ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

Devops Engineer מה זה?

INT College
Devops Engineer מה זה?

ככל שהעולם הטכנולוגי מתקדם, כך הביקוש לתפקידי Devops Engineer עולה ועולה וכיום נמצא בשיא של כל הזמנים בשל החוסר במומחים בתחום. למה זה קורה? כיוון שמדובר על תחום חדש יחסית בעולם ההייטק המאגד מספר רב של טכנולוגיות ושפות קוד אותם צריך להכיר מהנדס Devops. אז אם אתם שואלים את עצמכם Devops Engineer מה זה? כאן תמצאו את כל התשובות.  

את תפקיד Devops Engineer קצת קשה להגדיר בצורה מדויקת, כיוון שבכל ארגון התפקיד שונה מבחינת תהליכים, שפות קוד וסוגי מערכות עליו עובד מומחה Devops Engineer. בגדול, מדובר על שילוב של התקשורת בין המתכנתים (Development) והביצוע (Operation) שצריך להיות יעיל ביותר. בין היתר, תפקידו של מהנדס Devops לפתח תהליכים, כלים ומתודולוגיות עבודה לאורך כל מחזור החיים של פיתוח התוכנה ועד תחזוקה קבועה של המערכות, כולל פיתוח גרסאות ועדכונים.

מה עושה מהנדס DevOps?

הכלים אותם מהנדס Devops מפתח שומרים על ״בריאות״ המערכת או התוכנה לאורך זמן ומאפשרים לצוותים אחרים בארגון לעבוד בצורה יעילה יותר. בנוסף, מהנדסי DevOps מצמצמים מורכבויות שונות בתהליכי העבודה וגם את הפער בין הפעולות הדרושות לשינוי מהיר של התוכנות השונות והמשימות שיש לבצע. לדוגמה, כאשר המפתחים בארגון רוצים להציג תוכנות או פיצ׳רים חדשים לאפליקציה מסוימת, תפקידו של Devops Engineer לשמר את היציבות של אפליקציה לאחר שחרורה לאוויר ולתת את כל הכלים הדרושים לייעול הפיתוח.

בנוסף, Devops Engineer עוסק באיחוד ואוטומציה של תהליכים בשילוב קוד ותחזוקה וניהול יישומים. כל המשימות הללו מסתמכות על הבנה מעמיקה של כל שלבי הפיתוח, הפרקטיקה והכלים הטכנולוגים הקיימים, כמו גם פיתוח כלים חדשים ממש מאפס על מנת להבטיח ערך לא רק למשתמשים, אלא גם לצוותי הפיתוח בארגון.

באילו ארגונים יוכל להשתלב Devops Engineer?

כפי שאמרנו, אנשי Devops Engineer מבוקשים מאוד בתעשייה וקיים חוסר ממשי במומחים, הן סניורים והן ג׳וניורים, ולכן סביר להניח שכבר בתום קורס Devops Engineer תוכלו להיכנס למדורי דרושים ולמצוא מגוון משרות פנויות המתאימות לכישורים שלכם. מומחי Devops Engineer יוכלו להשתלב במגוון רחב של תעשיות ותחומים כמו בחברות תוכנה, בחברות הייטק, סייבר, סטארט-אפ, חברות מתחום הביג דאטה ואפילו בחברות הנחשקות ביותר כמו גוגל, אמזון, מייקרוסופט ועוד.

מהם הכישורים הדרושים מ- Devops Engineer?

מכיוון שתפקידו של Devops Engineer  מכיל אחריות רבה, עליו היות בעל כישורים וידע רב כמו  הכרת שפות תכנות, בעל יכולת ללמוד תחומים חדשים באופן עצמאי, לפתח כלים חדשים מאפס ועוד. בנוסף עליו להיות בעל כישורים ספציפיים כמו ראייה מערכתית ויכולת תקשורת בין-אישית גבוהה מכיוון שעליו לעבוד מול צוותי פיתוח ולהציג בפניהם את היתרונות של הכלים שפותחו. חשוב לדעת שאחת התכונות החשובות ביותר לפני שנכנסים לתחום ה-DevOps היא התשוקה לידע הנרחב, הרעב ללמוד כמה שיותר ולייצר פתרונות פורצי דרך. אם יש לכם את זה, כנראה שמצאתם את תפקיד חייכם!

לסיכום, אמנם תשובה אחת חד משמעית של מה זה תפקיד Devops Engineer, אך מי שיכנס לתחום יגלה עולם סופר מאתגר ושלא לומר מבוקש מאוד ומתגמל בתחום ההייטק. מה שבטוח תמיד אפשר להתפתח בתחום, ללמוד עוד ועוד נושאים ולעבוד בתחום מאתגר מאוד.

אז שנכנס לראות מה מחכה לנו בקורס?

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן