ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

שאלות לראיון עבודה full stack

INT College

ניתן לומר שאחד הדברים שגורמים למרואיינים להיכנס ללחץ רגע לפני ראיון עבודה, הוא האי וודאות. מה זה אומר? שהם לא יודעים אילו שאלות ישאלו אותם בראיון, ולכן באופן טבעי הם בלחץ. אם גם אתם נמצאים רגע לפני ראיון, הבאנו כאן שאלות לראיון עבודה full stack שסיכוי גבוה שישאלו אתכם, כך תגיעו לראיון נינוחים ובטוחים יותר.

תחום full stack עוסק בפיתוח אפליקציות וממשקי web, מה שדורש המון יצירתיות ורצון לעבוד בצוות שבו מעורבים מפתחים, מעצבים, מנהלי פרויקטים וכמובן גם הלקוח. מלבד יחסי אנוש מצוינים ויכולת לעבוד בצוות, דרוש גם מועמד בעל יכולות טכניות גבוהות אותם ניתן לבדוק דרך שאלות. הנה לכם כמה שאלות שסיכוי גבוה שישאלו אתכם.

הכירו מספר שאלות לראיון עבודה full stack

האם היית מעורב בפיתוח פיצ׳ר מורכב או בפיתוח ספציפי מאתגר?

לכאורה נשמע שהשאלה הזאת נועדה לבדוק את היכולות הטכניות של המועמד, אבל לא רק. היא נועדה גם לבדוק את האישיות והיצירתיות של המועמד, שכן המרואיין רוצה לדעת איך התמודדתם עם אתגרים ופיתוחים הדורשים חשיבה יצירתית מחוץ לקופסה. כמו כן, השאלה נועדה לבדוק גם את היכולות הטכניות והבחירות שנעשו בתהליך הפיתוח.

ספר על פרויקט שלקחת בו חלק, כולל תיאור מלא של התהליך ואיך התמודדת עם אתגרים?

השאלה הזאת נועדה לבדוק עם כמה אתם מכירים את המערכות והטכנולוגיות שעשיתם בהם שימוש בתהליך הפיתוח, כמו גם את השיקולים וההחלטות שלקחתם. חשוב לתאר בצורה קצרה ועניינית את תהליך הפיתוח כמו את התיאור של הארכיטקטורה של המערכת, החלוקה ל-FrontEnd ו-BackEnd, הבאגים שטיפלתם בהם, תרשים העבודה, טכנולוגיות, תוספים שיצרתם ועוד.

איך היית מתכנן אפליקציה מסוימת של גוגל?

כאן תוכלו לבחור אפליקציה מסוימת כמו אפליקציית Google Sheets או אפליקציה אחרת דומה לה ולנסות לראות מה הייתם עושים אחרת בתהליך התכנון. נציין כי השאלה הזאת נועדה לבדוק כיצד אתם ניגשים לתכנון וגם את הלוגיקה שלכם.

ציינו הצלחה וכישלון בפיתוח בתפקיד קודם

זו שאלה קצת טריקית שמטרתה לדעת האם אתם פתוחים לביקורת של אנשי הצוות או המנהלים וגם איך אתם מתמודדים עם כישלונות והצלחות. כמובן שיש לענות על השאלה כמו שצריך וודאי לא לומר שלא היו כישלונות, אלא לספר על משהו פחות מוצלח שהיה בתהליכי הפיתוח ומה למדתם מהטעות או הכישלון, וגם הצלחות או רעיונות שהבאתם.

איך תתמודדו עם עמוד שנטען באופן איטי או עם בעיות הקשורות לביצועים?

זו גם שאלה טריקית שנועדה לבדוק את היצירתיות שלכם ואת תהליכי החשיבה. למעשה, חשוב מאוד בתשובה להביא את הפתרון והלוגיקה שעומדת מאחוריו, תוך שילוב כלים מעולם ה- Full Stack שגורמים לשפר את הביצועים ולגרום לעמודים להיטען מהר יותר.

מה היא שפת התכנות המועדפת עליך ולמה?

אנשי Full Stack עובדים עם מספר שפות קוד במקביל, ולכן שאלה זו מכשילה מעט, הרי אולי שפת התכנות המועדפת עליכם אינה רלוונטית לתפקיד הספציפי. אם כך התשובה החכמה שכדאי לענות תהיה לומר כמה שפות תכנות ולא להתמקד בשפה ספציפית.

ולסיום, הבאנו כמה טיפים שיגבירו את הסיכוי שלכם להתקבל לתפקיד Full Stack:

  • הכירו היטב את הפעילות של החברה אליה הנכם הולכים להתראיין, אם זה הלקוחות שלה, הפיתוחים, התוכנות המועדפות עליה וכו׳.
  • הכירו היטב את תחום ההתעסקות הספציפית של החברה, כך תוכלו להגיע מוכנים לשאלות הטכניות.
  • הכינו תיק עבודות המוכיח את הידע שלכם בשפות התכנות הרלוונטיות לתפקיד הנחשק.

שיהיה בהצלחה!

הסתקרנתם? קראו עוד על קורס Full Stack

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן