ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מדריך AWS לשירותי הענן של אמזון

INT College
AWS

שירותי הענן של אמזון AWS הפכו לחלק משגרת חייהם של מפתחים ועובדי הייטק ממגוון רחב של תחומים. הממשק מאפשר לקבל כלים לשימוש וניהול העבודה כמו ערכות פיתוח תוכנה, ניהול ופריסה של יישומים ושירותים, שורת פקודה המהווה ממשק לכתיבה קוד של אמזון ועוד רבים. אם גם אתם מתחילים להשתמש לראשונה בממשק AWS, המדריך הזה יעשה לכם סדר.

הרישום ל – AWS

זהו בהחלט החלק הקל שכל מי שיש לו ידע בסיסי יכול לעבור אותו בהצלחה. עליכם להיכנס לאתר AWS, (aws.amazon.com) ללחוץ על Sing Up Now ופשוט לעקוב אחר הוראות פתיחת המשתמש. במידה ויש לכם שם משתמש וסיסמה לחנות של אמזון, תוכלו להיכנס עם אותה הסיסמה. במידה ולא, יהיה עליכם להירשם מחדש ולהכניס את הפרטים הנדרשים וכ״א.

***חשוב להבין שאמזון מעניקה שירותים בתשלום ושירותים ללא תשלום, ולכן בשלב הראשוני תוכלו להשתמש בשירות הבסיסי – Micro Instance הניתן למשך שנה בחינם, אך יש לבצע הרשמה דרך עמוד Free Tier. הטבה זו נותנת שירותים בסיסיים ומוגבלים יחסית כמו EC2 של 613MG, אחסון של S3 וגם EBS וכו׳.

נשמע לכם סינית? עוד רגע נסביר את כל המונחים.

לאחר הרישום, מומלץ לאבטח את החשבון שלכם

חשוב להבין שהחשבון שלכם חשוף, וודאי לא תרצו שאדם אחר ייכנס, ינעל אותו או בכלל יבצע פעולות שלא תרצו, ולכן חשוב להפעיל את ה- MFA (Multi Factor Authentication) שזוהי שיטה המאפשרת להגן על החשבונות של הנכסים הדיגיטליים שלכם מפני שימוש בזיהוי כפול. הווה אומר שהאמצעי הזיהוי הראשון יהיה קוד וסיסמה והשני יהיה משויך למשהו פיזי שבלעדיו לאת ניתן יהיה להתחבר לחשבון.

מה זה כל המונחים שהזכרנו? הנה אנחנו כאן כדי להסביר

אספנו את המושגים הבסיסיים שעליכם להכיר רגע לפני השימוש בשרתי AWS.

מה זה EC2?

זהו שירותי מחשוב הענן של AWS. EC2  –  Elastic Compute Cloud המאפשר לכם להריץ מכונות וירטואליות בגדלים וסוגים שונים, כאשר התשלום הוא על פי השימוש. אמזון מאפשרת להריץ  את מכונות ה- EC2 בארבע אזורים גיאוגרפיים ברחבי העולם, ולכן תוכלו לקבל שרידות גבוהה.

מה זה S3?

S3 – Simple Storage Service הם תשתיות האחסון המאפשרות לשמור ולאחזר את הנתונים שלכם מכל מקום ברשת. השירות S3 של אמזון הוא כמעת בלתי מוגבל, מציע שרידות גבוהה ומחיר נמוך במיוחד. כל הנתונים שלכם והפעולות שתבצעו יישמרו ב – Buckets ותוכלו לגשת אליהם מכל מקום ואף לתת לאחרים הרשאות גישה אליהם במידת הצורך. 

מה זה EBS?

EBS – Elastic Block Store הם סוג של דיסקים וירטואליים שניתן לשייך לתכונות וירטואליות. ניתן לשמור בהם מידע, ניתן לגבות את המידע בצורה יעילה, אך חשוב לדעת שהמידע נשמר לזמן מסוים ובזמן כיבוי המחשב הכל נמחק, אלא אם תרכשו שירות מכונות EBS שהוא מעט יקר, אך שווה במיוחד לגיבוי הנתונים שלכם. העלויות תהיינה על פי השימוש וגודל הדיסק.

Region

מדובר על חוות שרתים. כיום יש לאמזון 5 חוות שרתים ולכן עליכם לבחור על איזו שרת תרצו להריץ את העבודות שלכם. בעת הבחירה, כדאי לבדוק את הזמינות והביצועים של כל שרת (תלוי גם באזור הגיאוגרפי שלכם) וגם את המחיר של כל אחד. במידה והנכם עובדים מישראל, מומלץ לבחור בשרת הנמצא בארה״ב, על מנת שלא תהיה איטיות בעת השימוש.  

לאחר שבחרתם שרת, המשיכו בתהליך של יצירת Instance על ידי לחיצה על Launch Instance. תהליך זה קצת ארוך, ולכן חשוב לבצע אותו לאט, תוך בחינת כל האפשרויות.

AMI

זהו שירות AMI – Amazon Machine Image מאפשר להריץ מכונות מתוך תבניות מוכנות מראש הקיימות בספרייה של אמזון, שם תפגשו מאות ואפילו אלפי סוגי תבניות, חלקם חינמיות וחלקן בתשלום. בעת ההתחברות, תפגשו את Quick Start שזוהי רשימה בסיסית של אמזון ואת My AMIs שהיא מיועדת למתקדמים, ושם ניתן לבנות AMIs (תבנית) בהתאמה אישית. סוגי המכונות מתאימות למערכות הפעלה רבות, לבסיסי נתונים וכו׳. רק נציין שכיום כל מכונות ה- EC2 עליהם פירטנו קודם מבוססות על AMI, וכל אחד יוכל גם ליצור תבנית משלו בכל מערכת הפעלה ולייצא ל – AMI.

כאשר אתם נמצאים בשלב זה, עליכם לבחור את ה-AMI עליו יבוסס ה-Instance. התבנית כוללת מערכת הפעלה של Linux או Windows, לאחר מכן את ה- Root Device (סוג הדיסק מקומי או חיצוני).

לאחר בחירת AMI, עוברים לשלב הבא של פרטי השרת. תתקלו בשלושה מסכים המצריכים לקבל החלטות חשובות כמו מספר השרתים שתרצו לעלות עם התמונה שבחרתם (Number of Instances), האזור הגיאוגרפי של חוות השרתים (Availability Zone) וגודל המכונה שתרצו שכל אחת מהן תהיה מאופיינת באלמנטים שונים כמו גודל הזיכרון, נפח הדיסק, הארכיטקטורה של המערכת, ביצועים וכו׳ (Instance Type).

מפתחות הצפנה

לאחר בחירת ה- AMI תגיעו לשלב מפתחות ההצפנה. אומנם ניתן לדלג על שלב זה, אך אם תרצו להתחבר לשרת דרך SSH (Linux) חשוב לבצע זאת עכשיו, כיוון שבלעדיו לא תוכלו להיכנס לפרטים הטכניים בשרת. קיימים שני מפתחות הצפנה (Pair) אחד פרטי והשני ציבורי, הפרטי ישמור על המחשב האישי שלכן והציבורי ישמור על השרת החדש ובמידה ותתחברו דרך SSH תאלצו לספק את מפתח ההצפנה כדי להתחבר לשרת. חשוב כמובן לשמור על המפתח.

SimpleDB

זהו בסיס נתונים פשוט יחסית של AWS, שם תוכלו לשמור ולקרוא למידע באמצעים פשוטים. SimpleDB של אמזון מבוסס על תשתית האחסון S3 ומאפשר לכם ליהנות ממהירות העברת המידע, שרידות גבוהה ויכולת להגדיל את כמות האחסון על פי הצריכה האישית.

RDS

RDS – Relational Database Service היא גרסת הענן של אמזון ל – MySQL, המאפשרת להשתמש באפליקציות קיימות בצורה פשוטה מאוד. כדאי לנסות אותן ולראות עד כמה השימוש נוח וחוסך בזמן. השירות של אמזון כולל גם גיבוי לכלל הנתונים ומתומחר בהתאם לביצועים שלכם והעומס, החל מזיכרון של  2GB ועד כמות גדולה בהרבה.

ELB

ELB – Elastic Load Balancing הוא רכיב רשת המנתב את הבקשות שלכם למספר שרתי ה-  EC2 ובוחר את השרת על פי העומס, כלומר מה שפחות עמוס יעמוד לרשותכם. זהו שירות נוסף בתשלום וניתן להגדיר אותו בקלות דרך ה- API שלכם. שירות זה שימושי מאד ומאפשר להוסיף שרתים בצורה אוטומטית ל – Cluster שלכם.

זהו! לאחר שסיימתם את כל השלבים והבנתם את המונחים השונים, נותר לכם ללחוץ על Launch ויש לכם EC2 Instance. עכשיו נותר לכם להתחיל לעבוד. חשוב להבין שגם אם דילגתם על שלב מסוים, או אם תרצו לשנות הגדרות, לרכוש שירותים נוספים וכו׳, תוכלו לבצע זאת בכל שלב דרך ההגדרות.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן