למה כל אחד צריך ללמוד קורס SQL?הבלוג של iNT

פורסם ב30/12/2019

למה כל אחד צריך ללמוד קורס SQL?

מה זה קורס SQL? למה הוא כל כך חיוני למי שמעוניין בדריסת רגל בעולם ההייטק? ובמה אפשר לעבוד לאחר הקורס? נראה ששפת SQL היא לא עוד שפת תכנות סטנדרטית, אלא שפת הנתונים המקיפה ביותר בעולמות ההייטק, המאפשרת לעבוד על שלל תחומים מול בסיס הנתונים.

ההחלטה ללמוד לימודי SQL יכולה להיות אחת ההחלטות הגורליות בקריירה שלך! זאת בזכות היתרונות והשימושים הרבים של שפה זו, החל מביקוש מטורף בחברות הייטק, דרך האתגר בעבודה, השגת נתונים על עסקים מבלי להסתמך על אף אחד ועד לשכר הגבוה המוצע. מדובר על שפת שאילתות מובנית שנועדה לטפל במידע בבסיסי הנתונים היחסיים (רציונליים) וגם לעבד אותו.
שפת SQL היא אחת השפות הוותיקות למסד נתונים ונחשבת לנפוצה ביותר, סוג של אוסף מסודר של נתונים. בשפת SQL יש ארבע פעולות בסיסיות שאפשר לבצע: INSERT, SELECT, UPDATE, DELETE. אלו למעשה הפקודות העיקריות שעליהן עובדים, כדי לקבל מידע ממסד הנתונים ולשלוף אותו באופן מדויק לצרכים שלנו. אם נפשט את זה, נראה שבעזרת הפקודות הללו אפשר לקבל כל נתון שנרצה, ובמקביל גם לעדכן מידע ולשלוף אותו בבוא העת.

SQL פנים רבות לה

שפת SQL מאפשרת מצד אחד לחקור נתונים, לנתח אותם ולהסיק לגביהם מסקנות, אך לא רק. בעת השימוש בשפת SQL אפשר לקבל החלטות הרות גורל בהקשר לשימושים, ניתוחים של קהלים, ביצוע פעולות שיווק וגם לקבל החלטות פיננסיות שונות לגבי לקוחות ומוצרים. כל זאת מתבצע באמצעות ממשק ידידותי ונוח המכיל שאילתות לשורות מדויקות של נתונים. אך לא רק, שפת SQL מאפשרת לייצר טבלאות סטטיות, אינדקסים, הגדרת אילוצים שונים לעסקים ויצירת טבלאות דינמיות אפשרות לקרוא טבלאות במספר דרכים, ביצוע מניפולציות על נתונים ועוד ועוד.

אז למה כדאי ללמוד דווקא SQL?
אחד התחומים המבוקשים בתעשיית ההייטק

היכרות עם שפת SQL היא אחד היתרונות של בתעשיית ההייטק, כיוון שכיום מעסיקים מחפשים אנשי SQL למגוון תפקידים. המעסיקים מכירים היטב את הערך שהשפה מביאה לארגון, שהרי הנתונים מאפשרים להם לקבל החלטות חשובות, ובכלל לנהל את החברה על פיהם.
הקורס מתאים למתעניינים וגם למי שכבר בתחום ההייטק

קורס SQL מתאים מחד לאנשים המעוניינים לעסוק רק בתחום זה, ומאידך גם למתכנתים ואנליסטים המעוניינים להיחשף לתחום דומה, וכך להביא ערך נוסף לתפקיד הנוכחי ולתפקיד הבא שלהם. רק נציין שכיום שפת SQL מאפשרת לקבל ידע לתפקידים נוספים, ולכן אפשר לבצע באמצעות הקורס קפיצת מדרגה גם מבחינת התמקצעות וגם מבחינת השכר.
שכר גבוהה למתאימים

השכר של מומחי SQL משתנה בהתאם לגורמים שונים, אולם הממוצע הוא 15,000-25,000 שקלים לחודש. השכר ללא ניסיון מתחיל ב- 15,000 שקלים לחודש, עד 5 שנות ניסיון מגיע ל- 20,000 שקלים לחודש ומעל 5 שנים הוא נע בין 22,000-30,000 שקלים לחודש. מובן שאפשר להתקדם לתפקידים ניהוליים שונים ולשפר באופן משמעותי את השכר.

במה אפשר לעבוד בתום הלימודים?

בוגרי לימודי SQL, יוכלו לעבוד בתפקידים שונים המשלבים ניתוח נתונים בעיקר. חשוב לציין ששפת SQL הפכה לדרישת בסיס בתחומי תכנות שונים, וזאת בנוסף לידע בתחום הליבה. בנוסף, אפשר לעבוד כאנליסטים החוקרים בסיסי נתונים במגוון חברות ההייטק, חברות סטארט-אפ, בחברות מתחומי תעשייה שונים, בתחום הציבורי, המוסדי ועוד.

 

יכול עוד לעניין אותך:

קורס פיתוח אתרים
קורס מיישמי SAP
קורס BI
קורס Full Stack

וואטסאפ