מה כדאי ללמוד בתחום ההייטק?הבלוג של iNT

פורסם ב17/12/2019

מה כדאי ללמוד בתחום ההייטק?

 

איזה קורס מומלץ ללמוד בהייטק? אילו תחומים הם המבוקשים ביותר? האם צריכים תואר ראשון או מספיק ללמוד קורס? איך ואיפה לומדים הייטק במאה ה-21? ולמה דווקא לימודי הייטק על פני תחומים אחרים?

אם גם אתם שואלים את עצמכם מה כדאי ללמוד, הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם!

ההתפתחות המדהימה בעולם הטכנולוגיות וההייטק הכתיבה מגמות חדשות בתחום. ממחשב גדול שבקושי הצליח לבצע פעולות שכיום הן בסיסיות, עברנו לעבוד מקופסה קטנה ואפילו מהסמרטפון, וכיום אנו יכולים לבצע דרכם מגוון פעולות שבעבר לא חלמנו עליהם. אך נראה כי העולם הטכנולוגי עדיין לא אמר את המילה האחרונה ופיתוחים חדשניים צצים כמו פטריות לאחר הגשם, מה שמבטיח כניסה לעולם מאתגר עם שפע של אפשרויות.
השכר הממוצע של עובדי הייטק עומד נכון לשנת 2018 על 28,163 ₪ ומשנה לשנה עולה בממוצע של 6%. מלבד המשכורות הגבוהות, תנאי העבודה טובים ביחס לתחומים אחרים והם כוללים תנאים 'הייטקיסטים', החל מנשנושים, הרצאות, ימי כיף וגיבוש, חדרי משחק, משרדים מעוצבים ותנאים סוציאליים שכל שכיר שאינו בהייטק יכול רק לחלום עליהם. אבל לא רק, האופציות והאקזיט נמצאים ברקע ואפשרויות הפיתוח והכרת תוכנות חדשות הם חלק מהחבילה שתכין אתכם אולי למשרה הבאה.

האם תואר ראשון הוא כבר 'פאסה'?
אחד מהמיתוסים בתחום ההייטק הוא שכדי להתקבל לעבודה חייבים תואר ראשון. את המיתוס הזה כדאי לנפץ, כיוון שכיום 15% מעובדי ההייטק אינם מחזיקים בתואר ראשון, אלא למדו קורסים והשתלבו בתחום. למה זה קורה? כיוון שבכל שנה מאות בוגרים מסיימים קורסי הייטק במכללות שונות ומוצאים עבודה בקלות, ולכן רבים חוזים בגסיסת התואר האקדמי. אגב, תוכלו להיכנס ללינקדאין של עובדי הייטק ולגלות שרבים אינם מחזיקים בתואר. אבל לא רק, באוקטובר 2019 מנהל הגיוס של פייסבוק ישראל אמר כי חלה ירידה בחשיבות המוקנית לתארים בבחינת קורות החיים של המועמדים בענף. פייסבוק מחפשת מועמדים עם ניסיון וכך גם חברות הייטק אחרות.

היכן לומדים הייטק במאה ה-21?
אם לפני שני עשורים כלל המקצועות המבוקשים היו חייבים להסתיים בין כותלי האוניברסיטה ועם טקס קבלת התואר לאחר 3-4 שנים של שחיקה, כיום הדבר שונה לחלוטין. מכללות מאפשרות לימודים באווירה 'הייטקיסטית' משוחררת וקלילה הכוללת תכני לימוד קצרים יחסית שאורכם כשנה בלבד. התכנים הנלמדים משתנים משנה לשנה, הרי עולם הייטק דינמי ולכן 'משעמם' בטוח שלא יהיה.
'הטובים לטיס' המקצועות המבוקשים בהייטק

בודק תוכנה QA
בדיקות תוכנה QA, שנחשב בעבר לתחום מעט אפרורי, קיבל לאחרונה טוויסט רציני. תחום זה הפך למבוקש מאוד, וזאת בשל ריבוי הפיתוחים והטכנולוגיות החדשות הזקוקים לבודקי תוכנה שיבצעו בדיקות טרם העלאתם לאוויר וגם לאחר מכן. כיום אנשים רבים המעוניינים לעשות הסבה להייטק בוחרים ללמוד קורס QA.

סייבר ואבטחת מידע
פשעי סייבר, פריצות, איומים וסחיטות הם האיום הגדול על העולם הטכנולוגי החדש. כבר מעל עשור שכל המידע שלנו כבר אינו מוצג בארכיונים אפרוריים, אלא על גבי תוכנות, שרתים, בענן וכו'. אם כך, בהחלט יש סיבה לדאגה ומכאן גם הביקוש לאנשי סייבר שיגנו על המידע וימנעו פרצות אבטחה. אגב, כיום 4 מתוך 17 מעצמות סייבר בינלאומיות הן בבעלות ישראלית, כך שעבודה בתחום סייבר לא חסרה בישראל!

DevOps נכנס למיינסטרים
DevOps הוא אחד המקצועות המבוקשים בהייטק ולא בכדי. DevOps הוא חלק מהפעילות השגרתית של חברות הייטק וסטארט-אפ בפרט, מה שמגביר את הביקוש. מפתח DevOps צריך לספק פתרונות ארכיטקטוניים למערכות, לתחזק אותן, לשדרג ולבנות כלים התומכים במערכות של הארגון. בקיצור, אתגר לא חסר, כמו גם שכר טוב ואפשרות קידום.

 

יכול עוד לעניין אותך: 

וואטסאפ