ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

.Net מה זה?

INT College
מה זה דוטנט

תחום .Net נחשב למבוקש בעולם ההייטק ולא בכדי. מדובר על שפת תכנות ורסטילית שפותחה על ידי מייקרוסופט, הנחשבת לחברת תוכנה אמריקאית ששמה הולך לפניה. כאן בכתבה נסביר את כל מה שצריך לדעת על שפת דוט נט, השימושים שלה, היתרונות שלה על פני שפות אחרות ובכלל מה הופך מתכנתי .Net לכל כך מבוקשים בתעשיית ההייטק?

מהי שפת דוט נט?

שפת דוט נט נחשבת לוותיקות ביחס לאחרות, היא הושקה בשנת 2002  על ידי מייקרוסופט ושפת הפיתוח שלה #C מאפשרת לפתח מגוון רחב של פלטפורמות מתקדמות, מה הופך אותה לפופולרית ומבוקשת בעולם הפיתוח. בין היתר, דרך שפת דוט נט אפשר לפתח אפליקציות למחשב תוכנות לשרתים וכו'. היתרון הבולט שלה הוא האפשרות להפעיל כל אפליקציה או תוכנה שפותחה באמצעותה  על כמה מערכות הפעלה כמו Mac OS X, Linux, ולא רק על גבי Windows כפי שרבים חושבים, וזאת בזכות ה- Net Core.

שפת פיתוח בקוד פתוח

עוד פרמטר שהופך את .Net לשפה כל כך מבוקשת הוא העובדה שהיא מבוססת על קוד פתוח, ממש בדומה לשפת תכנות PHP, אך במקרה זה מדובר על שפה סופר גמישה ביחס לאחרות.   מה זה אומר קוד פתוח ומה היתרון שלו? תוכנה בקוד פתוח היא כזאת שהקוד שלה נגיש וכל מי שרוצה יכול להשתמש בו בצורה חופשית, כלומר לערוך את הקוד לפי השימוש שלו, לבצע שינויים ולהפיץ לכולם כדי שיוכלו מתכנתים אחרים לעשות שימוש בשינויים לטובת עבודה יעילה ומהירה יותר.

שפה פשוטה מאוד ללמידה

אם נתייחס לשפות תכנות אחרונות כמו Java או JavaScript ואפילו PHP, נראה כי אנשים שהחליטו לעבור לפתח ב – .Net מבינים עד כמה השפה קלה ליישום ובמיוחד ללימוד.  היא נחשבת לאינטואיטיבית ובעלת אינספור אפשרויות פיתוח, ולכן רבים לומדים אותה אפילו לבד או באמצעות קורס ייעודי ומשתלבים במשרות נחשקות בעולם הייטק.

להצטרף לקהילת דוט נט בינלאומית

הביקוש הרב בשוק העבודה למפתחי .Net והפופולריות של השפה ברחבי העולם, יצרו באופן טבעי קהילה של מפתחים. אם נוסיף לכל זה את היתרון של קוד פתוח, נגלה כי מתכנתים רבים מבצעים שיפורים רבים לשפת הקוד וממש מפיצים את השיפורים כדי שקהילת המפתחים תוכל להיות חשופה אליהם. כל מפתח .Net  מהר מאוד יכיר את ה- Visual Studio  שזוהי הקהילה המדוברת בה מפתחים מרחבי העולם כותבים את השיפורים והתוכנות שלהם, והכל בחינם לגמרי.

להיכנס לאחד התחומים המבוקשים בעולם ההייטק

קיימות לא מעט שפות תכנות בעולם ההייטק, חלקן מבוקשות יותר וחלקן פחות, אך ניתן לומר ששפת דוט נט נחשבת למבוקשת, וזאת בשל היתרונות שמנינו כאן והשימוש שלה למגוון רחב של פלטפורמות.

אם גם אתם חושבים להיכנס לתחום .Net עליכם לדעת כמה דברים:

  • ראשית, שפת .Net נחשבת ליצירתית ומסקרנת עם אתגרים רבים.
  • תחת הפלטפורמה קיימת ASP.NET, זוהי שיטה המאפשרת מודולריות וגנריות.
  • בטכנולוגיה זו, צד לקוח יכולה לתקשר עם השרת ולכן זוהי ארכיטקטורה הנדסית מובילה.
  • בקורס דוט נט לומדים שפת #C עם דגש על תיכנות מונחה עצמים (OOP).
  • מרבית המושגים הנלמדים בקורס מתאימים לשפות תכנות נוספות, ולכן מדובר ביתרון למי שירצה להמשיך ללמוד שפות תכנות נוספות.
  • הקורס מתחיל מרמה בסיסית ולכן הוא מתאים גם לחסרי רקע בתחום.

רוצים גם להשתלב במקצוע מבוקש בעולם ההייטק?

להצצה בסיליבוס של קורס  .Net  >>>

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן