לימודים מקצועיים בהייטקהבלוג של iNT

פורסם ב13/02/2020

לימודים מקצועיים בהייטק

לימודים מקצועיים בהייטק הפכו למבוקשים מאוד לא רק בקרב צעירים, אלא גם עבור מי שמחפש קריירה שנייה, או למי שנמצא עמוק בתחום ההייטק ומעוניין להתמקצע בתחומים נוספים. עולם ההייטק דינמי מטבעו, ולכן כל קורס או כל מסלול לימוד מקצועי חדשני יוכלו לקדם אתכם לתפקיד הבא בעולם הייטק הנחשק.

למה דווקא לימודים מקצועיים?

מגוון מסלולי לימוד המתאימים לכולם

עולם ההייטק מציע לנו מגוון עצום של קורסים מקצועיים, חלקם מורכבים ומאתגרים המתאימים לאנשים המעוניינים להשתלב בתחומי ההייטק הלוהטים כמו full stack developer, DevOps developer, אבטחת מידע ועוד. תחומים אלה מכילים שפות תכנות מגוונות הנלמדות בקורסים יחסית ארוכים. מלבד זאת, ישנם קורסים פחות מורכבים המתאימים לאנשים המחפשים לימודים מהירים כמו פיתוח אפליקציות, בדיקות תוכנה – QA, מנהל רשתות במסלול MCSA & CCNA ועוד.

אין צורך בידע קודם

ברוב מסלולי הלימוד בהייטק אין צורך בידע קודם, אלא בידע בסיסי בלבד במחשבים. מסלולי הלימוד הבסיסיים מורכבים מסיליבוס המלמד מבוא, כלים בסיסיים ורק לאחר מכן ניגשים ללמוד את הדבר האמיתי. דבר נוסף שכדאי לדעת, כיום אין צורך בתואר ראשון כדי לעבוד בתחומים מבוקשים בהייטק, אלא לימודים מקצועיים בלבד. מובן שישנם מסלולים הדורשים ידע בתוכנות מסוימות, אך ניתן להשלים את הידע בקורסים קודמים ולהמשיך הלאה לקורסים מקצועיים יותר.

ביקוש עצום לעובדי הייטק בשוק העבודה

תחום ההייטק משנה לשנה נעשה יותר ויותר גלובלי, הרי השירותים והמוצרים הטכנולוגיים חוצים גבולות בקצב מסחרר, וענקיות הטכנולוגיה משפיעות יותר ויותר על ארגונים ואנשים בעולם. אם נוסיף לכך את תעשיית ההייטק הישראלית המתפתחת, נגלה כי רוב לקוחותיהם של תעשיית ההייטק מפוזרים ברחבי העולם. כל אלה יוצרים ביקוש רב לעובדי הייטק צעירים! רק לסבר את האוזן, בשנת 2018 נפתחו יותר מ – 15,000 משרות בתחומי ההייטק השונים.

בהייטק יש תמיד לאן לשאוף

בהייטק תחומי הלימוד אף פעם לא נגמרים. תמיד ניתן ללמוד ולהתמקצע בעוד ועוד תוכנות ושפות, ולכן לא פלא שכיום גם אנשים שעובדים בהייטק פונים ללמוד מקצועות נוספים כדי לשדרג את תפקידם או כדי להתקבל למקומות עבודה חדשים. אם כך, תוכלו להתחיל ללמוד תחום מסוים, להשתלב במקום עבודה, ותוך כדי ללמוד שפות פיתוח נוספות שיאפשרו לכם להגיש מועמדות לתפקידים מאתגרים יותר. בקיצור, תמיד יש לאן לשאוף.

לימודים גמישים מאוד

לימודי ערב, בוקר ואולי גם אונליין? אפילו את זה אפשר לבחור מרוב ההיצע הרב. כיום מכללות מציעות לימודים גמישים מאוד הכוללים לימודי ערב או בוקר, מה שמאפשר לסטודנטים לעבוד וללמוד באופן חופשי. המתכונת של השעות גמישה מאוד, ואליה מצטרפים גם שיעורים אונליין המאפשרים ללמוד מכל מקום ובכל שעה.

אז לסיכום, לימודים מקצועיים בהייטק הם בהחלט הצעד הנכון, אבל האתגר הגדול הוא לחפש את התחום המתאים לכם, הן מבחינת אתגר והן מבחינת פיתוח קריירה. יועצי הלימודים של מכללת iNT ישמחו להעניק לכם מידע על כל מסלול, כך שתוכלו לבחור בדיוק מה שמתאים לכם.

 

יכול עוד לעניין אותך:

וואטסאפ