ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

כל מה שצריך לדעת על VBA באקסל

INT College
VBA

VBA באקסל היא שפת תכנות Build-In בתוכנת האקסל (Excel) של Microsoft, המאפשרת לכתוב קוד ולפתח פקודות מותאמות אישית בגיליון האקסל. שפת התכנות VBA היא עדינה ומתוחכמת ובעיקר- בעלת כוח רב ויכולת לשפר עבודה עם אקסל, בעיקר כשמדובר בעבודה בעלת היקפים רבים בתוך בסיס נתונים גדול שמשרת עובדים ממחלקות שונות בחברה והמידע שבתוכו משמש לצרכים שונים. VBA באקסל מאפשרת התאמה אישית שהופכת את השימוש באקסל למאוד יעיל ונוח עבור המשתמש, וניתן לעשות בשפה זו הרבה מאוד עם ידע מקצועי בתכנות VBA, השראה ויצירתיות.

שימוש בVBA ביישומי אופיס השונים

נתחיל מאפס – מה זה VBA

VBA באקסל בהגדרתה המופשטת ביותר היא שפת תכנות שהאפליקציות המוכרות והשימושיות שאנו מכירים כמו אקסל, וורד, פאוור-פוינט וכדומה, יודעות להבין אותה, ולכן היא שימושית לא בהכרח בצורה בלעדית לאקסל, אלא לאפליקציות הנוספות שמייקרוסופט מציעה לנו.

המשמעות של השם VBA הוא ראשי התיבות של- Visual Basic for Application. ההסבר הטכני יותר למה היא שפת התכנות VBA היא – הטמעה של שפת תכנות של מייקרוסופט, שהיא תלוית-אירועים וניתנת להרחבה. VBA מותאמת לאפליקציות ה'מארחות' אותה, כלומר- VBA בוורד מזהה ועובדת עם מונחים הספציפיים לאפליקציה זו, כמו documents, bookmarks  וכדומה, כמו-כן VBA באקסל מזהה מונחים הספציפיים לצורת העבודה באקסל, לדוגמה- Cell, Worksheet, Charts וכדומה.

באקסל יש את האופציה לעבוד עם פקודות מאקרו, ולעיתים קרובות ישנו בלבול בין מאקרו ל-VBA. ההבדל המהותי הוא שמאקרו הייתה אוטומציה של פקודות שנועדו להקל על המשתמש, ולהפוך לפעולה אוטומטית לביצוע סדר פעולות מסוים, ובעיקר נועדה לעבודה של המשתמש עם פקודות בInterface (סביבת העבודה). VBA באקסל הגיעה לעולם כדי לתת יכולת לבצע אוטומציות כאלה בצורה יותר נרחבת, ולמזער את החולשות הביצועיות וההגבלות ביכולות של פקודות המאקרו. מכאן נובעת התפיסה המוטעית של אנשים מסוימים שה-VBA היא שפת תכנות של מאקרו.

שימוש בVBA ביישום אקסל

למה VBA באקסל כל כך חשובה

VBA באקסל מציעה תוספת לאופציות התכנות הפשוטות באקסל, שלעיתים ניתן להרגיש כיצד הן אינן מספיקות לעבודה היומיומית. המשימות שה-VBA אידיאלית בשבילן הן בין היתר, יצירת פונקציות מותאמות אישית, פעולות ופקודות שצריכות לחזור על עצמן לעיתים קרובות, אוטומציה של מטלות ועוד רבות אחרות. אחרי לימודים של VBA באקסל והתמקצעות וצבירת ניסיון בשפה זו, לעולם לא ייחסר לכם דבר באקסל, לעומת משימות שקשה או מסורבל לבצען בגלל מחסור בכלים הספציפיים הנדרשים לביצוען. VBA היא שפת תכנות יחסית פשוטה, נוחה ומאוד שימושית, כך שגם במהלך העבודה השוטפת, ברגע שישנו הצורך ניתן לעצב ולפתח את האפליקציות ב- VBA באקסל, לענות על צורך זה ולהמשיך בעבודה השוטפת. כמו-כן התכנות ב-VBA מאפשר עבודה נוחה ומתואמת בין גורמים שונים בחברה, וחיבור בין בסיסי נתונים רחבים, לשימוש היומיומי של גורמים שונים עם צרכים שונים, וכל זה בתוך האפליקציות של מייקרוסופט שרוב האנשים יודעים להשתמש בהן ברמה התפעולית הבסיסית, לכן ההטמעה של שיטות העבודה היא תהליך פשוט יותר כשמדובר בעבודה עם פקודות VBA באקסל. קורס VBA במכללת iNT יעניק לכם את כל הידע הדרוש בנושא. הירשמו עוד היום לקורס.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן