ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון
פול סטאק

קורס דאטה אנליסט / Data Analyst

בחסות האוניברסיטה הפתוחה
מערך לימודי החוץ

 תאריך הקורס: 30/09/24  300 שעות אקדמיות

בעולם שבו נתונים זורמים ב- DNA של כל ארגון, לא פלא שתפקיד אנליסט נתונים נחשב לתחום המבוקש ביותר בתעשיית ההייטק. מאגרי הנתונים והמידע הקיים בארגונים, נאסף בכמויות גדולות של מיליארדי פיסות מידע, החל מרשתות חברתיות, הנכסים הדיגיטליים של הארגון ומידע נוסף המאפשר ללמוד על המגמות בשוק ולשמש למגוון מטרות עסקיות. אנליטס הנתונים הוא המתווך בין הצג הטכנולוגי לצד העסקי, ובאפשרותו לנצל את המידע בתבונה לקבלת החלטות ותובנות עסקיות שונות.

מהו קורס דאטה אנליסט ומה לומדים בו?

קורס דאטה אנליסט מכשיר את המשתתפים לבצע ניתוח נתונים, לתחקר אותם, לספק תובנות עסקיות ולהציג אותם באמצעות פלטפורמות טכנולוגיות שונות בהן נתמקד בקורס כמו , Python-l BI Power, Excel. מסלולי הלימוד בנויים מהסברים מעמיקים, לצד תרגולים המאפשרים להתמודד בהצלחה עם כל האתגרים של הצד הטכנולוגי והעסקי, כולל איסוף המידע ושימוש בו בצורה נבונה.

במסגרת הלימודים ישולב פרויקט גמר מעשי, אשר ידמה את הרמה המקצועית הנדרשת בתעשיית הייטק.

השילוב של בינה מלאכותית בטכנולוגיה משפיע באופן משמעותי על חיינו. במהלך ההכשרה הסטודנטים יפתחו את היכולת לפתור בעיות באמצעות AI, ויקבלו הזדמנות להתפתח בצורה משמעותית ולהצליח בתחום ההייטק.

תיאור הקורס

קורס דאטה אנליסט משלב מתודולוגית למידה במודל המבוסס על למידה אקטיבית של הסטודנט, המשלבת בין יישום פרקטי (Hands-On) ורכישת ידע. מודל זה מקנה יכולות חשיבה ביקורתיות לצורך יישום מעשי של משימות מאתגרות, ומערבות את הסטודנט בפתרון בעיות וקבלת החלטות. בין היתר, הנושאים העיקריים הנלמדים בקורס יהיו:

 •  Data Visualization Using Power BI
 • Python
 • SQL
 •  Data Analysis Using Excel
 •  Data Analysis Using Python

היקף השעות

300 שעות לימוד אקדמיות הכוללות עבודה על פרויקט הגמר.

קהל היעד ותנאי קבלה

 • בעלי השכלה אקדמאית בתחומים הרלוונטיים (הנדסה תעשייה וניהול, כלכלה ומנהל עסקים, שוק ההון, מדעי המחשב).
 • נדרשות מיומנות חשיבה אנליטית,ידע באקסל בסיסי וביישומי מחשב ואינטרנט.
 • מתאים גם למועמדים בעלי רקע עסקי מוכח וניסיון בעבודה עם נתונים
 • מועמדים ללא תואר אקדמי רלוונטי, נדרשים לעבור מבחן כניסה לקורס

יתרונות הקורס

 • מתודולוגית הלמידה ב-iNT הינה במודל המבוסס על למידה אקטיבית של הסטודנט, המשלבת בין יישום פרקטי  (Hands-On) ורכישת ידע.
 • הלמידה תהיה מבוססת פרויקטים ופרויקט גמר המדמה את הנדרש מהסטודנטים בתעשיית ההייטק. העבודה על הפרויקטים היא משותפת ומתבצעת בקבוצות קטנות, ומלווה על ידי המרצה.
 • INT מספקת לסטודנטים את המעטפת המתאימה לחוויית לימודים מיטבית ופרקטית.
 • רכישת הידע נעשית על ידי הרצאות תאורטיות, בשילוב פעילויות אינטראקטיביות המסייעות בהבנה ובהטמעת החומר הנלמד, תרגול וסימולציות ובאמצעות למידה עצמאית.
 • קורס זה מוכר בפיקדון לחיילים משוחררים.

קורס דאטה אנליסט על חשבון הפיקדון לחיילים משוחררים

אם אתם חיילים משוחררים ומחפשים אחר קורס דאטה אנליסט שמוכר בפיקדון, הגעתם למקום הנכון, קורס הדאטה אנליסט שלנו מוכר על ידי משרד העבודה (מספר אישור 02445720) ומקנה יכולות ניתוח נתונים, הפקת תובנות עסקיות תןך שימוש בפלטפורמות טכנולוגיות.

נקודות זכות אקדמאיות בקורס דאטה אנליסט

במסגרת שיתוף הפעולה של מכללת INT עם מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה, ניתנת הכרה באיכות האקדמית של הקורסים הנלמדים במכללה. מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה הפתוחה מכיר ב-4 נקודות זכות של קורס דאטה אנליסט לקבלת תארים אקדמיים טכנולוגיים.

תעודות והסמכות

דרישות לזכאות תעודת גמר:

 • השתתפות בלפחות 85% משעות הקורס
 • נוכחות חובה בהגשת פרויקט הגמר
 • חובת הגשת כל מטלות הקורס וקבלת ציון עובר (מבחנים, תרגילים, עבודות, פרויקטים)

איפה משתלבים בשוק העבודה אחרי הקורס?

מומחי דאטה אנליסט מבוקשים מאוד בתעשייה ויוכלו להשתלב במגוון חברות וארגונים מתחומי התעשייה כמו בחברות הייטק, חברות טכנולוגיות רפואיות, חברות ביטוח, פיננסים, ארגונים ממשלתיים, בתי חולים, חברות ייעוץ חברות העוסקות בביג דאטה ועוד.

שם הבוגר/ת
שם החברה
תפקיד
אורי מאיר מרגלית
ארגון מט"ח
Data Analyst
אפרת קשת
פעמונים
Data Analyst

שאלות נפוצות על קורס דאטה אנליסט

אנליסט נתונים ג'וניור מרוויח בממוצע 10,000-12,000 אלף שקלים לחודש, וסניור 22,000-26,000 שקלים לחודש. כמובן שככל שצוברים ניסיון השכר עולה.

לא נדרש ידע קודם, אבל כל ידע יכול לסייע כמו אקסל בסיסי ויישומי מחשב.

בדמו של אנליסט חייב לזרום DNA יצירתי ותשוקה לניתוחים ומספרים, שהם נקודות המוצא שלו במסגרת התפקיד. כמו כן, עליו לדעת כיצד להפוך את הנתונים לתובנות עסקיות שמייצרות רווחיות לארגונים.

עליו לנתח נתונים ומידע ולהפוך אותם לתובנות עסקיות המעניקות ערך עסקי לקידום הארגון שבו הוא עובד. אבל לא רק, עליו הציג את הממצאים בצורה מזמינה באמצעות גרפים וטבלאות המציגים בצורה ברורה את המידע והתובנות שהשיג.

Business Analyst הוא תפקיד אסטרטגי שנועד ליצר פתרונות לשיפור התוצאות העסקיות, ואילו Data Analyst נועד להוציא נתונים מהמידע הקיים בארגון ולהגיע למידע שימושי עבור הארגון.

פייתון בעיקר ולמידה מעמיקה של SQL. מלבד זאת, תלמדו כיצד להשתמש בכלי הדאטה העדכניים ביותר בתחום.

תוכנית לימודים

1
צורה
מבוא

שלב 1

SQL נחשבת לאחת השפות הנפוצות והיעילות לתחקור נתונים הנמצאים במאגרי מידע.
שפה זו מציעה מגוון עשיר של טכניקות לניתוח דאטה מתקדם. במסגרת מודול זה שהינו הגדול ביותר בקורס, הסטודנטים ילמדו את השפה החל מהבסיס ועד לכלים מתקדמים בצורה המיועדת לאנליסט נתונים ויתרגלו על מגוון רחב של Databases.
בנוסף, במסגרת מודול זה הסטודנטים יכירו את המבנה הלוגי והפיזי של ה – Databases.

מודול 1 – SQL&Databases (105 ש"א)

Python נחשבת לאחת משפות התכנות היעילות ביותר לעבודה עם נתונים. מודול זה יספק מבוא כללי על השפה.

מודול 2 – Python programming (40 ש"א)

2
צורה
מיומנויות בסיסיות

שלב שני

מודול זה מתמקד בניתוח נתונים תוך שימוש בכמה כלים מרכזיים – python, pandas, Excel. אחרי שלמדנו את עקרונות ה-Python במודול הקודם, נלמד כיצד אנליסט נתונים משתמש בשפה זו. מודול זה יספק כלים פרקטיים לעבודה עם נתונים כולל טכניקות לכתיבת וקריאת קבצים, תחקור נתונים והצגה גרפית. בנוסף, נלמד ניתוח נתונים באמצעות תוכנת Pandas שהיא ספריית תוכנה שנכתבה עבור שפת התכנות Python ומיועדת לניתוח ועיבוד נתונים. Excel – היא תוכנת גיליון הנתונים הפופולרית ביותר בעולם, התוכנה מספקת למשתמש כלים ידידותיים לארגון נתונים ולשיפור התצוגה שלהם. מודול זה מקנה לסטודנטים ידע ומיומנויות חשובות לעבודה עם התוכנה.

מודול 3 – Data Analysis (80 ש"א)

במסגרת מודול זה נלמד 20 שעות של power BI ו-20 שעות של Tableau. Power BI הינה חבילת תוכנות פופולארית מבית Microsoft המשמשת ככלי ניתוח עסקי למשתמשים עסקיים ואנליסטים בארגון. ניתן להפיק באמצעותה דוחות ולאחר מכן לפרסם אותם עבור הארגון דרך ה-web ובכל המכשירים הניידים. Tableau הוא כלי BI מוביל בעולם עם יכולות ויזואליזציה מצוינות וממשק משתמש נוח ואינטואיטיבי מאוד. הכלי שימושי בתחקור נתונים מעמיק ומורכב, יודע לייצר דוחות מדהימים ולמעשה מסייע בקבלת החלטות עסקיות קריטיות לכל ארגון.

מודול 4 – alizationBusiness Intelligence and Data Visu (40 ש"א)

3
צורה
מיומנויות מתקדמות

שלב שלישי

מודול זה נועד לחבר את הסטודנטים לעולם ה – Big Data ולספק רקע תאורטי ומעשי אודות השימוש בטכנולוגיות נפוצות.

מודול 5 – Big Data and Data Science Concepts (40 ש"א)

Interpersonal Skills

מודול 6 – Interpersonal Skills

4
צורה
פרויקט גמר

שלב רביעי

העבודה על פרויקט הגמר מתפרסת לאורך כל הקורס ומתבצעת בשלבים החל מהמודל הראשון ועד סיום הקורס. הפרויקט יתבצע בקבוצות ומטרתו להקנות לסטודנטים מיומנויות פרקטיות להמשך.

מודול 7- עבודה על פרויקט הגמר (45 שעות)

המרצים בקורס

איתי שלום
איתי שלום
איתי עובד בתפקידים מובילים בתחום הדאטה, בדגש על Engineering Data ו - Data Science עבודתו כוללת בניית פרויקטים מקצה לקצה - מבניית מחסן נתונים באופן הנדרש והראוי לאופי כל ארגון, תוך כדי שילוב מעטפת ואינטגרציה בין עולם ה - BI (תשתית הנתונים והבינה העסקית) וביסוס עולם ה - AI כתחום הנשען על התשתית המתקבלת (לימודי מכונה, למידה עמוקה ,חיזוי ואלגוריתמיקה). כמו כן, העלאה לסביבת הייצור בשילוב Monitoring ו -Automation
בן גלילי
בן גלילי
Data Analytics Lecturer | Founder of Reclips מרצה Data Analyst בעל ניסיון רב בעולמות הדאטה, AI וניהול מוצרים מונחי דאטה בחברות כגון eBay ,Dell וסטארטאפים רבים.
עודד נפתלי
עודד נפתלי
מרצה בקורסי דאטה ואנליטיקה. עודד הינו מנהל הדאטה ואנליטיקה (CDO) בחברת נגה מנהל המערכת ועם 20 שנות נסיון עשיר בעולם הדאטה ממגוון חברות בשוק. עודד מחבר באופן שוטף את התוכן הלימודי לעולם העסקי ובכך מחבר את הסטודנטים למצב העדכני בשוק.
דניאל ברזני
דניאל ברזני
דניאל היא מרצת קורס דאטה אנליסט יוצאת 8200. היא בעלת ניסיון עשיר בעבודה בתור מנתחת נתונים עם מגזרים מגוונים: המגזר הצבאי והמגזר הפרטי בחברות הייטק ולואו-טק בתור יועצת חיצונית.
און מלצר
און מלצר
און מרצה לדאטה אנליסט, מומחה בהנדסת נתונים, בעל מיומנות והדרכה ב-Python(oop,pandas,numpy,sclearn), פיתוח אתרים(Html,CSS,JS,PHP,Bootstrap), SQL (Server,PL,MySql,BQ), BI Tools (PowerBI,Tableau,qliksense), סביבת VBA, MSOffice ו-PC מלאה.
לקביעת שיחת ייעוץ חינם

  שיחה עם נציג

  דילוג לתוכן