תחום הלימוד הנחשק בעולם הסייבר כאן: הכירו את קורס בודקי ספקיםהבלוג של iNT

פורסם ב06/09/2020

תחום הלימוד הנחשק בעולם הסייבר כאן: הכירו את קורס בודקי ספקים

אין זה סוד שעולם הסייבר עומד בפני אתגרים רבים ובעיקר מתקפות, סחיטות ואיומים בהם מעורבים האקרים היושבים מאחורי מקלדת ומייצרים כסף, והרבה. על פי נתונים, בכל 10 שניות מתקיימת בישראל פרצת סייבר, ולכן הביקוש למומחי סייבר מובן בהחלט. זה הזמן להכיר את קורס בודקי ספקים, הנחשב לדבר הבא בתחום.

העולם העסקי מתמודד באופן יומיומי עם איומי סייבר קטלניים ברמות טכנולוגיות שונות, הן מצד גורמי פשיעה, האקרים פרטיים, מתחרים ועוד. אך לא רק, גם גופים ממשלתיים ותאגידים אף הם חשופים למתקפות, ואף ברמה גבוהה יותר, הרי סיפורים שכאלה עולים לכותרות מפעם לפעם, וכמובן ישנם כאלה שנותרים מתחת לרדאר בשל החשש לפגיעה במוניטין של החברות והארגונים.

הנתונים המדאיגים הופכים את תחום הסייבר לבועה שרחוקה מאוד מלהסתיים. רק לסבר את האוזן, בישראל מתקיימת פריצת סייבר בכל 10 שניות, עם נזקים המוערכים במיליוני שקלים. על פי הערכות, מתקפות הסייבר בעולם עומדות על ב–375–575 מיליארד דולר בשנה! רק כדי לקבל אומדן של הנזקים, חברת גוגל מרוויחה סכום זהה בשנה, סביב- 500 מיליארד דולר.

הקורס שלוקח מומחי סייבר כמה צעדים קדימה

בודקי ספקים הוא קורס הנמנה בין קורסי הסייבר המבוקשים, כדוגמת לוחמי סייבר שהפך למקצוע יוקרתי עם אופי לוחמני, שמטרתו לייצר פתרונות אבטחה, ומאידך להגן על ארגונים מפני פריצות וסחיטות. אך תפקידו של בודק ספקים דווקא להגיע מהדלת האחורית, ולהגן על שרשרת האספקה של הארגון, כלומר לבדוק את התוכנות של הספקים השונים של הארגון, החשופות לפגיעה בארגון עצמו.

תפקידם של בודקי ספקים מאתגר מאוד, ובין היתר הם משמשים כגורמי בחינה בלעדיים, שיישמו את תהליך הערכת הסיכונים בארגון, וזאת בכפוף לדרישות שהוגדרו ע"י מערך הסייבר הלאומי. רק נציין כי קיימים נהלים ורגולציה שלמה של מערך הסייבר הלאומי, המבוססים על מפרט בדיקות אחיד לספקים והמלצות לגבי אופן הבדיקה של המפרט.

בתום קורס בודקי ספקים של מכללת INT יוכלו המשתתפים להשתלב במגוון רחב של משרות מאתגרות בתחום הסייבר, לדוגמה בארגונים ממשלתיים, בחברות הייטק, בסטארט-אפים, בנקים ובכל ארגון הזקוק להגן על שרשרת האספקה בהתאם לדרישות מערך הסייבר העולמי, וזאת טרם התקשרות עם ספקים חיצוניים.

האם קיימים תנאי קבלה לקורס?

מכיוון שמדובר בקורס שנועד לפתח עובדי סייבר בתחום, המועמדים המתאימים הם מומחי סייבר בעלי ניסיון מצטבר של 5 שנים לפחות בתחום, הן בחברות עסקיות, או מועמדים המחזיקים בתעודת סיום קורס באבטחת מידע או הגנת סייבר בהיקף של לפחות 250 שעות או הסמכה בינ"ל מוכרת מטעם החברות הבאות: CISSP, CISO, CISA, CISM.

בתום הקורס יקבלו המשתתפים תעודת גמר מטעם מכללת iNT לאחר עמידה בדרישות התוכנית, לרבות נוכחות ב- 85% מהשיעורים לפחות, הגשת המטלות ופרויקט הגמר בהתאם לדרישות המסלול ועמידה בתקנון הלימודים.

לסיליבוס המלא של קורס בודקי ספקים >>>

 

 

 

 

וואטסאפ