ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

אבטחת מידע – כל מה שרציתם לדעת

ירדן חיון
אבטחת מידע

ככול שאנחנו מסתמכים יותר על מערכות המחשוב המקיפות אותנו ומפקידים בידיהן את המידע הרגיש ביותר והאינטימי ביותר, כך הצורך באבטחת מידע איכותית הולך וגובר בהתאם. חדשות לבקרים אנחנו שומעים על עוד תמונות של ידוענית כזו או אחרת שדלפו למרחב הסייבר ספייסי, על חשבונות בנק שרוקנו על ידי גורמים עוינים ועל עוד חברת ענק שספגה נזקים אדירים בעקבות מסמכים סודיים שהופצו לכל דורש, הודות להאקר אקטיביסט ומוכשר במיוחד.
כל המקרים האלו גורמים לכך שנכון להיום ישנה בשוק דרישה אדירה לאנשי מקצוע המתמחים בתחום אבטחת המידע וכפי שזה נראה מכאן, הביקוש הגבוה לא צפוי להירגע בעתיד הקרוב או הרחוק.

אז מה זה בדיוק אבטחת מידע על קצה המזלג?

אבטחת מידע היא סך הפעולות שמטרתן להגן על מערכות המחשוב מפני איומים שונים, כשבעיקר מדובר על גורמים זרים המעוניינים לקבל גישה למידע המאוחסן בשרתים. כך לדוגמה הסיסמא שמגנה על הטלפון החכם שלכם היא אחד הכלים המסייעים לכם לאבטח את המידע המאוחסן בו ובדיוק באותו האופן גם ההצפנה של ההודעות שאתם כותבים באפליקציה הפופולארית WhatsApp, מיועדת להקשות על גורמים כאלו ואחרים להשיג את המידע הפרטי שלכם.
תחום זה מתפתח במהירות גבוהה במיוחד, תחום המאופיין בדינמיות רבה. זאת כיוון שכל אימת שבא לעולם כלי חדש לאבטחת מידע, מדובר בעצם בעניין של זמן עד שהאקר עלום שם יצליח לפצח אותו ולנטרל אותו. למעשה ישנן חברות גדולות המזמינות את הגולשים למצוא פרצות אבטחה במערכות המחשוב שלהן, על מנת שיוכלו לשדרג ולשפר אותן ללא הפסקה.

אז מאיפה מתחילים?

אם אתם מעוניינים להשתלב בתחום האטרקטיבי הזה, אבל אין לכם ניסיון קודם במחשבים, הסירו דאגה מלבכם – נכון להיום ישנו מגוון רחב ביותר של מסלולי לימוד המאפשרים גם לאנשים ללא כל רקע קודם במחשבים, לרכוש את הכלים הדרושים לעבודה בתחום. באופן כללי ישנם קורסי הייטק רבים כמו קורס סייבר ואבטחת מידע המיועדים עבור אלו המעוניינים לרכוש מקצוע מבוקש במהירות ובקלות ואין זה פלא שכיום קורס אבטחת מידע הוא בין הפופולאריים שבהם.

מה לומדים בקורס אבטחת מידע?

במסגרות השונות בהן ניתן לקחת קורסי הייטק, ישנן תכניות לימוד שונות, אך בגדול במסגרת קורס אבטחת מידע, בדרך כלל מכסים את הנושאים הבאים:

  • האיומים הטכנולוגיים השונים עמם נאלצות להתמודד חברות הענק.
  • השחקנים החשובים בעולם הסייבר.
  • זיהוי חולשות ונקודות תורפה ברשתות מידע.
  • טכניקות פריצה בסיסיות ומתקדמות ודרכי ההתגוננות המתאימות.
  • הטכנולוגיות, הפתרונות, היצרנים והתקנים בתחום אבטחת המידע.

כמובן שישנן רמות שונות של לימודים, אך לרוב מומלץ ללכת על קורס אבטחת מידע בסיסי כדי לערוך היכרות ראשונית עם התחום ומשם להתקדם בהדרגה. כמו כן קורס בסיסי בהיקף של 40 שעות לימוד כמו זה למשל שניתן ללמוד במכללת iNT, יאפשר לבוגרים לעשות את הצעדים הראשונים שלהם בתחום תוך זמן קצר במיוחד ולמעשה להבין האם זהו תחום המדבר אליהם או שמא מוטב שיחפשו משלח יד אחר. בהצלחה!

לקביעת שיחת ייעוץ חינם