ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

שאלות מראיונות עבודה QA

INT College
שאלות מראיונות עבודה QA

כל מועמד שניגש לראיון עבודה בתחום ה- QA רוצה  להצליח בו, אבל לא לכולם יש את הניסיון והוורבליות לענות על כל השאלות המתישות של המראיינים.

אבל אתם יודעים מה, ההבדל בין ראיון עבודה מוצלח לראיון עבודה פחות מוצלח הוא המוכנות של המועמד. מה זה אומר? ככל שתהיו מוכנים יותר לראיון ותדעו לענות על השאלות, כך יש סיכוי גבוה יותר שתקבלו את המשרה הנחשקת. ריכזנו כאן שאלות מראיונות עבודה QA שכדאי להכיר.

שנתחיל?

האם נתת בעבר רעיונות יצירתיים לשיפור איכות הפרויקט או תהליך הבדיקות?

 • ברגע שמראיין שואל שאלה שכזאת, הוא באופן טבעי ממתין גם לדוגמאות, ולכן נסו לחשוב על רעיונות יצירתיים שהבאתם בפרויקטים קודמים ולא רק לומר ״כן הבאתי רעיונות יצירתיים״.

מה אתם פחות אוהבים בתהליך של בדיקות תוכנה?

 • זו שאלה שכדאי לחשוב עליה היטב לפני שעונים, וגם אם אומרים משהו שלילי, חשוב לתת גם משהו חיובי. לדוגמה ״אני לא אוהב את התהליך הראשוני של הרצת הבדיקות, אבל כשאני מאתר באגים יש בי סוג של אדרנלין״.

איך אתה קובע במהלך העבודה מה לבדוק ומה לא לבדוק בשלבי פיתוח אפליקציה?

 • כאן חשוב לספר על תהליכים מסוימים שגורמים לכם להבין מה באמת צריך לבדוק ומה לא, וגם אם הוחלט שלא, תנו נימוק מקצועי.

מהם העקרונות שלכם בתהליך הבדיקות תוכנה?

 • שאלה זו מאפשרת לכם להפגין יצירתיות ולהסביר למראיין את מתודות העבודה שלכם, לדוגמה איך אתם ניגשים לפרויקט, את שלבי העבודה המסודרים, באילו תוכנות אתם משתמשים, מה חשוב לכם בתהליך וכך הלאה. 

כיצד תוכלו לדעת את איכות הבדיקות שבצעתם?

 • כדאי לפרט  כיצד בפועל הנכם בודקים את איכות הבדיקות, לדוגמה שימוש בכלי אוטומציה שונים בשילוב בדיקות ידניות, שימוש בכמה תוכנות בדיקה במקביל וכך הלאה. כדאי לתת דוגמאות משולחן העבודה.

האם בדיקה אוטומטית יכולה להחליף בדיקה ידנית?

 • כאן כדאי לתת את דעתכם האמיתית בנושא, הרי נכון שהעולם הולך לכיוון של בדיקות אוטומטיות, אך כדאי שתביעו את דעתכם הכנה בנושא.

בבחירת כלי אוטומציה, מהם הדברים שאתם לוקחים בחשבון?

 • בשאלה זו תוכלו להגיב מה באמת חשוב לכם בעת בחירת כלי אוטומציה, אך מה שחשוב יותר הוא לתת דוגמה לכלי אוטומציה שבחרתם בפרויקט מסוים. פרטו למה בחרתם דווקא אותו, אילו שיקולים לקחתם בחשבון וכו׳.

כיצד נראה דו"ח בדיקות שלכם ומה חשוב לכם שיהיה בו?

 • פרטו כמה שיותר על דוח הבדיקות שלכם. חשוב לשים דגש על הסדר של הדברים והלוגיקה שעומדת מאחוריו. בדרך זו תוכלו להרשים את המראיין, הרי הדו״ח הוא לב העבודה שלכם כבודקי תוכנה.

מה היית עושה במקרה שמפתח לא מצליח לעבוד על הבאגים שלך או לשחזר אותם?

 • כאן חשוב לענות בצורה חכמה ולא לנסות להאשים את המפתחים, אלא לספר כיצד היית לוקח ל אחריות ועובד יחד איתו כצוות.

במידה והרצת סט בדיקות על תוכנה מסוימת ולא מצאת באגים, מה יכול להיות?

 • זו שאלה טריקית, הרי באופן טבעי עונים – סימן שהכל טוב. אבל לא, ייתכן שהבדיקה נעשתה לא כראוי ואולי שווה להריץ בשנית כדי להיות בטוחים.

הסתקרנת? כל המידע על קורס QA ממש כאן!

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

  שיחה עם נציג

  דילוג לתוכן