ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון
פול סטאק

קורס דאטה אנליסט / Data Analyst

בחסות האוניברסיטה הפתוחה
מערך לימודי החוץ

בעולם שבו נתונים זורמים ב- DNA של כל ארגון, לא פלא שתפקיד אנליסט נתונים נחשב לתחום המבוקש ביותר בתעשיית ההייטק. מאגרי הנתונים והמידע הקיים בארגונים, נאסף בכמויות גדולות של מיליארדי פיסות מידע, החל מרשתות חברתיות, הנכסים הדיגיטליים של הארגון ומידע נוסף המאפשר ללמוד על המגמות בשוק ולשמש למגוון מטרות עסקיות. אנליטס הנתונים הוא המתווך בין הצג הטכנולוגי לצד העסקי, ובאפשרותו לנצל את המידע בתבונה לקבלת החלטות ותובנות עסקיות שונות.

מהו קורס דאטה אנליסט ומה לומדים בו?

קורס דאטה אנליסט מכשיר את המשתתפים לבצע ניתוח נתונים, לתחקר אותם, לספק תובנות עסקיות ולהציג אותם באמצעות פלטפורמות טכנולוגיות שונות בהן נתמקד בקורס כמו , Python-l BI Power, Excel. מסלולי הלימוד בנויים מהסברים מעמיקים, לצד תרגולים המאפשרים להתמודד בהצלחה עם כל האתגרים של הצד הטכנולוגי והעסקי, כולל איסוף המידע ושימוש בו בצורה נבונה.

 

תיאור הקורס

קורס דאטה אנליסט משלב מתודולוגית למידה במודל המבוסס על למידה אקטיבית של הסטודנט, המשלבת בין יישום פרקטי (on-Hands) ורכישת ידע. מודל זה מקנה יכולות חשיבה ביקורתיות לצורך יישום מעשי של משימות מאתגרות, ומערבות את הסטודנט בפתרון בעיות וקבלת החלטות. בין היתר, הנושאים העיקריים הנלמדים בקורס יהיו:

 • Database structures
 • Python
 • SQL
 •  Data analysis Using Excel

היקף השעות

300 "שעות לימוד אקדמיות הכוללות עבודה על "פרויקט לתעשייה

קהל היעד ותנאי קבלה

 • בעלי השכלה אקדמאית בתחומים הרלוונטיים (הנדסה תעשייה וניהול, כלכלה ומנהל עסקים, שוק ההון, מדעי המחשב).
 • נדרשות מיומנות חשיבה אנליטית,ידע באקסל בסיסי וביישומי מחשב ואינטרנט.
 • מתאים גם למועמדים בעלי רקע עסקי מוכח וניסיון בעבודה עם נתונים
 • מועמדים ללא תואר אקדמי רלוונטי, נדרשים לעבור מבחן כניסה לקורס

יתרונות הקורס

 • מתודולוגית הלמידה ב-iNT הינה במודל המבוסס על למידה אקטיבית של הסטודנט, המשלבת בין יישום פרקטי (on-Hands) ורכישת ידע.
 • הלמידה תהיה מבוססת פרויקטים (PBL). העבודה על הפרויקטים היא משותפת ומתבצעת בקבוצות קטנות, ומלווה ע"י המרצה ומנטורים המומחים בתחום.
 • הצגת פרויקט הגמר תהיה בנוכחות מגייסים ו- Hunters-Head מהתחום.
 • במהלך הקורס ישולבו הרצאות אורח מהמומחים בתעשייה.
 • iNT מספקת לסטודנטים את המעטפת המתאימה לחוויית לימודים מיטבית ופרקטית.
 • רכישת הידע נעשית ע"י הרצאות תאורטיות, בשילוב פעילויות אינטראקטיביות המסייעות בהבנה ובהטמעת החומר הנלמד, תרגול וסימולציות ובאמצעות למידה עצמאית.

איפה משתלבים בשוק העבודה אחרי הקורס?

מומחי דאטה אנליסט מבוקשים מאוד בתעשייה ויוכלו להשתלב במגוון חברות וארגונים מתחומי התעשייה כמו בחברות הייטק, חברות טכנולוגיות רפואיות, חברות ביטוח, פיננסים, ארגונים ממשלתיים, בתי חולים, חברות ייעוץ חברות העוסקות בביג דאטה ועוד.

תעודות והסמכות

דרישות לזכאות תעודת גמר:

 • השתתפות בלפחות 85% משעות הקורס
 • נוכחות חובה בהגשת פרויקט הגמר
 • חובת הגשת כל מטלות הקורס וקבלת ציון עובר (מבחנים, תרגילים, עבודות, פרויקטים)

שאלות נפוצות על קורס דאטה אנליסט

אנליסט נתונים ג'וניור מרוויח בממוצע 10,000-12,000 אלף שקלים לחודש, וסניור 22,000-26,000 שקלים לחודש. כמובן שככל שצוברים ניסיון השכר עולה.

לא נדרש ידע קודם, אבל כל ידע יכול לסייע כמו אקסל בסיסי ויישומי מחשב.

בדמו של אנליסט חייב לזרום DNA יצירתי ותשוקה לניתוחים ומספרים, שהם נקודות המוצא שלו במסגרת התפקיד. כמו כן, עליו לדעת כיצד להפוך את הנתונים לתובנות עסקיות שמייצרות רווחיות לארגונים.

עליו לנתח נתונים ומידע ולהפוך אותם לתובנות עסקיות המעניקות ערך עסקי לקידום הארגון שבו הוא עובד. אבל לא רק, עליו הציג את הממצאים בצורה מזמינה באמצעות גרפים וטבלאות המציגים בצורה ברורה את המידע והתובנות שהשיג.

Business Analyst הוא תפקיד אסטרטגי שנועד ליצר פתרונות לשיפור התוצאות העסקיות, ואילו Data Analyst נועד להוציא נתונים מהמידע הקיים בארגון ולהגיע למידע שימושי עבור הארגון.

פייתון בעיקר ולמידה מעמיקה של SQL. מלבד זאת, תלמדו כיצד להשתמש בכלי הדאטה העדכניים ביותר בתחום.

תוכנית לימודים

1
צורה
מבוא

שלב 1

SQL נחשבת לאחת השפות הנפוצות והיעילות לתחקור נתונים הנמצאים במאגרי מידע.
שפה זו מציעה מגוון עשיר של טכניקות לניתוח דאטה מתקדם. במסגרת מודול זה שהינו הגדול ביותר בקורס, הסטודנטים ילמדו את השפה החל מהבסיס ועד לכלים מתקדמים בצורה המיועדת לאנליסט נתונים ויתרגלו על מגוון רחב של Databases.
בנוסף, במסגרת מודול זה הסטודנטים יכירו את המבנה הלוגי והפיזי של ה – Databases.

מודול 1 – SQL&Databases (105 ש"א)

Python נחשבת לאחת משפות התכנות היעילות ביותר לעבודה עם נתונים. מודול זה יספק מבוא כללי על השפה.

מודול 2 – Python programming (40 ש"א)

2
צורה
מיומנויות בסיסיות

שלב שני

מודול זה מתמקד בניתוח נתונים תוך שימוש בכמה כלים מרכזיים – python, pandas, Excel. אחרי שלמדנו את עקרונות ה-Python במודול הקודם, נלמד כיצד אנליסט נתונים משתמש בשפה זו. מודול זה יספק כלים פרקטיים לעבודה עם נתונים כולל טכניקות לכתיבת וקריאת קבצים, תחקור נתונים והצגה גרפית. בנוסף, נלמד ניתוח נתונים באמצעות תוכנת Pandas שהיא ספריית תוכנה שנכתבה עבור שפת התכנות Python ומיועדת לניתוח ועיבוד נתונים. Excel – היא תוכנת גיליון הנתונים הפופולרית ביותר בעולם, התוכנה מספקת למשתמש כלים ידידותיים לארגון נתונים ולשיפור התצוגה שלהם. מודול זה מקנה לסטודנטים ידע ומיומנויות חשובות לעבודה עם התוכנה.

מודול 3 – Data Analysis (80 ש"א)

במסגרת מודול זה נלמד 20 שעות של power BI ו-20 שעות של Tableau. Power BI הינה חבילת תוכנות פופולארית מבית Microsoft המשמשת ככלי ניתוח עסקי למשתמשים עסקיים ואנליסטים בארגון. ניתן להפיק באמצעותה דוחות ולאחר מכן לפרסם אותם עבור הארגון דרך ה-web ובכל המכשירים הניידים. Tableau הוא כלי BI מוביל בעולם עם יכולות ויזואליזציה מצוינות וממשק משתמש נוח ואינטואיטיבי מאוד. הכלי שימושי בתחקור נתונים מעמיק ומורכב, יודע לייצר דוחות מדהימים ולמעשה מסייע בקבלת החלטות עסקיות קריטיות לכל ארגון.

מודול 4 – alizationBusiness Intelligence and Data Visu (40 ש"א)

3
צורה
מיומנויות מתקדמות

שלב שלישי

מודול זה נועד לחבר את הסטודנטים לעולם ה – Big Data ולספק רקע תאורטי ומעשי אודות השימוש בטכנולוגיות נפוצות.

מודול 5 – Big Data and Data Science Concepts (40 ש"א)

Interpersonal Skills

מודול 6 – Interpersonal Skills

4
צורה
פרויקט גמר

שלב רביעי

העבודה על פרויקט הגמר מתפרסת לאורך כל הקורס ומתבצעת בשלבים החל מהמודל הראשון ועד סיום הקורס. הפרויקט יתבצע בקבוצות ומטרתו להקנות לסטודנטים מיומנויות פרקטיות להמשך.

מודול 7- עבודה על פרויקט הגמר (45 שעות)

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

  שיחה עם נציג

  דילוג לתוכן