ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מה זה סייבר ואבטחת מידע?

ירדן חיון
סייבר

רוצה לדעת מה זה סייבר ומה הקשר לאבטחת מידע? מעוניין לדעת מדוע כולם מדברים בשנים האחרונות על סייבר סקיוריטי? רוצה ללמוד מקצוע חדש ונדרש בשוק המאפשר לך לעבוד בחברות המובילות במשק הישראלי? ובכן, אם גם אתה רוצה לדעת מה זה סייבר ואיפה לומדים את המקצוע, כדאי לך לפנות לנציגים של מכללת iNT, המוסד לטכנולוגיה וחדשנות שמציע מגוון קורסים ותוכניות לימוד מתקדמות, בהתאמה לדרישות המשתנות של השוק ואיומי הטרור בסייבר.

מה זה סייבר ולמה כולם מדברים על זה?

אז מה זה סייבר? למעשה למושג סייבר יש שתי משמעותיות עיקריות:

  • מרחב קיברנטי- הביטוי סייבר הוא למעשה קיצור של המושג קיברנטיקה, כינוי למרחב הקיברנטי הכולל את עולם האינטרנט על רבדיו השונים. כלומר, כל המידע הנשמר בקבצים ומאוחסן ברשת האינטרנט, וכל הביטים, הבייטים ושאר המידע ברשת, כל אלו ועוד מהווים את המרחב הקיברנטי.
  • סייבר סקיוריטי- אבטחת מידע, תחום ההולך ומתפתח שמכונה באנגלית סייבר סקיוריטי, לרוב כאשר מדברים על סייבר מתכוונים לאבטחת מידע במרחב הקיברנטי.

כדאי לדעת כי המרחב הקיברנטי כולל שלושה רבדים עיקריים- חומרה, תוכנה וגורם אנושי. הגורמים האנושיים במרחב הקיברנטי הם המשתמשים ברשת האינטרנט ובמערכות מידע, מפתחים, חוקרים וכדומה.

ענף הסייבר צומח במהירות מדהימה

על פי הערכות המומחים ענף הסייבר בעולם מגלגל כיום למעלה מ-80 מיליארד דולר. בתחום הסייבר יש שחקנים ישראלים רבים, חברות הייטק רבות בארץ מפתחות כלים חדשים להגנה בפני מתקפות טרור בסייבר ופתרונות מתקדמים לאבטחת מידע במחשבים ובשרתים של ארגונים ומוסדות. בגלל האיומים ההולכים ומתרבים עם השנים, ובגלל הצורך הרב למומחי סייבר, החליטה מכללת iNT, מכללת נס לשעבר, להציע קורס להכשרת מומחי סייבר. במהלך הקורס המספק מענה מקצועי לשאלה מה זה סייבר, התלמיד רוכש ידע תיאורטי מקיף וידע מעשי הנחוץ לעבודתו לאחר סיום הלימודים.

מכללת iNT פיתחה קורס סייבר המיועד לבעלי רקע קודם ולחסרי ידע בתחום. הקורס מעניק את כל הידע הנדרש כדי להשתלב בעבודה מאתגרת ששכרה בצדה. חסרי ידע בתחום המחשבים ובעולם הסייבר נדרשים להשלים מכינה כתנאי להמשך הלימודים לקורס סייבר. הקורס כולל המכינה נמשך 453 שעות לימוד אקדמיות, המרצים בקורס הם אנשי מקצוע מנוסים ובעלי ידע נרחב בתחום הסייבר, אבטחת מערכות מידע, הגנה על שרתים וחומרה ועוד.

מרכזי פיתוח בישראל

ישראל נחשבת למעצמה בעולם ההייטק וגם בעולם הסייבר יש למדינה תפקיד מרכזי וחשוב. מרכזי פיתוח רבים בסייבר הוקמו בשנים האחרונות ברחבי ישראל, ביניהם מרכזי פיתוח של חברות בינלאומיות וכן מרכזי פיתוח מתקדמים של חברות סטארט-אפ מקומיות.

יש דרישה גבוהה למומחי סייבר הן לתפקידים מרכזיים במרכזי הפיתוח השונים והן לעבודה בחברות ובארגונים מובילים, ביניהם תאגידים רב לאומיים, ויש דרישה למומחים בעולם הסייבר גם בקרב ארגונים ציבוריים וחברות פיננסיות גדולות. מכללת iNT מכשירה את דור המחר של מומחי סייבר. כאשר שואלים את נציגי מכללת iNT  מה זה סייבר, מקבלים מידע מקיף ומעמיק, וניתן לרכוש את הידע הנדרש כדי להשתלב בעבודה באחת התחומים ההולכים ומתפתחים במהירות יוצאת דופן.

לאחר שענינו לשאלה מה זה סייבר חשוב להוסיף כי הון רב מוזרם כיום לתחום הפיתוח והמחקר בסייבר. מכללת iNT נחשבת למכללה המובילה בתחום, היא מציעה קורס סייבר מקיף בהיקף של 288 שעות לימוד. מכללת iNT מציעה מכינה מקדימה ללימודי סייבר לחסרי ידע במחשבים ורשתות, כדי להתקבל ללימודים יש לעבור ריאיון אישי ומבחן כניסה.

אם יש לך שאלות נוספות בנושא מה זה סייבר ואבטחת מידע, הנך מוזמן לפנות ליועצים של מכללת iNT, ובאפשרותך לעיין בסילבוס של קורס להכשרת מומחי סייבר באתר של המכללה.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם