ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

Pandas פייתון

INT College
Pandas פייתון

פנדה היא אומנם חיה חמודה ויש יגידו שגם יפה, אבל כאן אנחנו מדברים על פנדה מסוג אחר. pandas פייתון היא תוכנה לניתוח ועיבוד נתונים שנכתבה במיוחד עבור שפת התכנות פייתון. בואו נראה מה היא התוכנה המדוברת ומהו השימוש העיקרה שלה למפתחי פייתון.

Pandas פייתוןיא תוכנה אהובה מאוד על מפתחים, כיוון שהיא מציעה ספרייה לניתוח ועיבוד מבני נתונים ונחשבת לאחד הכלים הנפוצים בשימוש לניתוח נתונים. הספרייה פורסמה תחת רישיון BSD, היא מוצעת בקוד פתוח  ותחת שימוש חופשי לכל מי שזקוק לה.  

היתרונות הבולטים של Pandas פייתון

מה שמיוחד בספריית Pandas הוא שהיא לוקחת קבצים כמו CSV או TSV, או מסד נתונים של SQL ויודעת ליצור אובייקט ל- Python עם שורות ועמודות data frame שנראה מאוד דומה לטבלה סטטיסטית כמו Excel או SPSS. למעשה, הרבה יותר קל למתכנתים לעבוד עם Pandas בהשוואה לעבודה עם רשימות עבור לולאות וכך לנתח את הנתונים בצורה נוחה.

איך מתקינם ומתחילים לעבד עם Pandas?

כדי להיכנס ל- Pandas יהיה עליכם להתקין אותה, אך יש לוודא שיש לכם את גרסתPython 3.5.3 ומעלה. כדרישה מוקדמת להתקנה יש לעבוד עם Python 3.6, 3.7 או 3.8, תלוי גם בספריות אחרות (כמו NumPy). על מנת להשתמש ב-Pandas ב-Python IDE שזוהי סביבת פיתוח משולבת כמו Jupyter Notebook או Spyder, ראשית יש לייבא את ספריית Pandas. ייבוא ​​ספרייה פירושו טעינתה לזיכרון ואז היה תהיה שם זמינה.

על מנת לייבא את Pandas יש לבצע את הפעולות הבאות:

אם תרצו לייבא את ספריית Pandas כ-pd או לייבא ​​numpy בתור np, יש להוסיף את החלק השני (pd) כדי שניתן יהיה לגשת ל-Pandas עם 'pd.command' במקום לכתוב 'pandas.command' בכל פעם שיש צורך להשתמש בו. כמו כן, כדאי לייבא גם את numpy, מכיוון שזו ספרייה שימושית מאוד עבור מחשוב מדעי עם Python.

זהו, עכשיו ספריית Pandas מוכנה לשימוש!

איך עובדים עם Pandas?

יש צורך לבצע טעינה ושמירת נתונים עם Pandas, כאשר רוצים להשתמש בה לצורך לניתוח נתונים, בדרך כלל משתמשים באחת משלוש דרכים שונות:

  • יש להמיר רשימה, מילון או מערך Numpy של Python למסגרת נתונים של Pandas
  • יש לפתוח קובץ מקומי באמצעות Pandas, בדרך כלל קובץ CSV, אבל יכול להיות גם קובץ טקסט מופרד כמו TSV, Excel וכו'.
  • יש לפתוח קובץ או מסד נתונים מרוחקים כמו CSV או JSON באתר אינטרנט דרך כתובת URL או קריאה מטבלת SQL/מסד נתונים.

לסיכום, Pandas פייתון היא אחרת הספריות הפופולריות והיעילות ביותר לניתוח ועיבוד מבני נתונים ולא בכדי היא נחשבת לנפוצה ואהובה מאוד לשימוש בקרב מפתחי פייתון. ההתקנה שלה נוחה מאוד, וכך גם השימוש בה ולכן כל מפתח פייתון בתחילת דרכו צריך להכיר את הספרייה וכמובן להתקין אותה.

הסתקרנתם? הכנסו לעוד פרטים על קורס פיית'ון

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן