ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מהו הביקוש בשוק ההייטק למפתח full stack developer?

INT College
פול סטאק

תחום פיתוח Full Stack הפך לאחר התחומים הלוהטים בהייטק, וכיום כל מפתח שואף ללמוד את התחום ולהתברג בו בתפקידי פיתוח ואפילו בתפקידים ניהוליים. אז בואו נראה מהם האופציות לעסוק בתחום? מה הופך את full stack developer לתפקיד כל כך נחשק? ואיך מתפתחים בתחום הכי חם בתעשייה?
אם גם אתם מעוניינים להיכנס לתחום ההייטק, או כבר נמצאים בתחום הפיתוח ומחפשים אתגר חדש, וודאי נתקלתם לא מעט בדרישה למפתחי full stack developer. אז לפני שנצלול לפרטים הקצת יותר מעניינים, נסביר שצמד המילים Full Stack מתאר תוכנה מא' ועד ת'. כלומר, תחום זה עוסק בכל הקשור לתוכנה מצד השרת (Server) ועד צד הלקוח (Client). זו בהחלט אתגר, הרי לא בכל תחום עוסקים בכל שכבות התוכנה, ולכן דווקא בתחום Full Stack לומדים כמה שיותר שפות תכנות על מנת להתמקצע גם בצד השרת וגם בצד הלקוח.

אז אתגר יש, מה האופציות של עבודה בתחום?

מכיוון שמפתח full stack developer צריך להכיר כל כך הרבה שפות כדי לקשר בין שני הצדדים – צד לקוח וצד שרת, הוא יהיה מבוקש ביותר בשוק העבודה. פלטפורמות הפיתוח בהם הוא יעסוק יהיה מגוונות מאוד החל מפיתוח אתרי אינטרנט מורכבים (full stack web developer), פיתוח פלטפורמות, אפליקציות, טלפונים חכמים, IOT ועוד.
לדוגמה, מפתח Full Stack יוכל לבנות אתרי אינטרנט בעזרת טכנולוגיות הנחשבות לנפוצות כמו HTML5, CSS, JavaScript. כמו כן, בעולם פיתוח האפליקציות יוכל לפתח אפליקציות כמו אפליקציית אנדרואיד, המעבירות נתונים לשרת שנבנה על בסיס JAX-RS. אולם, המפתח יאלץ להתמחות בשפות נוספות על מנת להתמחות בתחום זה כדוגמת שפת Javaשתשמש אותו לפיתוח מגוון פלטפורמות נוספות.

איך מתחילים?

ראשית, עליכם לרצות להיכנס לתחום הלוהט, ולקחת בחשבון שתצטרכו ללמוד שפות תכנות רבות, אבל בסופו של דבר תוכלו ליהנות מהביקוש הקיים בשוק העבודה. כיום תוכלו למצוא מגוון מסלולי לימוד המיועדים לאנשים עם תשוקה לפיתוח המעוניינים להשתלב בתחומי בניית אתרים ואפליקציות WEB. מאידך, גם מפתחים מתחומים נושקים המעוניינים להשתלב בתחום, יוכלו ללמוד את התחום וליהנות מקפיצת מדרגה משמעותית.

קצת על מסלולי Full Stack ב- iNT

אין ספק שתחום Full Stack מאפשר לבוגרים ליהנות מקריירה מגוונת משני צידי המתרס – צד שרת וצד לקוח. המסלול של iNT מתחיל בטכנולוגיות צד-לקוח – יצירת ממשקים בסיסיים מעוצבים ודינאמיים. התכנים בצד לקוח יתמקדו בשפות הפופולאריות ביותר כגון: HTML5, JavaScript. לאחר מכן מתרכז המסלול בצד-השרת, כאשר בחלק זה עובדים עם שתי סביבות ה-Back-End הפופולריות לפיתוח צד השרת: NODE JS ו- PHP. בנוסף, לומדים גם את נושא אחסון הנתונים נכלל בתפקידי השרת- בעבודה עם מסד נתונים מובנה .MySQL.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן