יצירתיים ולפתור בעיות הקשורות להליך הפיתוח.

שיתוף וניהול

Azure DevOps מאפשר לשתף ולנהל קוד המורכב מאוסף של סקריפטים מסוג PowerShell או VB, כמו גם לנהל שרתים ולאחסן את כל מה שצריך כדי לשמור על איכות הקוד ולאפשר לצוות המתכנתים לעבוד בצורה יעילה. פתרון השיתוף והניהול יכול להוות פתרון נהדר לא רק למתכנתים, אלא לכל מי שמעורב בפרויקט הפיתוח כמו בודקי תוכנה, מעצבים, אנשי חוויית משתמש ועוד.

פתרונות אינטגרציה

Azure DevOps מציע פתרונות אינטגרציה ופריסה מתמשכים בשרתים כמו ב-Azure או ב-AWS, החל משלב הפיתוח ועד העלייה לאוויר, כולל ביצוע אופטימיזציה ושינויים על פי הדרישה והוספת תוספים ופיצ׳רים לשדרוג הפיתוח.

פלטפורמה התומכת במגוון טכנולוגיות

 Azure DevOps תומכת במגוון טכנולוגיות ומתאימה לתעשיות שונות, הרבה בזכות היותה מערכת פתוחה. רק נציין כי מדובר על חברת מייקרוסופט הדוגלת ב שיתופי פעולה עם מתחרים רבים ומקפידה גם לבצע הרחבות ואינטגרציות למערכות שונות על מנת לאפשר למשתמשים ליהנות מניהול אפקטיבי.

קיצור משמעותי של זמני הפיתוח

ניתן לומר שהיתרון הבולט של מערכת Azure DevOps הוא קיצור זמני הפיתוח, כיוון שהמוצר מעודד את הצוות לפעול בצורה מהירה על מנת לעמוד בלוחות הזמנים ולאפשר ללקוחות לקבל את התוצר לפני הזמן. בנוסף, כאשר הכל מוצג מול העיניים בצורה מסודרת, קל יותר לבצע בדיקת QA   על מנת לאתר כשלים בקוד ולתקנם מבעוד מועד.

לעוד מידע על קורס DevOps הקליקו עליי!

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן