ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

5 שפות תכנות שכדאי לכם לשקול ללמוד דווקא עכשיו

ירדן חיון

עולם ההייטק קורץ לכם, אבל מרוב מידע על שפות קוד הלכתם לאיבוד? הכנו במיוחד בשבילכם סקירה על 5 שפות תכנות הפופולריות והמבוקשות בשוק העבודה. אז כדאי להישאר, כי הולך להיות כאן לוהט…

לפני שנתחיל בסקירה על שפות קוד, נגלה לכם שתחום ההייטק לא מפסיק להתפתח, ולא בכדי ישראל נחשבת למעצמת הייטק בעולם. על פי עיתון גלובס, נכון לשנת 2019 קיימות בישראל מעל 6,673 חברות הייטק. עוד נתון מעניין הוא סבב הגיוסים של חברות סטארט-אפ, שעמד על 6 מיליארד שקלים שגייסו לטובת פיתוח, כאשר בין היתר הלכו לתשלום משכורות למפתחים.
כשהביקוש למפתחים נמצא בשיאו, ההתלבטות היחידה היא איזו שפת תכנות כדאי ללמוד!
בואו נתחיל...

שפת תכנות Python

שפת תכנות Python נחשבת לשפה עילית ותיקה שפותחה בקוד פתוח. אומנם היא יצאה בשנות ה-90, אך עברה שינויים ושדרוגים רבים במהלך השנים. שפת Python נחשבת לקלה ליישום, כיוון שהיא מקלה על עבודתו של המתכנת, קלה ללימוד ומהירה ליישום ביחס לשפות קוד אחרות. Python נחשבת לפופולרית מאוד, הרבה בזכות יחסי הציבור של גוגל, המבצעת שימוש בפייתון במרבית ממוצריה כמו במנוע החיפוש, יוט-יוב ופלטפורמות נוספות שברשותה.

קצת על מאפייני שפת פייתון

שפת פייתון מאופיינת בקוד קל ונגיש מאוד, מה שהופך אותה לשפה האהובה על מפתחים ברחבי העולם. צורת הכתיבה שלה דומה מאוד לאנגלית, ולכן ניתן לתקן בעת הפיתוח טעויות בקלות וגם לעקוב אחרי הקוד. דבר נוסף, מדובר על שפה תכליתית מאוד המשמשת למגוון תחומים בתעשיית ההייטק.

הפרויקטים שבהם משתמשים בפייתון – שפת פייתון משמשת לפיתוח מגוון רחב של תוכנות וממשקים כדוגמת אפליקציות WEB לצד שרת, למידת מכונה (ML), פיתוח ממשקים המבוססים על בינה מלאכותית (AI) ופיתוח ממשקי משתמש.

המימוניות הדרושות ממפתח פייתון – Linux, Git – Source control, SQL, NoSQL, Restful API.  מלבד זאת, מפתח פייתון חייב להכיר מגוון טכנולוגיות, לדעת לעבוד בצורה יצירתית ובעל יכולת לפתור בעיות טכניות.

המשכורות של מפתחי פייתון – 16,000-35,000 שקלים לחודש

לקורס פייתון לחצו כאן!

שפת תכנות Java

שפת תכנות Java מבוססת על קוד פתוח והיא אחת השפות הפופולריות בתחום, כאשר נעשה בה שימוש נרחב באינטרנט. כיום מיליוני מתכנתים ומפתחי אפליקציות מרחבי העולם משתמשים בה, הרבה בזכות היכולות והגמישות שלה. Java מתבססת בעיקר על שפת התכנות המוכרת C++, אך היא מונה שינויים והרחבות שונים שנעשו עם הזמן, וזאת לטובת כתיבת קוד לאפליקציות, לפיתוח פלטפורמות, יישומי מחשב וממשקים אינטרנטיים שונים.

קצת על מאפייני שפת Java

 שפת Java נחשבת לוותיקה מאוד וחזקה בנוף התכנות, ולכן היא מומלצת ללמידה דווקא למי שרוצה להיכנס לתחום ההייטק והפיתוח. המאפיין הבולט שלה הוא ההתאמה לכל חומרה ומערכת הפעלה, וזאת תודות ל- Java Virtual Machine (JVM). בנוסף לתכונה זו, שפת התחביר של Java גם הוא כמו הפייתון דומה מאוד לאנגלית, ולכן היא מעולה למתחילים ולמתעניינים בתחום התכנות.

הפרויקטים שניתן להשתמש עם שפת Java – מכיוון שהשפה מגוונת מאוד, ניתן להשתמש בה לפיתוחים שונים כמו פיתוח אפליקציות WEB לצד שרת ופיתוח אפליקציות מובייל לאנדרואיד. רק נציין שכיום מרבית האפליקציות של אנדרואיד מבוססות על שפת Java, וכך גם מרבית האתרים והממשקים בעולם אף הם מבוססים עליה, בפרט בבניית צד שרת.

המשכורות של מפתחי Java – 16,000-34,000 שקלים לחודש

לקורס java שהוא חלק מקורס מורחב של Full Stack לחצו כאן

שפת תכנות JavaScript

שפת תכנות JavaScript פופולרית מאוד בתחום האינטרנט ומותאמת לשילוב בצד לקוח בדפדפני האינטרנט ובשרתים. שפת JavaScript מרחיבה את יכולות שפת HTML ומאפשרת ליצור יישומי אינטרנט חכמים יותר, ובהחלט ניתן לומר שכיום רוב אתרי האינטרנט והממשקים הקיימים מבוססים על שפת JavaScript. השפה נחשבת לקלה ללימוד ועוד יותר נוחה לעבודה עם DOM ולתפעול DHTML.

קצת על מאפייני שפת JavaScript

JavaScript  היא שפת התכנות הפופולרית בעולם והיא מבוססת על שפת ג'אווה, רק עם יכולות גבוהות יותר. רק נציין שכיום כ- 95% מכלל האתרים בעולם מבוססים על JavaScript, והיא קלה מאוד ליישום ולכן תתאים לימוד גם למתחילים.

הפרויקטים בהם משתמשים עם שפת JavaScript – שפת JavaScript נועדה לפיתוח אלמנטים לאתרי אינטרנט דינמיים בצד הלקוח, אך בשל היכולות שלה היא הפכה לשימושית גם לפיתוח צד שרת באמצעות  טכנולוגית Node.js. היתרונות של מפתח JavaScript הם עצומים, כיוון שהוא יכול לתת מענה גם לצד שרת וגם לצד לקוח, מה שהופך אותו למבוקש מאוד בתעשייה.

המשכורות של מפתחי JavaScript – 16,000-34,000 שקלים לחודש

לקורס javascript שהוא חלק מקורס מורחב של Full Stack לחצו כאן!

שפת תכנות SQL

SQL היא שפת תכנות פופולרית הנלמדת לרוב בקורסים בתחום Full Stack. מדובר באחת השפות הנפוצות ביותר לניהול ועריכת מסדות נתונים, כלומר לטיפול, תשאול ועיבוד מידע בבסיסי נתונים. שפת תכנות זו פותחה על ידי IBM, והתבססה במקור על אלגברה רלציונית. מתכנתים שישלטו בשפה זו יוכלו לשלוף נתונים בקלות ולעדכנם בטבלאות, מה שמאוד מבוקש דווקא בתחום BI וביג דאטה. בשורה תחתונה, מפתחי SQL מתמחים בשליפת נתונים, עדכונם ויצירת טבלה לביצוע שינויים שונים.

קצת על המאפיינים של שפת SQL

SQL  היא שפה שימושית מאוד ומשמשת בעיקר כטכנולוגיה המקלה על ניתוח נתונים לצורך שאילתה מובנית (Structured Query Language), שזהו המאפיין העיקרי שלה. מאפיין זה מאפשר לעבוד עם SQL לצורך ניתוח נתונים במגוון רחב של תחומים בהייטק כמו פיתוח מערכות, ביג דאטה, מערכות מידע ועוד.

השימוש בשפת SQL – שפת SQL מאפשרת לקיים אינטראקציה עם מסדי נתונים בכל אופן שנרצה והיא משמשת בעיקר לחישוב נתונים שונים מחנויות איקומרס ופלטפורמות הדורשות ניתוחים מורכבים על משתמשים. רק נציין שכיום משתמשים בשפת SQL באתרי סחר הגדולים בעולם כדוגמת אמזון, איביי ועוד.

המשכורת של מומחה Full Stack עומדת על 19,000-31,000 שקלים בחודש.

שפת תכנות Web

Web הוא תחום העוסק בפיתוח מערכות תוכנה מתקדמות ואתרי אינטרנט המספקים שירותים ותוכן לגולשים במגוון תחומים. תפקידו של מפתח WEB היא לפתח מערכות ואתרים התומכים במובייל, טאבלטים, מחשבים נייחים ועוד. מערכות אלה מכילות פיצ'רים ותוספים שונים בהתאם לדרישה, כמו סליקה, מערכת טפסים, פיתוחים ייחודיים ועוד. תחום פיתוח WEB מפתח מאוד בשנים האחרונות, הרי הכל עבר לאונליין, ולכן הביקוש לאתרים ומערכות נמצא בשיאו. מפתח WEB יוכל לעבוד כשכיר בבית תוכנה או לעבוד כעצמאי בתחום ולפתח מערכות ואתרים שונים.

קצת על המאפיינים של שפת WEB

השפה קלה מאוד ליישום ולימוד, ומאפשרת לפתח אתרי אינטרנט בעיקר המבוססים על פלטפורמת וורדפרס הנחשבת לטובה והשימושית בעולם. כיום מרבית אתרי האינטרנט והממשקים השונים מבוססים על WEB, ולכן מדובר על שפה מבוקשת מאוד בתעשייה.

הפרויקטים בהם משתמשים בפיתוח WEB – פיתוח אתרי אינטרנט,  מערכות התומכות במוביל, חנויות מסחר ואיקומרס, מערכות טפסים ועוד.

מתכנת Full Stack העובד בסביבת WEB מרוויח – 19,000-31,000 שקלים בחודש.

לקורס Web שהוא חלק מקורס מורחב של Full Stack לחצו כאן!

לקביעת שיחת ייעוץ חינם