ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מה זה SQL

INT College
SQL

שפת SQL, ובהרחבה Structured Query Language – שפת שאילתות מובנית, היא שפה שנועדה לטפל ולעבד בבסיסי נתונים מורכבים על ידי הצפה של תשובות לשאילתות. לדוגמה, דמיינו לעצמכם שיש לכם טבלה עם נתונים על העיר בה אתם מתגוררים – גיל, מין, הרכב משפחתי, מצב משפחתי, שכונת מגורים, הכנסה למשפחה ועוד, ואתם רוצים להגיע לנתונים מדויקים ובחיתוכים, כלומר לבצע שאילתות. לדוגמה – לכמה משפחות בשכונה מסוימת בעיר שלכם יש שלושה ילדים, מהו הגיל הממוצע בעיר או לכמה גברים מעל גיל 60 בעיר יש ילד עד גיל 10. אז מה זה SQL? שפה לניהול של נתונים בצורה מאורגנת, מהירה ויעילה – שמאפשרת לנו לתת לכל שאלה תשובה.  

רגע, מה ההבדל בין SQL לטבלאות אקסל?

זה נכון שניתן לאסוף מידע בגיליונות אקסל, ואפילו מידע רב, אך שפת SQL נועדה להתמודד עם נתונים בהיקפים גדולים בהרבה. אם גיליונות אקסל ואפילו גיליונות גוגל הופכים להיות לא נוחים לעבודה ומסורבלים כשמעמיסים עליהם יותר מדי מידע – זה בגלל שהם לא מיועדים למסדי נתונים גדולים. אם נאמר את האמת – מדובר בפתרון הבסיסי ביותר, ואולי אפילו חובבני. במסדי הנתונים של SQL ניתן להכניס מידע במיליוני תאים ואפילו מיליארדי תאים, ולשלוף נתונים בתוך שניות ספורות, מבלי להרגיש כל עומס, איטיות או קושי בניהול ובעדכון. באתרים השונים בהם אנשים מזינים שאלות או מחפשים מידע, לדוגמה ויקיפדיה, הגולש אינו חשוף לשפת SQL.

מהם השימושים בשפת SQL?

שפת SQL היא כיום הדרך המקובלת לניהול של מסדי נתונים גדולים. חברות, ארגונים ועמותות שמנהלים מספר רב של לקוחות או אנשי קשר, ישתמשו בשפה זו. לדוגמה, גופי ממשל כמו משרד הביטחון, עמותות גדולות שמסייעות לעשרות אלפי משפחות או חברות מסחריות שרוצות לקבל נתונים על הלקוחות. שימוש נוסף לשפת SQL הוא לצורך העלאה ועדכון של תוכן באתרי אינטרנט, כשרוצים לשמור את תוכן האתר ולעדכן את הדפים דרך שליפה של תוכן מבסיס הנתונים שמחובר אל האתר. אתרים שעושים שימוש בשאילתות מאחורי הקלעים, עובדים גם כן בשאילתות SQL. לדוגמה, אתר ויקיפדיה.

האם יש יתרון בלימוד שפת SQL?

  • SQL היא שפה פשוטה ללמידה – SQL היא שפה פשוטה ללמידה ולעבודה. הפשטות והשימושיות שלה הופכות אותה לאופציה מצוינת ומתגמלת עבור מתחילים.
  • שפה שימושית – חברות קטנות וארגונים בינוניים, וכמובן חברות טכנולוגיה רבות, משתמשות ב-SQL. למעשה – כל חברה וכל אתר שהלקוח מבצע חיפוש בתחומם כדי לקבל את השירות. בין היתר, AIRBNB, אובר, פייסבוק, אמזון, גוגל, נטפליקס ועוד.
  • שפת SQL כאן כדי להישאר – שפת SQL היא השפה הפופולרית ביותר בקרב אנשי Data scientists ואנליסטים, ונמצאת בשימוש יותר משפות רבות אחרות.

במה עובד מי שסיים לימודי SQL?

תחום העיסוק של בוגרי SQL הוא תחום ניתוח נתונים, ופיתוח בעזרת שפת SQL. החברות שמחכות לבוגרי קורס SQL הן חברות הייטק, חברות סטארט-אפ, חברות במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי, ואלו כמובן לא חייבות להיות חברות העוסקות במחשבים או בשירותי תוכנה, אלא לנהל כמויות של מידע שרלוונטי לכל עולמות התוכן ולכל המגזרים.

לפרטים נוספים על קורס Data Analyst לחצו עליי!

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן