פיתוח Full Stack בעולם ההיי-טק, למה הוא נחוץ?הבלוג של iNT

פורסם ב29/01/2018

פיתוח Full Stack בעולם ההיי-טק, למה הוא נחוץ?

Full Stack בעולם ההיי-טק יכול להיות תחום מבלבל מבחוץ. האם הוא באמת נחוץ אם מפתח יכול להתמקצע בתחום אחד לעומקו ולספק את המקסימום ממקום זה? יש תשובות שונות וגישות שונות להתייחסות למקצוע ה-Full Stack. מפתח Full Stack בקיא במגוון רחב מאוד של תחומי פיתוח – שרתים, אחסון נתונים, תכנות של עיבוד ושמירת המידע, כמו-כן בצד הקדמי של האתר- נראות, סידור, פיתוח הממשק שמגיע למשתמשי הקצה. בגלל שמפתח Full Stack יודע ומכיר את כל השפות והתחומים, הוא יכול לקשר בין צוותי הפיתוח השונים ולקחת חלק באחד מהצדדים בצורה משתנה. יכולותיו של מפתח Full Stack הן בעלות ערך רב ככל שהוא מגדיל את הידע ויכולות השליטה שלו בכל אחד מהמאפיינים של תכנות Web. לדוגמה, מפתח Full Stack יכול להתעסק עם הממשק של האתר בידיעה מה המגבלות הטכניות של השרתים ובסיס הנתונים.

פיתוח פול סטאק

למי מתאים תכנות Full Stack?

Full Stack ושפות תכנות באופן כללי לא צריכות להיות רק עבור אופציות השכר הגבוהות או היוקרה שבעבודה בהיי-טק, אלא בגלל האהבה לתחום הזה, ותכנות יכול להיות גם כיף! מי שאוהב את האתגרים ואת התחושה של הסיפוק מפתרון בעיות או יצירת דברים יכול למצוא את עצמו בתחום הפיתוח וספציפית בתחום ה-Full Stack. בנוסף התחום של Full Stack יכול מאוד להתאים למי שאוהב ידע, למידה ולהיות תמיד הראשון שחוקר ומגלה את החידושים האחרונים.

תכנות Full Stack יכול להיות מאוד מספק גם עבור מי שאוהב את התכנון, ההפקה והביצוע. עם הזמן מפתח Full Stack מתחיל להחליף את מקום הצרכן במקום של מייצר פלטפורמות ואתרים. החשיבה הביקורתית וההיכרות עם המערכות וכיצד הן עובדות מאחורי הקלעים יוצרות מודעות גבוהה (לעיתים יותר מדי) ומשנות את צורת העריכה. אפילו אם נעשה השינוי המנטלי הזה חשוב לזכור את מקומו של המשתמש, מה הוא רוצה, מה הוא צריך, איך הוא חושב וכד'. המשתמש הוא האלמנט הסופי להצלחת אתר!

פיתוח אתרים

כל ההתחלות לא חייבות להיות קשות

Full Stack אמנם מאתגר, במיוחד לאלו שלא מגיעים אל קורס Full Stack עם רקע בתחום, מאחר והוא דורש למידה של הרבה אספקטים שונים במבנה האתר ולא מעט שפות תכנות. עם זאת, חשוב לציין שללמוד תכנות ופיתוח Web לא חייב להיות לימודים ממקום פורמלי, גם את שלב הלמידה אפשר לקחת בהנאה. היתרון בללמוד ליצור הוא היכולת לקבל רעיון או השראה – ולממש אותם. היכולת להיות יצירתי וללמוד היא מאוד מועילה, לכן ותיקים רבים בתחום ממליצים לעשות פרוייקטים אישיים בתכנות תוך כדי ההכשרה בפיתוח Full Stack. אבל כמובן שלא תמיד הכל ורוד ושהשליטה בשפות תכנות שונות בזמן מועט יכולה להיות מאתגרת ולעיתים מתסכלת. חשוב לזכור שדווקא את הדברים שהכי טועים ומסתבכים בהם – הכי זוכרים ולומדים מהם. צבירת הניסיון בתחום היא מרכיב משמעותי מהיכולת להתפתח בקריירת ה-Full Stack, לכן התרגול של חומרי הקורס בבית הוא קריטי להצלחה.

 

יכול עוד לעניין אותך:

קורס בניית ופיתוח אתרים
מידע על קורס QA
לימודי וקורס סייבר
קורס פיתוח אפליקציות
קורס ולימודי אוטומציה
וואטסאפ