ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

טיפים למציאת עבודה בהייטק ללא ניסיון

ירדן חיון
טיפים למציאת עבודה בהייטק

זה לא סוד שניסיון הוא דבר 'קדוש' בעולם ההייטק, למעשה הוא זה שפותח את הדלת לעולם הנחשק. עם זאת, כדאי להבין שעל ידי כמה שינויים קטנים תוכלו לפתוח את הדלת הנחשקת להייטק גם ללא ניסיון קודם. אז הייטק ללא ניסיון, הוא לגמרי לא OUT, אלא הזדמנות להשקיע קצת יותר.

אם פתחתם לאחרונה מודעות דרושים, וודאי נתקלתם במגוון משרות הדורשות ניסיון, ניסיון ועוד ניסיון. נכון, אם ביצעתם תפקידים טכנולוגיים כאלה ואחרים ביחידות צבאיות, וודאי לא תצטרכו לקרוא את הכתבה הזאת, וסביר להניח שתמצאו ביתר קלות את המשרה הבאה. אבל חשוב שתבינו שיש מקום בשוק העבודה לכולם, ועובדה לכך שכל מי שנמצא בהייטק התחיל בדיוק כמוכם ללא ניסיון, גם אלה שנכנסו לתחום בגיל מאוחר.

אז אם גם אתם נמצאים לקראת סוף קורס, זה הזמן לחפש עבודה בהייטק ללא ניסיון. כך תעשו את זה:

  • נתחיל בכתיבת קורות חיים

השקיעו בכתיבת קורות חיים מושקע, והבליטו בו את היתרונות שלכם על פני אחרים, כמו גם את שפות הקוד וההתמחויות הנוספות שלמדתם. אבל עוד משהו, חשוב מאוד שקורות החיים יהיו באנגלית, כיוון שבחברות בינלאומיות קורות החיים מועברים למנהלים שאינם דוברים עברית. חשוב מאוד להקפיד על שפה תקנית, ואולי להיעזר בחברת תרגום מקצועית. דבר נוסף, צרפו כל פרויקט גמר, עבודות שבצעתם וכו'.

פרופיל לינקדאין הוא חלק לא מבוטל מקורות החיים שלכם. לאחר שליחת כמה וכמה קורות חיים, וודאי תגלו שרבים צפו לכם בפרופיל, ולכן עדכנו תמונה יפה וכל מידע שיכול להיות רלוונטי. חשוב להבין שהפרופיל יכול לסייע לכם למצוא עבודה, הרי יש לא מעט ציידי משרות שינסו לצוד אתכם למשרות ג'וניור.

  • מתחילים לחפש עבודה

לאחר שסיימתם לכתוב קורות חיים מהסרטים (וגם באנגלית), זה הזמן להפיץ אותם. פעמים רבות עובדי הייטק ללא ניסיון מרגישים כי אין הענות לקורות חיים, למרות שהם מכוונים למשרות ג'וניור, ולכן זה הזמן לצאת מהדרך המסורתית של שליחת מיילים ולנסות אופציות נוספות.

  • בואו נראה היכן מסתתרת המשרה הבאה שלכם?

בררו עם המכללה – מכללות רבות מציעות סיוע בהשמה לאחר הלימוד. לרוב, מכללות מבצעות שיתופי פעולה עם חברות השמה או ישירות מול מחלקות כוח אדם של חברות שונות. נצלו את האופציה הזאת!

צאו לכנסים/מיטאפים – קיימים כנסים, מפגשים ומיטאפים רבים בתחומי ההייטק השונים, ולכן צאו מהבית ולכו לפגוש אנשים. דווקא במקומות אלה תוכלו לרכוש קשרים, להכיר אנשים מהתחום ואולי גם להשתתף במיטאפים וכך למצוא עבודה.

כנסו לקבוצות בפייסבוק – יש לא מעט קבוצות בפייסבוק עם מאות חברים, שם תוכלו לדוג משרות חלומיות. הקבוצות המומלצות הן – קבוצת "משרות הייטק ושיווק ללא ניסיון" המונה מעל 180 אלף חברים, "משרות הייטק ושיווק ללא ניסיון | Junior Jobs" – קבוצה המונה מעל 30 אלף חברים, "משרות הייטק – ללא ניסיון" המונה מעל 9 אלף חברים ועוד.

בהצלחה!

לקביעת שיחת ייעוץ חינם