ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

7 קורסים קצרים מומלצים בתחום ההייטק

INT College
קורסים קצרים מומלצים בתחום ההייטק

ההייטק הוא המקום שבו כמעט כולנו רוצים לעבוד. שם משלמים את המשכורות הגבוהות ביותר ביחס לסקטורים האחרים במשק הישראלי, שם נהנים מהתנאים המפנקים, שם יש הווי וגיבוש לעובדים, ושם אפשר אפילו לקבל הערכה ותחושת שייכות. ישנן כל מיני דרכים להגיע להייטק, חלק הכרוכות בהשקעה ארוכה ומפרכת, וחלק אותן ניתן להגדיר בתור "דרך קיצור". הנה כמה קורסים לא ארוכים, המהווים סוג של דרך קיצור להייטק, שבסופם תוכלו למצוא לעצמכם אחלה משרה בתנאים טובים.

מנהל תקשורת

 • משך הקורס- 327 שעות אקדמיות (מתוכן 100 שעות פרויקט גמר).

קורס ניהול רשתות מתאים גם למי שאין לו רקע חזק במיוחד במחשבים, אך יש לו רצון ללמוד ולהתפתח יחד עם מקצוע המקנה עתיד בתעשיית ההייטק. בסוף הקורס, יכולים הבוגרים לגשת ולעבור את מבחן ההסמכה הבינלאומי, CCNAv7 מבית חברת סיסקו, מה שיקנה להם תעודה בינלאומית מוכרת בתחום של ניהול רשתות תקשורת.

קורס דאטה אנליסט

 • משך הקורס- 300 שעות אקדמיות (מתוכן 45 שעות פרויקט גמר).

כדי לגשת לקורס דאטה אנליסט, אתם זקוקים לרקע מתמטי מסוים; זה פשוט הכרחי לתפקיד, שכל כולו עיסוק מתמיד בנתונים, סטטיסטיקה, וחישובים שהם מעבר לכפל וחילוק פשוטים. עם זאת, מרגע שיש לכם רקע כזה, למשל יש לכם תואר בתחום ריאלי או נסיון עסקי בעבודה עם נתונים, אתם יכולים לעבור בהצלחה את קורס ההכשרה לדאטה אנליסט, האורך 300 שעות אקדמיות בלבד (כולל פרויקט גמר), ולהשתלב בתעשייה עם מקצוע מבוקש.

בקורס תלמדו לעבוד עם היישומים העיקריים בתחום הדאטה, קרי Power BI, פייתון, SQL, אקסל וכדומה. לאחר מכן? אפשר להשתלב בכמעט כל ארגון שתוכלו לחשוב עליו, מחברות הייטק ועד בתי חולים. זה פשוט: כולם עובדים עם ביג דאטה כיום, ואיפה שיש ביג דאטה, זקוקים לדאטה אנליסט.

קורס פייתון

 • משך הקורס- 240 שעות אקדמיות (8 שעות פרויקט גמר).

פייתון היא סוג מתנה בעולם התכנות: בתוך קורס קצר יחסית של 240 שעות אקדמיות בלבד, וללא שום רקע מקדים, אתם יכולים להפוך למתכנתי פייתון מדופלמים. הכיצד? קודם כל, היות והקורס הינו קורס מרוכז מאוד, ולא מלמד אתכם את כל המסביב בעולם המחשב, אלא תכלס אין לתכנת בפייתון. שנית, פייתון היא שפה מאוד מיוחדת: התחביר שלה מאוד קרוב לשפת בני אדם, מה שהופך אותה יחסית קלה להתמצאות. ומה היופי? פייתון היא שפת תכנות שימושית מאוד; מתכנתי פייתון יכולים להשתלב במגוון רב של חברות, ולהתחיל לעבוד כמתכנתים לכל דבר ועניין.

קורס QA

 • משך הקורס- כ-300 שעות אקדמיות, 20 שעות לפרויקט גמר.

בטרם תוכנה או אפליקציה משווקות לשוק, חייבים לבדוק אותן מכל זווית ובכל היבט. צריך לבדוק שכל פונקציה עובדת נכונה, וכל כפתור יושב בול בכל סיטואציה. זו בדיוק העבודה של בודקי התוכנה (אנשי ה-QA), שמטרתם לוודא שהמוצר תקין בטרם הוא יובא בפני המשתמשים בקצה. מדובר בקורס של 300 שעות אקדמיות, שאינו דורש ידע מקדים (מלבד אנגלית טובה וידע במחשבים), אך מקנה המון ערך מוסף למי שרוצה קריירה מגניבה בהייטק. בוגרי הקורס יוכלו לעבור את מבחן ISTQB, המבחן הבינלאומי בתחום של בודקי תוכנה.

קורס דוט נט

 • משך הקורס- כ-320 שעות אקדמיות.

אחת הפלטפורמות הפופולריות בעולם התכנות היא דוט נט (NET.). דוט נט הינה מערכת קוד פתוח שחברת מיקרוסופט שחררה לפני יותר מ-20 שנה, ומאפשר לקדד עליה תוכנות אחרות בשפת סי שארפ. היתרון של דוטנט הוא בכך שהיא מאפשרת לפתח לא רק לווינדוס, אלא גם למערכות הפעלה אחרות. כלומר, היא מאפשרת גמישות למתכנתים. קורס דוט נט לא דורש ידע מוקדם, אבל הוא כן קורס קשה, ודורש הבנה מתמטית כלשהי. לכן, הקורס מתאים יותר לבוגרי 5 יחידות לימוד במתמטיקה.

קורס שיווק דיגיטלי

 • משך הקורס- כ-152 שעות אקדמיות.

התחום של שיווק דיגיטלי הוא אחד התחומים הצומחים והפוריים במשק הישראלי. בין היתר, משום שכמעט ואין עסק בישראל כיום שלא עושה שיווק דיגיטלי בצורה כזאת או אחרת. בקורס שיווק דיגיטלי לומדים בעיקר את הטכניקות העדכניות ביותר לביצוע קידום ממומן. לכאורה מדובר במערכות לא מורכבות, אולם טעות קטנה של חוסר הבנה, יכולה לעלות למפרסמים בעשרות אלפי שקלים. משום כך, משרדי שיווק רבים מעדיפים משווקים דיגיטליים שעברו קורס בנושא, ויודעים איך להתמודד עם המערכות כמו שצריך.

מדובר בקורס מקצועי, מקיף אך תמציתי, של 152 שעות אקדמיות, בסופן תוכלו לצאת לקריירה מגניבה בתחום השיווק באינטרנט. 

קורס ביזנס אנליסט

 • משך הקורס- כ-246 שעות אקדמיות, מתוכן בערך 66 שעות פרויקט גמר.

תפקידו של הביזנס אנליסט דומה לתפקיד הדאטה אנליסט, ולמעשה השניים אמורים לעבוד יחדיו על פי רוב.  מה שעושים אנשי ה-BI, הוא ליצור תשתית לניתוח דאטה, שנעשה לאחר מכן על ידי הדאטה אנליסט. האנליסטים העסקיים מנתחים את צרכי הארגון, ומכך יוצרים תשתיות לניתוח דאטה; הם כמו אדריכלים לעיצוב התשתית המיועדת לניתוח מידע. לשם כך, סטודנטים בקורס לומדים כלים אנליטיים שונים, מיומנויות חיוניות כמו ניתוח דרישות עסקיות, תכנון ותיעוד של תהליכי עבודה, בחינת חלופות טכנולוגיות, ואפילו כתיבת קוד.

הקורס הינו 246 שעות אקדמיות. פורמלית אין דרישות מקדימות, אולם מוטב להגיע לקורס עם רקע כלשהו בעסקים, על מנת להבין את המטריה טוב יותר.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

  שיחה עם נציג

  דילוג לתוכן