ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

כמה נקודות זכות צריך לתואר ראשון?

INT College
נקודות זכות2

תואר אקדמי מורכב מעשרות קורסים שונים שכל אחד מהם שווה נקודות – בין חצי נקודה לקורס ועד שמונה נקודות, בהתאם למורכבות הקורס, האורך שלו ומטלת הסיום. כדי לסיים את התואר בהצלחה תצטרכו להשלים את מספר נקודות הזכות המינימלי, שמשתנה ממסלול למסלול ומפקולטה לפקולטה. כמה נקודות זכות צריך לתואר ראשון, מה ההבדל בין קורסים חובה לקורסים רשות ואיך מכללת INT לוקחת חלק בתואר הראשון שלכם?

כמה נקודות זכות צריך לתואר ראשון ואיך צוברים אותן?

כדי לקבל זכאות לתואר ראשון יש להגיע לטווח נקודות שעומד על 108 עד 120 נקודות זכות, וזה נכון עבור מרבית התארים שנמשכים שלוש שנים. תארים הנמשכים ארבע שנים ויותר, כדוגמת תואר ראשון במקצועות ההנדסה, כוללים 160 נ"ז לפחות על מנת לקבל זכאות לתואר. נקודות הזכות עבור כל קורס שעשיתם מצטברות לכם עם סיומו של הקורס ולאחר שעברתם את מטלת הסיום בהצלחה – מבחן או עבודה. אמנם קורסים הם הדרך העיקרית לצבירה של נקודות, אך כדאי לדעת שלא מעט מוסדות מאפשרים צבירת נקודות בדרכים נוספות: סיור לימודי ואפילו התנדבות בקהילה.

קורסים חובה לעומת קורסים רשות

התואר הראשון מורכב מקורסים חובה שמהווים את הבסיס למקצוע אותו לומדים וכן קורסים רשות שהם קורסי העשרה או אף קורסים בעלי זיקה לתחום שלנו אך לא בעלי קשר ישיר. את הקורסים שנחשבים לקורסים רשות בוחרים מתוך רשימת קורסים אופציונלית שהאוניברסיטה מציעה לסטודנטים. פעמים רבות רשימת הקורסים האופציונליים מכילה קורסים מרתקים, אך רובם ככולם אינם נותנים ערך מוסף לסטודנטים. במקרים מסוימים, כתוצאה משיתופי פעולה טובים, אוניברסיטאות מציעות קורסי רשות שיש בהם ערך מוסף לסטודנטים כדוגמת קורסים בתחום המחשבים.

הרבה קורסים "קטנים" או מעט קורסים "גדולים"?

השווי של הקורסים נע בין חצי נקודת זכות לשש נקודות זכות, כשהשווי נקבע לפי פרמטרים של אורך הקורס, מורכבותו, מטלת הסיום וכדומה. ישנם סטודנטים שמעדיפים לאסוף כמה שיותר קורסים "קטנים" לצבירה של נקודות זכות, ואחרים מעדיפים להתמקד בקורסים גדולים וכבדים השווים 6 נקודות ואפילו 8 נקודות – וכך לעשות פחות מבחנים ועבודות. כדאי לדעת שבכל מקרה, למרות שאנו עוסקים בשאלה כמה נקודות זכות צריך לתואר ראשון, בדרך כלל ריצה מהירה לאיסוף נקודות לא תאפשר לכם לסיים את התואר בפחות משלוש שנים, אך כן תאפשר לכם לעשות פחות קורסים, פחות מבחנים ובאופן כללי לרווח במעט את התואר שלכם.  

הקורסים של מכללת INT שווים לכם גם נקודות זכות וגם מקצוע!

אם אתם סטודנטים באוניברסיטה הפתוחה ומחפשים קורסים מרעננים עם ערך מוסף, או שאתם עתידים ללמוד באוניברסיטה הפתוחה ומחפשים מידע אודות קורסים שניתן לשלב בתואר – יצרנו עבורכם מסלול בחירה אטרקטיבי במיוחד: בשיתוף פעולה של מכללת INT עם האוניברסיטה הפתוחה, סטודנטים ממגוון תחומים ומסלולים רשאים לבחור בקורסים מתחום ההייטק, המעניקים מספר נ"ז גבוה, ולא פחות חשוב: ידע מקצועי ששווה כסף.

  • Full Stack Developer – 4 נ"ז
  • Cyber Pro – 4 נ"ז
  • Data Analyst – 4 נ"ז
  • DevOps – 4 נ"ז
  • ·         – CCNA3 נ"ז

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן