ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

המיתוסים שמבריחים מלינוקס

ירדן חיון

קורס לינוקס יכול להיות מאוד משתלם עבור מי שמתעניין בעיסוקי המחשב כמו ניהול רשתות ופיתוח תוכנה. אמנם לינוקס היא מערכת הפעלה שמתכנתים אוהבים מאוד, בגלל השליטה המלאה שהיא מקנה להם, אך ללינוקס לעיתים קרובות יש סטיגמה של מערכת קשה למשתמש ושאינה משתלמת את ההשקעה לעומת מערכות ההפעלה הנפוצות האחרות (כמו ווינדוז או מאק). כשמחליטים מה ללמוד חשוב להכיר את המיתוסים הנפוצים על מערכת הלינוקס ומדוע הם אינם נכונים ולא לפסול קורס לינוקס על הסף מבלי להבין את היכולות היתרונות וההטבות שבלמידת המערכת.

מיתוסים על מערכת ההפעלה לינוקס

  • לינוקס היא מערכת הפעלה קשה מדי עבור 'המשתמש הפשוט'.

לא נכון. אמנם לינוקס החלה את דרכה כמערכת שנועדה רק למומחי המחשבים ולמלומדים, אך בשנים האחרונות היא עברה שינויים דרמטיים שהפכו אותה לנוחה לשימוש בתפוצה רחבה של משתמשים. היום הממשק של לינוקס פשוט ונגיש למשתמש בדיוק כמו זה של הווינדוז או המאק. יתרה מכך- משתמשים שעוברים ללינוקס לעיתים קרובות מאוד מסרבים לחזור אחורה לכל מערכת הפעלה אחרת.

  • בגלל שהקוד-מקור של לינוקס פתוח לכל היא הרבה פחות בטוחה ממערכות ההפעלה האחרות.

לא נכון. לעומת ווינדוז לדוגמה, לינוקס היא מערכת הרבה יותר בטוחה. דווקא בגלל שהקוד פתוח, מפתחים ומומחי אבטחת מידע מכל העולם יכולים לבחון אותה לעיתים תכופות ולמצוא בה את החורים ונקודות התורפה, ולתקן את הפתחים המאפשרים פעילות זדונית בתוך המערכת.

הסמל של לינוקס
  • אין הרבה תוכנות (אפליקציות) שתומכות בלינוקס.

לא נכון. לא רק שישנן אלפי תוכנות שתומכות בלינוקס ומספרן עולה, אלא שהאיכות שלהן אינה נופלת מאלו של החברות המסחריות והן חינמיות. ישנן אפילו תוכנות קוד-פתוח שהפכו יותר פופולריות מאשר אלו של מייקרוסופט, כמו Firefox, Audacity, Open SQL ועוד.

מיתוסים על למידת קורס לינוקס

  • קורס לינוקס לא משתלם בגלל שרוב החברות עובדות עם מערכת ההפעלה ווינדוז.

זה נכון שרוב החברות עובדות עם מערכות ההפעלה של ווינדוז למיניהן, אך היום יותר ויותר חברות ואף ארגונים ציבוריים וממשלתיים משתמשים בלינוקס. אחת הסיבות שלא משתמשים בלינוקס יותר היא שאין מספיק מתכנתים מומחי לינוקס בשביל הדרישה. מסיבה זו ללמוד לינוקס היא בחירה משתלמת מאוד בגלל הצורך בשוק העבודה למפתחי לינוקס.

  • לא משתלם ללמוד לינוקס בגלל שהיא לא תחזיק מעמד הרבה שנים בשל חלוקתה ליותר מדי גרסאות.

אמנם יש הרבה הפצות ללינוקס על ידי חברות שונות, אך הן למעשה וריאציות שונות של אותו הבסיס והקוד. לינוקס היא מערכת הפעלה כל כך גמישה ומאפשרת את השליטה המלאה עבור המשתמש וצרכיו. עם זאת, הגרסאות השונות של ווינדוז (7, XP, 2000 ועכו') אינן שונות ומפוצלות פחות מהתפוצות השונות של לינוקס.

לינוקס

אם יש לכם/ן עניין ללמוד במסגרת קורס לינוקס, חשוב לא לתת למיתוסים ולאמירות הנפוצות לקבוע את ההחלטה. כיום לינוקס נמצא בשימוש הולך וגובר, בין היתר בחברות גדולות כמו IBM  ו-HP. בעולם פיתוח התוכנה קורס לינוקס מעניק יתרון משמעותי בשוק העבודה ואפשרויות התקדמות רבות ומגוונות בשל הצמא למומחים בתחום.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם