5 דברים שאתם חייבים לדעת על לימודי הייטקהבלוג של iNT

פורסם ב26/11/2019

5 דברים שאתם חייבים לדעת על לימודי הייטק

תחום ההייטק הוא עולם רחב יותר ממה שהרוב חושבים, הוא מכיל תת תחומים רבים בהם יכולים להשתלב צעירים ועד בעלי קריירה שנייה. לא משנה אם אתה אדם 'ריאלי', 'פרפקציוניסטי', 'גיימר' ואולי כזה שאוהב מדע מדויק, תעשיית ההייטק הישראלית המתפתחת זקוקה לך!

 1. מסתבר שאין צורך בתואר ראשון
  אם לפני עשור תעשיית ההייטק דרשה כרטיס כניסה בדמות תואר ראשון ואפילו שני, כיום הדבר שונה לחלוטין. רק כדי לאמת את הנתון, כיום כ-15%מעובדי ההייטק בישראל אינם בעלי השכלה גבוהה, אלא בוגרי קורסים נישתיים בתחום ההתמחות שלהם. לדוגמה, בוגרי קורס סייבר, קורס פיתוח אפליקציות, תכנות וכו'. אין ספק שפרמטר זה פותח עבור צעירים דלתות זכוכית מעוצבות דרכן הם יוכלו לעבור לעולם הנחשק מבלי ללמוד ארבע שנים לתואר.
 2. ניתן לומר לומדים היום את מה שצריך לדעת מחר
  שלימודי תואר ראשון הם איטיים מאוד ואינם מתאימים לחידושים ולמגמות שעובר השוק הטכנולוגי. לימודי הייטק בקורסים קצרים, מכילים את הידע המדויק להם זקוקים עובדי הייטק היום ומחר. שוק ההייטק משתנה מרגע לרגע ודורש לא רק מבעלי המכללות ללמד תכנים חדשים בכל כמה חודשים, אלא גם מעובדי הייטק ללמוד כל הזמן טכנולוגיות חדשות. לימודי הייטק יאפשרו לך להגיע מוכן לראיון עבודה ולדבר בשפה הטכנולוגית העדכנית ביותר.
 3. לימודי הייטק קצרים, מהירים וממוקדים
  לימודי הייטק מרתקים מאוד ומכשירים אותך להשתלב בדרך הקצרה ביותר בשוק ההייטק הפורח, מבלי לבלות שנים רבות תחת כותלי מוסד הלימוד. רוב הקורסים עורכים כמה חודשים ספורים. לדוגמה, קורס פיתוח אפליקציות דורש 300 שעות בלבד + 80 שעות של לימוד עצמי. דוגמה נוספת קורס מפתח Python בהיקף של 170 שעות בלבד, 130 שעות פרונטליות + 50 שעות של לימוד עצמי. אם כך, תוך חודשים בודדים תוכל להשתלב בתעשייה הרווחית והפורחת ביותר בעולם עם שכר מכובד ותנאים חלומיים.
 4. היצע רחב, רק תבחר מה עושה לך את זה
  ההיצע בעולם ההייטק רחב מאוד, ולעיתים נראה שאנשים לא יודעים עד כמה הוא רחב, גם אלה שעובדים בהייטק. משנה לשנה יוצאות עוד ועוד טכנולוגיות הדורשות אנשים שידעו לתפעל אותן, לתכנת אותן ולתחזק. תוכל לבחור מבין מגוון רחב של תחומי לימוד מבוקשים מאוד כמו קורס פיתוח אפליקציות ל-Android ול-iPhone, קורס סייבר, קורס בדיקות תוכנה QA, קורס מפתח Python, קורס full stack, קורס BI, קורס ניהול רשתות ועוד. למעשה, כל אחד, מכל תחום עניין ואופי יוכל למצוא את התחום שמדבר אליו.
  5. יש גם לימודי הייטק למתקדמים
  היופי בהייטק הוא שהוא אף פעם לא נגמר. ככל שעובר הזמן עוד ועוד טכנולוגיות מוצבות על 'המדפים' וממתינות לאנשים חדשים שיבואו ללמוד את התחום ויתקדמו הלאה. זהו תחום שנקרא לימודי הייטק למתקדמים. לימודים אלה מתאימים לשני סוגי אנשים; לאלה שלמדו תחום מסוים ומעוניינים להתמקצע בתחום נוסף כדי להגיע לראיון עבודה עם ידע נוסף, או לאנשים שעובדים בהייטק, אך מעוניינים להתקדם לתפקיד אחר וזקוקים לידע נוסף. בקיצור, אם נכנסת לעולם ההייטק, אתה לא יוצא ממנו, אתה רק מתקדם הלאה.

יכול עוד לעניין אותך:

וואטסאפ