ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מה זה SAP?

ירדן חיון

אם גם אתם חולמים על משרה בעולם ההייטק, וודאי נתקלתם בתפקיד מיישם SAP, שהוא אחד התחומים הנחשקים בתחום ההייטק. אז בואו נראה מה זה SAP? על איזה צורך הוא עונה, מה תפקידו בפועל של מיישם SAP, מהם הכישורים הדרושים כדי להיכנס לתחום ובכלל מהי המערכת המדוברת.
אז הולך להיות מעניין, שווה בהחלט להישאר.
מה זה SAP? מדובר על חברה הפופולרית ביותר בעולם לניהול המידע בארגונים דרך מערכות ERP. SAP נחשבת לחברת התוכנה הגדולה באירופה, הרביעית בגודלה בעולם והמוצר המרכזי שלה הוא מערכת ERP שנקראת גם SAP R/3. המערכת של חברת SAP נחשבת למורכבת מאוד ומציעה מגוון רחב של מודולים כדוגמת מודולים פיננסים וחשבונאים, מודולים לוגיסטיים, מודלים משותפים ומוצרים משלימים נוספים.

למה מערכת SAP כל כך נחוצה בארגונים?

כידוע, המידע בארגונים הוא הלב הפועם ומכיל מגוון רחב של נתונים החיוניים לניהול הארגון, כדוגמת מידע על לקוחות, חשבוניות, כספים, ניהול מלאי ולוגיסטיקה, ניהול כ"א, הזמנות ללקוחות ולספקים והרשימה עוד ארוכה. מערכת ERP של סאפ מרכזת את כל המידע במקום אחד, ומאפשרת למורשים להיכנס ולהזין מידע או לבצע בו שימוש לטובת הארגון, ולמעשה לנהל הכל במערכת אחת.
רק נציין שמערכת ERP מכילה בתוכה מגוון עצום של פונקציות לניהול המידע כדוגמת אינטגרציה של תהליכים, נתונים ומידע בסביבת ERP, מערכות אינטגרטיביות, אפשרות לביצוע ניתוחים עסקיים, שליפת מידע לצורך קבלת החלטות עסקיות ועוד. למעשה, המערכת מאפשרת להוביל כל ארגון לצמיחה ולשפר את הרווחיות שלו בעזרת כלים ייעודיים וגמישים.

מהו SAP Business One?

SAP Business One היא תוכנה לניהול עסק המיועדת בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים ומאפשרת להם לנהל את כל המידע במערכת ERP אחת, המציעה פתרון יעיל לכל הצרכים הדרושים למידע הקיים בעסק. המערכת מאגדת במקום אחד את מערך הכספים, מערך מכירות, מערך קשרי לקוחות, ניהול רכש, מלאי, שירותים, דוחות ועוד. הממשק שלה ידידותי מאוד לשימוש ומאפשר לקבל שליטה מלאה על המידע, כמו גם לקבל החלטות המבוססות על מידע לטובת רווחיות העסק. המערכת גמישה מאוד ובעלת מגוון פיצ'רים המתאימים כמעט לכל תחום בתעשייה כמו קמעונאות, לוגיסטיקה, נדל"ן, בעלי מקצוע חופשיים ועוד.

קצת על תפקידו המאתגר של מיישם SAP

תפקידו של מיישם SAP מאתגר וחיוני מאוד להצלחת הארגון וליתר דיוק לניהול המידע בצורה אפקטיבית, ולהתאים את המערכת לפי צורכי הארגון המשתנים. חשוב להבין שניהול המידע בארגון דאמי מאוד והצרכים משתנים מפעם לפעם, ולכן תפקידו של מיישם SAP בין היתר לתכנן את המערכת בצורה שתתאים לצורכי הארגון המשתנים, לבצע שדרוגים והתאמות לפי דרישה, וכמובן לתחזק אותה באופן יומיומי על מנת שתיתן את המענה המדויק לצורכי הארגון.

לימודי SAP במכללת INT

מכללת INT מציעה קורס SAP המאפשר למשתתפים לעסוק בתחום ולהשתלב במגוון תפקידים מרתקים בתחום ההייטק. הקורס עוסק בהיכרות עם מערכות ERP של חברת SAP העולמית לניהול מידע בארגונים, ומלמד כיצד לבנות ולתחזק מערכות ניהול המותאמות לפעילות העכשווית והעתידית של הארגון.

שאלות ותשובות בנושא SAP

מה זה תוכנת SAP ולמי היא שייכת?

סאפ היא תוכנה לניהול עסק של חברת SAP הגרמנית. החברה מפתחת מגוון פתרונות ניהול עסקים לסקטורים מגוונים בתעשייה.

למי מיועדת תוכנת SAP?

תוכנת SAP מיועדת לכל סוגי העסקים מכל סקטור. תחילה חברת SAP פיתחה מערכות לחברות גדולות, אך עם הזמן פיתחה גם מערכות ניהול המתאימות לעסקים קטנים ובינוניים.

מהו SAP Business One?

SAP Business One היא תוכנה לניהול עסק המיועדת בעיקר לעסקים קטנים ובינוניים ומאפשרת להם לנהל את כל המידע במערכת ERP אחת, המציעה פתרון יעיל לכל הצרכים הדרושים למידע הקיים בעסק.

כמה עולה תוכנת SAP Business One?

העלות משנה בהתאם לצרכי העסק והפתרונות הדרושים. נציין כי מדובר על מערכת גמישה מאוד המציעה מגוון עצום של פתרונות ניהול לעסקים.

האם העבודה על מערכת SAP Business One מורכבת?

המערכת גמישה מאוד וקלה לתפעול, אך כמובן תלוי במורכבות הפיצ'רים הדרושים לעסק. מסכי המערכת ידידותיים מאוד לשימוש וניתן לבצע התאמות של המסכים לפי הצורך.

מהו עיקר תפקידו של מיישם SAP?

תפקידו בין היתר לתחזק מערכות בארגונים, לבצע שדרוגים והתאמות בהתאם לדרישה, לפתח פיצ'רים ותוספים, לבצע עדכוני גרסה ועוד.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם