ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

8 קורסים מבוקשים בתחום ההייטק

INT College
8 קורסים מבוקשים בתחום ההייטק

מרות המצב הביטחוני המורכב, תחום ההייטק ממשיך לגדול ולהתפתח בקצב מסחרר, והזדמנויות תעסוקתיות ממשיכות להיווצר בחברות רבות בישראל. על מנת לנצל את ההזדמנויות הללו, רבים בוחרים ללמוד ולעבור קורסים ייעודיים שונים, המכשירים אותם בכלים ובמיומנויות הדרושים לתפקידי העתיד בהייטק. אנו נביא כאן סקירה של תשעה קורסים מבוקשים בתחום ההייטק; מי יודע, אולי אחד מהם מתאים לכם בדיוק.

סייבר

לנוכח האיומים הגוברים עקב פעילות האקרים ברשת, לימודי סייבר הפכו לאחד התחומים החמים והמבוקשים ביותר בהייטק. רק לאחרונה התפרסם כי ב-7 באוקטובר, האקרים איראניים ביצעו תקיפות סייבר בסדרי גודל חסרי תקדים, לאחר מתקפת חמאס (ובכלל, מאז השבת השחורה, התרבו איומי הסייבר על חברות ישראליות). במציאות של היום, איומי סייבר הפכו לאחת מזירות הקרב החמות, והמשק הישראלי חייב להיערך בהתאם. עם האיומים הגלובליים הולכים וגוברים, הן במישור הביטחוני והן כלפי המגזר העסקי, ההזדמנויות התעסוקתיות למומחי אבטחת מידע וסייבר צפויות רק לגדול ולהתרחב.

גם אתם יכולים לעשות קורס סייבר פרו, וליהנות ממקצוע מבוקש בתחום ההייטק. אגב, לא נדרש ידע מוקדם בתחום, אלא הבנה כללית במחשבים ואנגלית טובה.

דאטה אנליסט

בעידן הנתונים המודרני, התפקיד של מומחה ניתוח נתונים (או דאטה אנליסט), הפך לגורם מפתח להצלחה של חברות רבות. בקורס דאטה אנליסט בעצם לומדים כיצד לאסוף, לנתח ולפרש כמויות עצומות של נתונים ממקורות שונים. כאשר מדובר בדאטה בכמויות גדולות, ישנן טכניקות שונות שהתפתחו לצורך מלאכת ניהול, איסוף ו-"טיהור" של נתונים, באמצעות סטטיסטיקה, שאילתות SQL, פייתון, Power BI ואף שימוש בבינה מלאכותית.

לצורך לימודי דאטה אנליסט, נדרש ידע מתמטי פורמלי, וכן ידע באקסל. מתאים במיוחד לבעלי תואר אקדמי ריאלי (למשל כלכלה, חשבונאות, הנדסה ועוד).

דאטה סיינס

דאטה סיינס (Data Science) הוא בעצם השלב הבא באבולוציה של הדאטה אנליסט. ההבדל בין דאטה סיינס לדאטה אנליסט, הוא שבעיקרון, דאטה אנליסט משתמש בפתרונות לניתוח דאטה, אבל הוא לא כותב קוד. דאטה סיינטיסט לעומת זאת, יוצר אוטומציה של ניתוח מידע באמצעות כתיבת קוד. מעבר לכך, דאטה סיינטיסט הוא פשוט אנליסט מידע מנוסה ומקצועי: הוא "חי את התחום", מבין ומנוסה בניתוח כמותי וסטטיסטי, יודע לעבוד עם תשתיות מידע ועוד.

לימודי דאטה סיינס מתאימים למי שלמד דאטה אנליסט והתנסה בתחום, או עבור מי שיש לו ידע מוכח בניהול מסדי נתונים ושימוש בנתונים.

מנהל רשתות תקשורת

בתחום ההייטק, אין חברה או ארגון שלא נעזרים ברשתות תקשורת פנימיות ומאובטחות. משום כך, כל ארגון וחברה פחות או יותר זקוקים למנהלי רשתות תקשורת, לצורך ניהול הציוד, טיפול בתקלות, ניטור ומעקב אחר תקינות הרשת, התקנת ציוד ותוכנות נלוות ועוד. בקורס מנהלי רשתות, מתוודעים התלמידים לפרקטיקה של ניהול מרכזיות ופרוטוקולי תקשורת, ניטור וטיפול בתקלות, התקנת חומרות וחיבורים פיזיים ועוד. לאחר קורס מנהלי רשת, יכולים התלמידים לעבור מבחן CCNA, המבחן הבינלאומי למנהלי תקשורת מבית Cisco, וכך לקבל תעודה המוכרת בתחום בכל העולם.

כדי לגשת לקורס מנהלי רשתות תקשורת, לא צריך המון רקע, אלא רק אנגלית, ידע בסיסי במחשבים, ובעיקר מוטיבציה ונכונות להיכנס לעומק של עולם חדש ומעניין.

Devops

ללא ספק, אחד המקצועות המבוקשים היום בתחום ההייטק הוא דבאופס. בשנים האחרונות, עם מתודת ה-Agile השולטת בתרבות של פיתוח תוכנה, נדרשת פונקציה המקשרת בין אנשי הפיתוח לבין התשתיות, אשר לרוב מופעלות במיקור חוץ. תקינות פעולת השרתים היא קריטית, ומכאן דבאופס הוא קריטי גם כן. בקורס דבאופס לומדים כיצד לפתח כלי אוטומציה לבדיקה של תוכנות ויישומים, בניית תשתיות, תפעול, אינטגרציה ועוד. תפקיד הדבאופס הוא תפקיד חשוב במערך הפיתוח, והשכר שלו הינו לרוב בהתאם.

כדי להתחיל קורס דבאופס, נדרש ידע בתכנות ואנגלית טובה. אולם בעיקר, נדרש ראש גדול, ונכונות לעשות דברים שהם אינם תמיד בהגדרה הקלאסית של התפקיד.

Full Stack

בתחום התכנות, יש חלוקה מקובלת בין שפות צד שרת, אל מול שפות צד לקוח. הכוונה בשפות של צד לקוח, היא לשפות המשפיעות על הנראות של המוצר בפני משתמשי הקצה; שפות אלו הן למשל CSS, ג'אווה סקריפט ו-HTML. לעומת זאת, ישנן שפות המשמשות בעיקר לפיתוח צד שרת, קרי האזורים שלא גלויים בפני הגולשים בקצה, אך משפיעים על תפקוד המוצר. שפות אלו למשל הן פייתון (משמשת לעתים גם כצד לקוח), PHP, שפת Node.js, שפת CHTML, שפת JSP ועוד. מפתח פולסטאק הוא מפתח שיודע לכתוב קוד בשפות "משני צידי המתרס". בכך למעשה המפתח יכול לעבוד על היבטים רבים של המוצר, להבין את המוצר לעומק ועוד.

פורמלית, הדרישות למפתחי פולסטאק הן יכולות מתמטיות ואנגלית טובה. בפועל, הקורס דורש נכונות השקעה רבה, לתרגל בצורה רצינית את החומר ועוד.

פייתון

אחת משפות התכנות הכי פופולריות היום היא שפת פייתון. מצד אחד, מדובר בשפה עילית, כלומר מבחינה תחבירית היא דומה לשפה טבעית ולכן קלה יותר להבנה. פייתון היא גם שפת סקריפט, כלומר עובדת מיידית, ללא קומפיילר, מה שגם תורם להיותה קלה להבנה. מצד שני, הוא מאוד שימושית, שהרי היא מאפשרת פיתוח יישומים בכמעט כל תחום שתוכלו לחשוב עליו.

כדי ללמוד פיתוח פייתון, אתם צריכים ידע במחשבים ואנגלית טובה. אבל די זהו: אתם פשוט צריכים לרצות את זה מספיק. אבל אם כן? אתם יכולים תוך כמה חודשים להפוך למתכנתי פייתון מבוקשים.

דוט נט

דוט נט (Net.) הינה פלטפורמה שנוצרה על ידי מיקרוסופט לפיתוח אתרי Web, באמצעות טכנולוגיית ASP.NET (המאפשרת פיתוח אתרי אינטרנט דינמיים, המשלבים דאטה שנמצא בדאטה בייס). דוט נט היא למעשה ספרייה של סי שארפ, לכן בקורס דוט נט לומדים גם סי שארפ כתנאי מקדים.

כדי לעשות קורס דוט נט לא צריך השכלה מוקדמת, אולם נדרשות יכולות ריאליות חזקות, וכמובן אנגלית טובה.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן