ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

בינה מלאכותית שימושים

INT College
בינה מלאכותית שימושים

בינה מלאכותית היא כבר מזמן שם קוד לפסגת הקידמה. הבינה המלאכותית היא תחום במדעי המחשב, שמתמקד בפיתוח והפעלה של מערכות ותוכנות שיכולות לבצע פעולות אנושיות: לזהות, לתכנן, להעריך וגם לבצע. הבינה המלאכותית מתבססת על שימוש באלגוריתמים מתקדמים וטכניקות כמו למידה למידה עמוקה, למידה חיזויית, ראייה ממוחשבת, עיבוד שפה טבעית ועוד. את הבינה המלאכותית אנחנו יכולים לפגוש בתחומים רבים של תעשייה.

בינה מלאכותית – שימושים

בריאות

בתחום הבריאות לבינה המלאכותית יש שימוש במספר תחומים. היא מסייעת לביצוע של ניתוחי הדמיה רפואית וסיוע באבחון, ומבצעים באמצעותה ניתוחים רובוטיים זעירים. בנוסף, קופות החולים עושות שימוש נרחב בבינה המלאכותית כשמדובר בתחום של טלרפואה וניטור מטופלים מרחוק.

ביטחון וסייבר

בתחום הביטחון, שהסייבר בהחלט מהווה חלק ממנו, לבינה המלאכותית יש תפקיד עצום. לדוגמה, מעקב וזיהוי של תמונות ואובייקטים נעים בזמן אמת (אנחנו רואים את זה בעיקר בסדרות וסרטים – זיהוי של פרצוף מבוקש בתוך המון אנשים בטרמינל או באצטדיון כדורגל) ומערכת זיהוי וחיזוי של איומים והונאות דרך ניתוח כמויות גדולות של נתונים. גם בתחום האבטחה לבינה המלאכותית יש השפעה, כדוגמת טביעות אצבע, סריקת פנים או קשתית וזיהוי קול. בתחום של כלי הנשק ואיסוף המודיעין, אנחנו יכולים לפגוש את הבינה המלאכותית אצל רחפנים, רובוטים ואפילו כיפת ברזל.

פיננסים

בינה מלאכותית יודעת לנתח התנהגות משתמשים כדי לזהות הונאות. בנוסף, באמצעות הבינה המלאכותית ניתן לנתח כמויות עצומות של נתונים ולקבל תחזית להחלטות השקעה. בתחום של שירות לקוחות, ניתן למצוא את הבינה המלאכותית בצ'אטבוטים למיניהם.

ייצור ותעשייה

בינה מלאכותית משמשת בתחום של בקרת איכות, ביצוע של משימות חוזרות ונשנות, חיזוי ביקוש, המלצות מותאמות אישית ללקוח, ניהול מלאי ועוד. לדוגמה, רובוטים המופעלים על ידי בינה מלאכותית יכולים לבצע משימות כמו עבודה בפיס ייצור, מיון חבילות וכדומה.

תחבורה

בתחום התחבורה, הבינה המלאכותית היא כמובן חלק מרכזי בכלי רכב אוטונומיים, שנוסעים לבד, וכך גם במטוסים. מלבד זאת נוכל למצוא את הבינה המלאכותית גם בייעול של מסלולי אוטובוסים, הפחתת פקקים, זמני רמזורים, תחזוקה חזויה ועוד.

חינוך ולמידה

בינה מלאכותית משמשת בפלטפורמות של למידה מותאמת אישית, למידה אדפטיבית, למידה לאנשים בעלי יכולות מוגבלות, וגם פיתוח של תוכן חינוכי. בנוסף, באמצעות הבינה המלאכותית ניתן לבנות מערכות לימוד חכמות.

חקלאות

גם בתחום החקלאות הבינה המלאכותית נותנת את טביעת האצבע שלה: ניתוח קרקע וניטור יבולים, חיזוי יבולים ותכנות של מערכות השקיה אוטומטיות.

בידור ומדיה

מרבית האנשים מתוודעים לבינה המלאכותית דווקא בתחום הבידור והמדיה, בגלל שכולנו עושים שימוש במהלך היום בטלפון, במחשב וגם בטלוויזיה חכמה. הבינה המלאכותית משמשת להמלצות תוכן מותאמות אישית, בכך שאפליקציות, אתרים וגם יוטיוב יודעים להציע לנו דברים שתואמים את מה שאנחנו צורכים. גם זיהוי של דיבור ותמונה וחוויות של מציאות מדומה הם תוצר של בינה מלאכותית. בנוסף, בתחום הגיימינג הבינה המלאכותית מסוגלת ליצור יריבים וירטואליים חכמים ומותאמים לרמה ולמטב את חוויית המשחק.

איכות חיים ושירות

באופן כללי, בהחלט ניתן לומר שהבינה המלאכותית נועדה לשפר את איכות חיינו, בכל תחום בו היא נמצאת. אך יש תחומים בהם הבינה המלאכותית נועדה אך ורק לצורך שיפור איכות חיים ושירות לקוחות טוב יותר, כדוגמת עזרים וירטואליים המופעלים באמצעות הקול, צ'אטבוטים המדמים שיחה אנושית ומסייעים בצרכים שונים ואפילו את טכנולוגיית הבית החכם, שמאפשרת לנו לשלוט ולנהל מכשירי חשמל שונים ולהסביר להם כיצד הם צריכים לשרת אותנו.

רוצים לשמוע על קורס דאטה סיינס ובינה מלאכותית במכללת INT? לחצו כאן

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן