ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

נקודות זכות לתואר אוניברסיטאי

INT College
נקודות זכות1

אם אתם סטודנטים לעתיד או סטודנטים בהווה – את המושג "נקודות זכות" בוודאי כבר שמעתם, או לכל הפחות את צורת הכתיבה שלו – נק"ז/נ"ז. תואר אקדמי מורכב מעשרות קורסים שונים המתפרשים על פני שלוש שנים לפחות, ומעניקים לנו נקודות. מהי המשמעות של נקודות זכות לתואר, איך צוברים אותן וכמה צריך כדי לסיים בהצלחה.

מה זה בכלל נקודות זכות לתואר?

כדי לקבל זכאות לתואר אקדמי לא צריך לעבור בהצלחה מספר מוגדר של מבחנים, לא להגיע לממוצע ציונים גבוה וגם לא לעשות וי על מספר גדול של קורסים. כל מה שצריך זה להגיע למספר נקודות זכות, או במילים אחרות – לאסוף נקודות. נקודות זכות ניתנות לכם עבור כל קורס שתסיימו בהצלחה, כשמספר הנקודות שתקבלו על כל קורס משתנה בהתאם למורכבות ואורך הקורס. ההמטרה היא להגיע למספר נקודות הזכות הדרוש לתואר, כפי שנקבע על ידי המוסד הלימודי והמועצה להשכלה גבוהה.

איך צוברים נקודות זכות וכמה נקודות צריך?

כאמור, עם כל קורס שתסיימו בהצלחה במהלך התואר – תצברו נקודות. כן, זה ממש כמו משחק מחשב שאוספים בו אוצרות. את התואר שלכם תקבלו לאחר שתשלימו את מספר נקודות הזכות שנקבע. כמה נקודות זכות צריך? כדי לקבל זכאות לתואר ראשון תצטרכו לצבור, בדרך כלל, בין 108 ל-120 נקודות זכות – את המספר המדויק יקבע המוסד הלימודי. כדי לסיים בהצלחה תואר שני, תצטרכו לצבור בין 45 ל-50 נקודות זכות. נקודות הזכות נרשמות לזכותכם רק לאחר שקיבלתם ציון עובר על מטלת הקורס – עבודה או מבחן, בהתאם לדרישת הקורס.

קורסים חובה וקורסים בחירה

תואר אקדמי מורכב מקורסים שהם חובה וקורסים שהם בחירה. גם קורסים המוגדרים בחירה הם חובה – אך ניתנת לכם האפשרות לבחור מספר קורסים מתוך רשימה מגוונת. קורסי חובה הם קורסים הכרחיים כדי לסיים את התואר בהצלחה ולעסוק בתחום אותו אתם לומדים. במילים אחרות – אי אפשר בלעדיהם. קורסים בחירה יכולים להיות קורסים בתחומים מקבילים לתחום אותו אתם לומדים, אשר יעשירו אתכם ויוסיפו כלים לארגז שלכם. לחלופין, אלו יכולים להיות קורסים ללא כל זיקה לתואר שלכם, אך משתלמים מאוד ואפילו כעין צ'ופר. הן קורסים המוגדרים חובה והן קורסים המוגדרים בחירה מעניקים נקודות זכות.

כמה נקודות זכות שווה קורס?

השווי של הקורסים נע בין חצי נקודת זכות לשש נקודות זכות, כשהשווי הנפוץ הוא שתי נקודות זכות לקורס. שווי הקורס נקבע לפי מספר פרמטרים: אורך הקורס (ישנם קורסים המתקיימים למשך סמסטר אחד וכאלה הנמשכים שני סמסטרים), מורכבות החומר ורמת ההעמקה, סוג המטלות וכדומה. החיסרון של קורסים ששווים הרבה נקודות זכות לתואר הוא שהקורס יצריך מכם השקעה גדולה יותר, אך היתרון ברור – לפחות שני קורסים בתוך קורס אחד, כשבדרך כלל מדובר בקורסים איכותיים יותר.

הקורסים של מכללת INT שווים לכם גם נקודות זכות וגם מקצוע!

חדש! בשיתוף פעולה בין מכללת INT לאוניברסיטה הפתוחה, סטודנטים ממגוון תחומים ומסלולים רשאים לבחור בקורסים מענף ההייטק, המעניקים מספר נ"ז גבוה, ולא פחות חשוב: ידע מקצועי ששווה כסף.

  • Full Stack Developer – 4 נ"ז
  • Cyber Pro – 4 נ"ז
  • Data Analyst – 4 נ"ז
  • DevOps – 4 נ"ז
  • 3  – CCNA נ"ז

לפרטים נוספים מלאו את הטופס בתחתית העמוד

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן