אבטחת מידע מדריך ומידע למתחיליםהבלוג של iNT

פורסם ב18/02/2020

אבטחת מידע מדריך ומידע למתחילים

אם גם אתם לא יכולים להישאר אדישים לשלל פרצות האבטחה, מלחמות הסייבר והסחיטות ברשת, והחלטתם לתרום חלק במיגור התופעות, נראה שאתם צריכים להיכנס עמוק לתחום ולעסוק בו.

אז מה זה בכלל לימודי אבטחת מידע? למי הם מתאימים? ומהן אופציות התעסוקה בתום הלימודים? הכל במדריך הבא.
על לוחמת הסייבר וודאי כבר שמעתם, גם על סחיטות ואיומים המגיעים לשערי ארגונים גדולים ואפילו לעסקים קטנים. נראה כי האקרים נמצאים בכל מקום ומפעילים רשת ריגול המאיימת על פעילות עסקית וביטחונית של ארגונים. ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך גם מלחמות הסייבר מתעצמות, ודורשות הגנות מתקדמות לפשעים החדשים ולכלל שיטות ההונאה הקיימות. רק נציין שתחום אבטחת מידע נמצא בהתפתחות מטאורית, ולכן נדרשים עוד ועוד מומחים שיכנסו לתחום וימגרו את התופעות.

אז בואו נדבר תכל'ס, למי התחום מתאים?

תחום אבטחת מידע מתאים למי שמתעניין בטכנולוגיות, חידושים ולמי שעשייה ולוחמה בוערים בדמו. אומנם השם 'לוחם סייבר' נשמע כתפקיד הדורש מאמץ פיזי, אך לא כך הדבר. לוחם מסוג זה צריך להפעיל את הנשקים שלו שהם ניתוח נתונים, הסקת מסקנות, הכרת טכנולוגיות, יכולת להתאים פתרונות אבטחה ממוקדים ועוד. לצד אלה, עליו להיות עם משיכה עזה לטכנולוגיות, תהליכים וחדשנות. אגב, נראה שבשנים האחרונות נשים רבות משתלבות בתפקידי סייבר בכירים, ולכן התחום בהחלט פונה לשני המינים.

עד כמה תחום הסייבר מבוקש בישראל? מסתבר שמאוד!

רק כדי לסבר את האוזן, משנה לשנה מתקפות הסייבר נעשות מתוחכמות יותר ומספרם עולה ביותר מ-10% מידי שנה. כל מתקפה שכזאת עשויה לגרום לנזק עצום לחברות, עד כדי קריסה. אך לא דיי בזאת, מתקפות סייבר מהוות איום בטחוני על מדינות, ולכן גם בתחום הביטחוני דרושים לוחמי סייבר שימנעו את המתקפות הבאות.
אז כפי שידוע, ככל שמתקפות אלה תהיינה מתוחכמות יותר, כך גם הביקוש לאנשי סייבר יעלה, ולכן לא פלא שהצפי לשנה הקרובה הוא חוסר של מעל 2,500 אנשי סייבר. רק נציין שכיום 4 מתוך 17 חברות סייבר בינלאומיות הן ישראליות, וזאת בנוסף לחברות סטארט-אפ ישראליות נוספות המתפתחות בקצב מהיר. אך לא דיי בזאת, כ- 40 חברות בינלאומיות מחזיקות בישראלי מרכזי סייבר כדוגמת סימנטק, מייקרוסופט, פייפאל ועוד.

מהן האופציות לתעסוקה בתום הלימודים?

האופציות לתעסוקה בתחום אבטחת מידע הן בלתי נגמרות, החל ממשרות בארגונים הזקוקים לאנשי סייבר in house, חברות הייטק שאף הן זקוקות להגנה על הטכנולוגיות והפיתוחים, חברות סייבר המעניקות שירות לארגונים, חברות פיתוח בתחום הסייבר, ארגונים ממשלתיים ועוד. התפקידים הם מגוונים מאוד וכוללים את הבאים: מגן סייבר, SOC-SIEM, איש PT (חקירות סייבר), אנליסט המומחה באבטחת מידע ועוד.

 

יכול עוד לעניין אותך:

למידע על לימודי פייתון
קורס אוטומציה- מה זה?
קורס ולימודי פיתוח אפליקציות
קורס ניתוח מערכות מידע
קורס QA

וואטסאפ