ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

פיתוח אפליקציות – אייפון או אנדרואיד – למה לא שניהם?

INT College

ההתלבטות בין הפלטפורמות לפיתוח אפליקציות

פיתוח אפליקציות נעשה בסביבת פיתוח שונה בין הפלטפורמות השונות. ההחלטה לאיזו פלטפורמה לפתח את האפליקציה- בין אם למערכת ההפעלה Android של Google או ל-iOS של אפל, תלויה במספר גורמים כמו-

  • מי קהל היעד? (לפי החלוקה הדמוגרפית של משתמשי אייפון לעומת אנדרואיד) לדוגמה, לפי האתר The App Solutions רוב המשתמשות באייפון הן נשים, בעוד רוב משתמשי האנדרואיד הם גברים, לאפל יש יותר זמן שבו המשתמש/ת מבלה במכשירו וכדומה. נתונים אלו יכולים להשפיע משמעותית על ההחלטה העסקית באיזו פלטפורמה שווה להשקיע.
  • מה מקור ההכנסה- אפליקציה יכולה להכניס רווחים מפרסומות של גורמים חיצוניים, או מקניות בתוך האפליקציה (In-App Purchase).
  • עלויות- מה יהיה הכי רווחי וזול לייצר? כשצריך לקחת בחשבון את הרווח הצפוי לעומת הזמן שייקח לפתח את האפליקציה (ככל שלוקח יותר זמן- זה עולה יותר כסף).

לכל פלטפורמה יש את היתרונות והחסרונות שלה ונציג פה מספר דוגמאות.

APPLE

פיתוח אפליקציות ל- iOS- למה כדאי?

לאפל יש פלטפורמה אקסקלוסיבית שנשענת כולה על תשתיות פנימיות שלה- מה שמאפשר לה לקבוע סטנדרטים נוקשים כאוות נפשה. המשמעות היא שיש פחות פריצות פיראטיות לאפליקציות של אפל, המערכת מהירה וכמו כל דבר של אפל- המערכת מגיבה ונוחה לשימוש.

לעומת מכשירי אנדרואיד, מספר המכשירים של אפל מוגבל (כ-20 מכשירים נכון לעכשיו), ולכן יותר קל ומהיר לעצב עבור גדלי המסך. אפל מאפשרת בעדכונים האחרונים בפיתוח אחד לכסות כמעט את כל גדלי המכשירים.

וחצי הכוס הריקה-

המערכת הסגורה, בעלת ההגבלות הנוקשות צוינה כיתרון, אך יכולה גם להוות חיסרון. סיבה אחת היא שהכלים והשינויים של בסיס ההפעלה הם מוגבלים. בנוסף ישנן מסגרות שיכולות לעזור בבניית האפליקציה- אך הן עולות כסף ובכך עלות ייצור האפליקציה עולה. סיבה נוספת היא שההגבלות של אפל דורשות אישור של אפליקציה- תהליך שלפעמים לוקח יותר זמן.

מכשיר אייפון

אנדרואיד

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד – למה כדאי?

שוק המשתמשים באנדרואיד גדול יותר משוק המשתמשים באפל (עם זאת אפל תופסת פלח קטן יותר אך פופולרי יותר, ולכן, כפי שציינו, רווחי יותר לאוכלוסיות יעד מסוימות). הפיתוח באנדרואיד הוא בצורת Open Source, ולכן הרף לפיתוח בפלטפורמה נגיש יותר. המערכת יותר גמישה ליכולות המפתח לעשות שינויים ותוספות באפליקציה שלהם.

וחצי הכוס הריקה-

ישנם הרבה מכשירים שפועלים על בסיס אנדרואיד, ולכן עבודת התכנות מורכבת יותר כי צריך להתאים את האפליקציה לכל סוגי המכשירים וגדלי המסכים, לעיתים קרובות זה יוצר באגים בחלק מהמכשירים. האופציות הרבות של הפיתוח עושה את עבודת המפתח למורכבת יותר ועלולה לקחת יותר זמן, משמע- עלויות יותר גבוהות.

פיתוח אפליקציות במכשירי אנדרואיד

ללמוד פיתוח אפליקציות בשתי הפלטפורמות

הלימודים במסגרת קורס פיתוח אפליקציות במכללת iNT (המסלול המלא) כולל למידה מעמיקה גם פיתוח באנדרואיד וגם פיתוח ל-iOS. רוב החברות שואפות שהאפליקציה שלהן תתאים גם לאפל וגם לאנדרואיד, לכן היכולת לפתח בשתי הפלטפורמות נותנת למפתח האפליקציות המתחיל יתרון בחיפוש עבודה. בקורס פיתוח אפליקציות במכללת iNT אנחנו בחרנו ללמד את שתי הפלטפורמות משום שאנחנו מאמינים שצריך לצאת לשוק העבודה עם הידע הנרחב ביותר בשתי הפלטפורמות כדי להשתלב בשוק ולהגדיל את אופציות ההתפתחות התעסוקתית.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן