מגן סייבר: האם אתם מוכנים להיות לוחמים אמיתיים?הבלוג של iNT

פורסם ב17/12/2019

מגן סייבר: האם אתם מוכנים להיות לוחמים אמיתיים?

לאסוף מידע מודיעיני על האויב, לשבת מאחורי המחשב ולאתר את חולשות האויב, לתקוף האקרים ופשעי סייבר, להיות לוחם אבל עם נשק מסוג אחר ולעמוד באתגרים הגדולים של המאה ה-21. אלה חלק מתפקידו של מגן סייבר, המכונה גם לוחם סייבר או קצין אבטחת מידע שחייב להיות בעל יכולות מגוונות.
תחום הסייבר נמצא בשנים האחרונות בראש סדרי העדיפויות של ארגוני ענק, ולא בכדי דובר על כך שהמלחמה הבאה תתחיל באמצעות תקיפות סייבר קטלניות. כיום כל גוף, מוסד, עסק או ארגון שומרים את המידע שלנו על גבי תוכנות, שרתים, בענן וכו', כאשר המידע חייב להיות מוגן ומאובטח היטב. זליגה של המידע לידיים עוינות עלולה לגרום למפח נפש, פגיעה בפרטיות ובפעמים מסוימות גם למוטט ארגונים.

היקף תקיפות הסייבר עולה משנה לשנה ב- 10%

משנה לשנה מקרים של תקיפות סייבר עולים ב- 10% וכל נזק כזה מוערך במיליארדי שקלים המשפיעים על הכלכלה העולמית. פשעי סייבר יכולים להיות חמורים ובדרגות שונות ולהכיל מגוון סוגי פשעים, כמו פריצות, סחיטות, איומים, גניבות מידע, איומי ביטחון ועוד ועוד. הגידול בהיקף האיומים לצד המודעות שנוצרה בארגונים יצר חוסר באנשי סייבר בשוק. פרמטר נוסף שיצר ביקוש בשוק הוא העובדה שישראל נחשבת למעצמת סייבר.
מתוך 17 חברות הסייבר הגדולות בעולם, ארבע מהן ישראליות והן מספקות שירות גלובלי. אלה הן צ'ק פוינט, סייבר ארק, פאלו-אלטו ואימפרבה. לצידן יש חברות נוספות שעתידות להתברג בקרוב בטופ העולמי. נוסף למעצמות הללו המחזיקות בחברות גדולות ובמאות עובדים, קיימים בישראל כ- 40 מרכזי פיתוח סייבר של מעצמות בינלאומיות כדוגמת פייפאל, סימנטק, מייקרוסופט ועוד. חברות אלה זקוקות לעובדי סייבר מוכשרים, כדוגמת מגן סייבר, SOC-SIEM, איש PT (חקירות סייבר), אנליסט המומחה באבטחת מידע ועוד.

מחסור באנשי סייבר בישראל

נכון לשנת 2017, מועסקים בישראל כ- 10,000 אנשי סייבר, והצפי הוא חוסר של כ 2,500 אנשי סייבר מתחומים שונים שיאיישו משרות בחברות הייטק מגוונות ובתוך ארגונים עצמם. לדוגמה, כיום בנקים, מוסדות פרטיים וגופים ציבוריים מעסיקים אנשי סייבר או מגן סייבר. אך לא רק בתחום העסקי, סייבר הפך לאיום בטחוני משמעותי ולכן צה"ל מגביר את הגיוס של לוחמי סייבר ומציע הכשרת מגן סייבר באגף התקשוב. מגני הסייבר בצבא מהווים את קו ההגנה הראשוני על המערכות המבצעיות, ולכן הביקוש בשיאו.

הביקוש בשיאו, אבל מה זה אומר לגבי הלימוד?

מכללת iNT מציעה קורס מגן סייבר מקיף, חדשני ומעודכן, הכולל את כל הטרנדים והטכנולוגיות החדשניות המכינות את הסטודנטים לעבודה בשטח. במהלך הקורס תלמדו נושאים, כגון IOT ,Big data , Blockchain – עם התנסות פרקטית אמיתית ו"האקתון" (Hackathon) ייעודי הכולל התנסות בחמ"ל סייבר! היקף הקורס הוא 260 שעות אקדמיות פרונטליות + 100 שעות תרגול עצמי. חסרי רקע טכנולוגי יעברו מכינת סייבר הכוללת 100 שעות אקדמיות.
הלימודים במכללה הם ברמה גבוהה ביותר, עם טובי המרצים והציוד המתאים. ההכשרה תספק לבוגריה רקע על מצב הסייבר העולמי וכלים להתמודד עם איומי הסייבר בארץ ובעולם.

 

יכול עוד לעניין אותך:

מידע על קורס SAP

לימודי וקורס BI

מה לומדים בקורס full stack

קורס פייתון

וואטסאפ