ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מקצועות העתיד בעולם ההייטק

INT College
מקצועות העתיד בהייטק

האם הבינה המלאכותית כבשה את העולם, אולי רובוטים יחליפו את עבודת בני האדם ואולי בכלל כלי אוטומציה ינהלו את העולם במקום אנשים? כן, אין ספק שהעולם הטכנולוגי מתפתח בקצב היסטרי, עם זאת קל לחזות את מקצועות העתיד בהייטק, כמו גם את המקצועות שייעלמו מהעולם ואולי כבר נעלמו ואת מקומם תפסה הטכנולוגיה החדשה.

הבאנו ממש כאן סקירה של מקצועות העתיד בהייטק, על מנת שתוכלו לתכנן את הקריירה שלכם כמה שנים קדימה. מה שבטוח, בועת ההייטק יציבה וניתן לומר שעשויה מברזל קשה במיוחד, ועדיין לא אמרה את המילה האחרונה. 

הגורמים שקבעו לנו את מקצועות העתיד בהייטק

באופן כללי, אנו רואים כי מגמת העבודה הידנית הולכת ונעלמת מהעולם, וזאת לעומת עבודה אוטומטית שתופסת תאוצה, אגב לא רק בעולמות הטכנולוגיים, אלא גם בתעשיות ובמפעלים ברחבי העולם. גם הרובוטים שהיא דוגמה בולטת דווקא עכשיו – בהחלט קובעים לנו את מקצועות העתיד. הרובוטים יעילים למגוון תחומים בתעשיות הייצור ואף הגיעו למחסנים לוגיסטיים האוספים את ההזמנות, אורזים ומכינים הכל למשלוח כמעט ללא מגע יד אדם. כמובן שכל אלה דורשים מפתחים ואנשי טכנולוגיה למגוון רחב של תפקידים.

מהם מקצועות העתיד בהייטק?

QA בדיקות תוכנה אוטומטיות

תחום – QA העוסק בבדיקות תוכנה הולך ומתפתח מאוד וכבר עכשיו אנו רואים כי כלי האוטומציה המבצעים בדיקות אוטומטיות דוחקים לאחור את הבדיקות הידניות. נציין כי תחום זה מתפתח מאוד ואף יתפתח בעתיד, כיוון שכל מוצר, ממשק, פלטפורמה, אפליקציה וכו', זקוקים לבקרת איכות טרם היציאה לאוויר, ואף שדרוג גרסאות. למעשה, בודקי תוכנה בעתיד יהיו עסוקים יותר בפיתוח גרסאות תומכות ופחות בבדיקות ידניות, כלומר כלי האוטומציה יאתרו באגים ועל בודקי התוכנה לסדר אותם וכך לחסוך זמן ולהימנע מטעויות אנוש.

ההשערה היא שתחום ה QA הולך ומתקדם, ולכן בעתיד יהיה ביקוש רב לבודקי תוכנה המתמחים בשימוש בכלים אוטומטיים.

אבטחת מידע וסייבר

האתגרים בתחום הסייבר ואבטחת מידע עולים משנה לשנה, וודאי כאשר יש לנו נגישות לביצוע מגוון פעולות דרך הסמארטפונים, הטאבלטים והאייפדים. מדובר על תחום חם שהולך להתפתח פלאים בעשור הקרוב, הן מבחינת כלי אוטומציה שיאתרו פרצות אבטחה, כלי אבטחה להעברת מידע רגיש בארגונים, שליטה ואבטחה על מחשוב ענן וכלים שיוכלו להתגבר על הונאות ופרצות ברשת וכמובן וירוסים ותולעים הידועים לשמצה.

ההשערה היא שתחום הסייבר ימשיך להיות לוהט כפי שהוא עכשיו ואף יותר. תהיה בעתיד דרישה בעיקר ללוחמי סייבר, מומחי אבטחת מידע ומפתחים לצורך פיתוח כלים חדשים.

תחום Data Storage (אחסון מידע)

תחום מחשוב הענן כבר בתקופה זו לוהט, אך מסתבר שהוא יילך ויתפתח פלאים בשנים הקרובות ויוביל אותנו לתחום Data Storage. כמויות המידע מתעצמות משנה לשנה בארגונים, כך גם מספר המשתמשים הגדלים, היוצרים לארגונים וחברות אתגרים לא פשוטים והצורך להתמודד עם כמות עצומה של מידע ואחסונו בצורה מאובטחת. לצד אלה, על ארגונים לספק גם זמני תגובה מהירים, ולכן תהיה דרישה גדולה בעתיד למומחי Cloud שיספקו מענה לכמויות מידע עצומות.

תחום הרובוטיקה

תחום הרובוטיקה לוהט מתמיד והולך ומתפתח, אך נראה שהעתיד צופן לו התפתחות מסחררת עוד הרבה מעבר למה שאנחנו מכירים היום. ישנם פיתוחים מגוונים שישתכללו עם השנים בתחומי הרובוטיקה כדוגמת תחומי התנועה, חיישנים, בינה מלאכותית, התחום הביומטרי ועוד. אומנם פיתוחים אלו מוכרים לנו מהתעשייה הצבאית והלוגיסטית, אך היא תתפתח גם למוצרים פשוטים יותר כמו בתחומי בתים חכמים, התעופה, אבטחה ועוד. האתגר הקיים בתחום זה הוא דווקא החיבור בין מערכות מורכבות המשלבות דיסציפלינות שונות, ולכן מי שיכנס עכשיו תחום יוכל להתפתח בו פלאים בעתיד.

ההשערה היא שתהיה דרישה למומחי BI, אנליסט נתונים, DevOps, מומחי machine learning ומתכנתים מתחומים שונים.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן