ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

5 שפות תכנות שכדאי לכם לשקול ללמוד דווקא עכשיו

ירדן חיון

עולם ההייטק קורץ לכם, אבל מרוב מידע על שפות קוד הלכתם לאיבוד? הכנו במיוחד בשבילכם סקירה על 5 שפות תכנות הפופולריות והמבוקשות בשוק העבודה. אז כדאי להישאר, כי הולך להיות כאן לוהט…

לפני שנתחיל בסקירה על שפות קוד, נגלה לכם שתחום ההייטק לא מפסיק להתפתח, ולא בכדי ישראל נחשבת למעצמת הייטק בעולם. על פי עיתון גלובס, נכון לשנת 2019 קיימות בישראל מעל 6,673 חברות הייטק. עוד נתון מעניין הוא סבב הגיוסים של חברות סטארט-אפ, שעמד על 6 מיליארד שקלים שגייסו לטובת פיתוח, כאשר בין היתר הלכו לתשלום משכורות למפתחים.
כשהביקוש למפתחים נמצא בשיאו, ההתלבטות היחידה היא איזו שפת תכנות כדאי ללמוד!
בואו נתחיל...

שפת תכנות Python

שפת תכנות Python נחשבת לשפה עילית ותיקה שפותחה בקוד פתוח. אומנם היא יצאה בשנות ה-90, אך עברה שינויים ושדרוגים רבים במהלך השנים. שפת Python נחשבת לקלה ליישום, כיוון שהיא מקלה על עבודתו של המתכנת, קלה ללימוד ומהירה ליישום ביחס לשפות קוד אחרות. Python נחשבת לפופולרית מאוד, הרבה בזכות יחסי הציבור של גוגל, המבצעת שימוש בפייתון במרבית ממוצריה כמו במנוע החיפוש, יוט-יוב ופלטפורמות נוספות שברשותה.

המשכורות של מפתחי פייתון – 16,000-35,000 שקלים לחודש

לקורס פייתון לחצו כאן!

שפת תכנות Java

שפת תכנות Java מבוססת על קוד פתוח והיא אחת השפות הפופולריות בתחום, כאשר נעשה בה שימוש נרחב באינטרנט. כיום מיליוני מתכנתים ומפתחי אפליקציות מרחבי העולם משתמשים בה, הרבה בזכות היכולות והגמישות שלה. Java מתבססת בעיקר על שפת התכנות המוכרת C++, אך היא מונה שינויים והרחבות שונים שנעשו עם הזמן, וזאת לטובת כתיבת קוד לאפליקציות, לפיתוח פלטפורמות, יישומי מחשב וממשקים אינטרנטיים שונים.

המשכורות של מפתחי Java – 16,000-34,000 שקלים לחודש

לקורס java שהוא חלק מקורס מורחב של Full Stack לחצו כאן

שפת תכנות JavaScript

שפת תכנות JavaScript פופולרית מאוד בתחום האינטרנט ומותאמת לשילוב בצד לקוח בדפדפני האינטרנט ובשרתים. שפת JavaScript מרחיבה את יכולות שפת HTML ומאפשרת ליצור יישומי אינטרנט חכמים יותר, ובהחלט ניתן לומר שכיום רוב אתרי האינטרנט והממשקים הקיימים מבוססים על שפת JavaScript. השפה נחשבת לקלה ללימוד ועוד יותר נוחה לעבודה עם DOM ולתפעול DHTML.

המשכורות של מפתחי JavaScript – 16,000-34,000 שקלים לחודש

לקורס javascript שהוא חלק מקורס מורחב של Full Stack לחצו כאן!

שפת תכנות SQL

SQL היא שפת תכנות פופולרית הנלמדת לרוב בקורסים בתחום Full Stack. מדובר באחת השפות הנפוצות ביותר לניהול ועריכת מסדות נתונים, כלומר לטיפול, תשאול ועיבוד מידע בבסיסי נתונים. שפת תכנות זו פותחה על ידי IBM, והתבססה במקור על אלגברה רלציונית. מתכנתים שישלטו בשפה זו יוכלו לשלוף נתונים בקלות ולעדכנם בטבלאות, מה שמאוד מבוקש דווקא בתחום BI וביג דאטה. בשורה תחתונה, מפתחי SQL מתמחים בשליפת נתונים, עדכונם ויצירת טבלה לביצוע שינויים שונים.

משכורת של מומחה Full Stack – 19,000-31,000 שקלים בחודש.

שפת תכנות Web

Web הוא תחום העוסק בפיתוח מערכות תוכנה מתקדמות ואתרי אינטרנט המספקים שירותים ותוכן לגולשים במגוון תחומים. תפקידו של מפתח WEB היא לפתח מערכות ואתרים התומכים במובייל, טאבלטים, מחשבים נייחים ועוד. מערכות אלה מכילות פיצ'רים ותוספים שונים בהתאם לדרישה, כמו סליקה, מערכת טפסים, פיתוחים ייחודיים ועוד. תחום פיתוח WEB מפתח מאוד בשנים האחרונות, הרי הכל עבר לאונליין, ולכן הביקוש לאתרים ומערכות נמצא בשיאו. מפתח WEB יוכל לעבוד כשכיר בבית תוכנה או לעבוד כעצמאי בתחום ולפתח מערכות ואתרים שונים.

מתכנת Full Stack העובד בסביבת WEB מרוויח – 19,000-31,000 שקלים בחודש.

לקורס Web שהוא חלק מקורס מורחב של Full Stack לחצו כאן!

לקביעת שיחת ייעוץ חינם