ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מה זה סייבר, ועד כמה התחום מבוקש בשוק העבודה?

ירדן חיון
סייבר

כשאנחנו חושבים על המילה סייבר, ישר עולה בראשנו תמונה של אדם היושב מול מסך מחשב וחובש מסכה לבנה שדי דומה למסכה של הסדרה המצליחה 'בית הנייר'. אותם חובשי מסכות הם למעשה האקרים מומחי טכנולוגיות ואפילו ארגוני טרור שיודעים כיצד להתנהל בעולם הסייבר ומנצלים את הידע לטובת פריצות למערכות מידע, סחיטות, גניבת מידע ופגיעה במערכות ותשתיות.
בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה משמעותית בהיקף הפריצות ומתקפות הסייבר, כמו גם לסחיטות מתוחכמות הגורמות לנזקים כבדים לחברות וארגונים. ההאקרים יכולים לפעול כזאבים בודדים או כארגונים גדולים הפועלים ממניעים כלכליים או ממניעים אידיאולוגיים. כשאנו מדברים על הנזקים שנגרמים מכך, אין הכוונה לגניבת קבצים במערכות פשוטות, אלא לנזקים המוערכים במיליארדי שקלים המשפיעים על המשק הכלכלי, כמו פגיעות בקווי יצור במפעלי ענק, בחברות שילוח בינלאומיות, בכרטוס הרכבת, בבתי חולים, בביטחון המדינה ועוד ועוד.
משנה לשנה נזקים אלה הולכים וגדלים, כאשר הצפי הוא לעליה מתמדת של כ-10% ממקרי תקיפה וסחטנות מידי שנה. אם כך, אין ספק שסייבר הוא תחום שהולך ומתפתח מאוד, כך שלא פלא שהביקוש לאנשי סייבר גדל מידי שנה. ידע וניסיון בתחום הסייבר מבטיחים לתלמידים קריירה מקצועית בחברות גדולות ומתגמלות בשלל פינוקים, כיאה לחברות הייטק מפותחות.

ישראל נחשבת לפורצת דרך בתחום הסייבר


ישראל היא מעצמת הייטק, עשרות טכנולוגיות ופיתוחים נרשמו בדפי ההיסטוריה שלה, אך נראה שבתחום הסייבר ישראל ממצבת את עצמה במקום יציב ובטוח. על פי נתונים, ישראל הקטנה גורפת 10% מכלל מכירות הסייבר בעולם, שזהו נתון משמעותי!
מתוך 17 חברות הסייבר הגדולות בעולם, ארבעה מהן ישראליות המעניקות שירות גלובלי. החברות הן; צ'ק פוינט, סייבר ארק, פאלו-אלטו ואימפרבה. מובן שקיימות חברות נוספות כמו Forescout ו- NSO הנחשבות גם הן למעצמה ובקרוב יצטרפו לארבעת הגדולות. לכל אלה מצטרפים פיתוחים של חברות סטארטאפ מתוצרת כחול-לבן ועוד 40 מרכזי פיתוח סייבר של חברות בינלאומיות כדוגמת פייפאל, סימנטק, מייקרוסופט ועוד.

אז אתם שואלים מה זה סייבר?


תחום הסייבר רחב מאוד, אך מבוסס על שלוש עקרונות; הגנה על המידע שלנו מפני שינויים זדוניים כמו השמדת המידע או שימוש לרעה במידה שנגנב. עיקרון שני הוא הגבלת הגישה למידע על ידי הגנה על הפרטיות והזכויות, והעיקרון השלישי הוא שמירה על זמינות המידע למשתמש המורשה בכל רגע נתון. תפקידו של איש סייבר לעסוק בעקרונות אלה בארגונים שונים או בחברות סייבר פרטיות המעניקות שירות לארגונים שונים ברחבי העולם כמו בדיקות אבטחה תקופתיות או טיפול מפני מתקפות סייבר שאירעו.

288 שעות לימוד ואתם עמוק בתחום המבוקש


בשל הביקוש המתמיד לעובדים איכותיים בעולם הסייבר, כמו גם הטכנולוגיות המשתנות בקצב מהיר, חברות סייבר מעדיפות לגייס בוגרי מכללות ולעיתים גם אינן דורשות תואר ראשון. אולם, אם הנכם בוגרי תואר ראשון ומעוניינים להתמקצע בתחום הסייבר, תוכלו להשתלב בלימודים ולאחר מכן להתקדם לתפקידים בכירים יותר בתחומים הדורשים תואר ראשון.
מכללת iNT- המוסד לטכנולוגיה ולחדשנות, מציעה קורס סייבר מקצועי בהיקף של 288 שעות לימוד אקדמיות בלבד ובתום הלימודים תוכלו להשתלב במגוון מקומות עבודה נחשקים. הקורס מספק מענה למגוון תפקידים בחברות סייבר והייטק כמו מנהלי אבטחת מידע CISO, מומחה אבטחת מידע ארגוני ולתפקידים של מומחה ללוחמת סייבר ועוד.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם