ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

Power BI מה זה

INT College
power bi מה זה

חולמים לעסוק יום יום במידע ונתונים? לנתח מיליארדי פיסות מידע, לסדר אותם בטבלאות ולהציג את המידע לגורמים בכירים בארגונים? מסתבר שהיום אין צורך לצאת מהבית כדי ללמוד מקצוע מבוקש, אלא תוכלו ללמוד דאטה אנליסט אונליין בפיג׳מה מהבית!

אז זה הזמן להכיר את התחום הבא בעולם ההייטק, זה שמתפתח בקצב מהיר והפך לאחד המקצועות המבוקשים בשוק – דאטה אנליסט. תפקידו של אנליסט מאתגר מאוד ובין היתר עליו להיות סוג של מתווך בין הצד הטכנולוגי לעסקי ולעבוד עם מאגרי נתונים והמידע הקיים בארגונים. המטרה היא שיוכלו מנהלי הארגון להפיק מהמידע תובנות עסקיות ולקבל החלטות קריטיות שונות בארגון. המידע נאסף ממגוון מקורות על המשתמשים ופעולות שונות כמו מרשתות חברתיות, אתרי אינטרנט, אפליקציות, פלטפורמות ועוד.

לימודי דאטה אנליסט אונליין יפתחו בפניכם עולם שלם של הזדמנויות לפיתוח קריירה מצליחה בתחום ההייטק והשתלבות בארגונים גדולים העוסקים בתחום הדאטה והנתונים, כמו חברות פיננסיות, מתחום הטכנולוגיות הרפואיות, חברות ביטוח, ארגונים ממשלתיים, בתי חולים, חברות לייעוץ עסקי, ביג דאטה ועוד.

לומדים ב- LIVE את המקצוע המבוקש בהייטק!

בין אם אתם עוסקים בביג דאטה ובין אם אתם סתם מארגנים מלאי בחנות קטנה, כנראה שאתם משתמשים באקסל לארגון הנתונים. עם זאת, בשנים האחרונות ישנה מעין אלטרנטיבה לאקסל, שהופכת יותר ויותר פופולרית ורווחת בשימוש בארגונים: Power BI. מדובר בפלטפורמה מבית מיקרוסופט שנועדה לייעל ולפשט את התחום המכונה בינה עסקית. כיום יותר ויותר ארגונים מאמצים את השימוש ב-Power BI, ונראה שאין אפשרות כיום לעבוד בביג דאטה מבלי להיות לפחות מודעים אליה וליתרונותיה.

אז מה זה Power BI, ומה ההבדלים בינה לבין אקסל או גוגל ספרדשיט? כל מה שחשוב לדעת.

מה זה Power BI

ארגונים גדולים היום מנהלים המון נתונים במערכות ה-CRM או ה-ERP שלהם. המערכות הללו מאפשרות קשרי לקוחות טובים או ניהול משאבים חכם, ובעיקר קולטות המון נתונים (דאטה), ומאפשרות לסדר את הנתונים הללו בבסיסי נתונים מסוימים. אולם מה שהמערכות האלה לא עושות, הוא לספק תובנות עסקיות לשימושם של מקבלי ההחלטות: כדי באמת לקחת החלטות עסקיות על בסיס הנתונים הרבים, אנליסטים עסקיים או מנהלים משתמשים בנתוני מערכות המידע, שמים אותם באקסל ומתחילים "לערבב", עד שהם מגיעים למסקנות חכמות בדבר החלטות נדרשות.

ה-Power BI מבית מיקרוסופט נועד לפתור את המצב הזה. Power BI היא פלטפורמה ולא תוכנה כמו אקבל (כלומר היא גמישה יותר ונועדה להשתנות כל הזמן). ה-Power BI יצרה פתרון נוח עבור הפקת תובנות עסקיות, וכן אפשרה לשתף את התובנות הללו ביעילות ונוחות: Power BI ממחישה מגמות עבור מקבלי ההחלטות בצורה ויזואלית, מה שמקל עליהם להסיק מסקנות על בסיס הנתונים.

כאן טמון בעצם אחד היתרונות של Power BI: בפשטות ובנוחות שלה. הפלטפורמה לא מיועדת למתכנתים, אלא לאנשים לאו-דווקא טכנולוגיים אשר מתעסקים בנתונים, ועובדים הרבה עם אקסל. ה-Power BI מספק להם אלטרנטיבה, המאפשרת להם לראות ולנתח המון נתונים בצורה פשוטה. מערכת ה-Power BI בעצם מתחברת למערכות הקיימות (למשל מערכות CRM), ושואבת מהן נתונים בזמן אמת. כלומר, לא צריך לייצא או לייבא נתונים ל-Power BI; הם פשוט שם, בזמן אמת.

יתרון נוסף הוא הזמינות והגמישות התפעולית שלה: ה-Power BI זמינה לנו דרך הנייד בכל מקום שנהיה, וכן אנו יכולים להגדיר לעצמנו התראות שיקפצו כאשר אירועים סטטיסטיים כאלה ואחרים יתרחשו.

ההבדל בין אקסל לבין Power BI

אקסל ו-Power BI שונות אחת מהשנייה, ובמובן מסוים מיועדות לדברים שונים. למשל, באמצעות אקסל אפשר לארגן המון מידע, אך גם לבצע בה כל מיני חישובים ושתילת פונקציות מתמטיות מתקדמות בצורה אוטומטית. מנגד, Power BI עושה משהו מעט אחר, קרי להמחיש לנו את הנתונים בצורה ידידותית, חכמה ונוחה, וזאת לשם חילוץ תובנות עסקיות בקלות ושיתופן עם אחרים. בכל הנוגע לבינה עסקית, היתרון הוא של Power BI.

כמו כן, ישנם יתרונות נוספים. למשל, מי מאיתנו שעובד עם אקסל בארגון המידע, יודע שבכל פעם שמישהו מבקש מאיתנו דו"ח מתוך הנתונים, אנחנו צריכים ליצור את הדו"ח הזה. לעומת זאת ב-Power BI, באמצעות פונקציה בשם Power Query, ניתן להגדיר לעצמנו איסוף נתונים שיטתי בטווחי זמן מוגדרים, מבלי שנצטרך לארגן הנתונים בדו"ח בכל פעם מחדש.

יתרון נוסף של Power BI  לעומת אקסל, הוא ביכולת שלה להתמודד עם כמויות גדולות מאוד של מידע ושל מקורות מידע המחוברים אליה. קיבולת החיבוריות של אקסל היא נמוכה ביחס אליה. בנוסף, ל-Power BI ישנן יכולות עיבוד חזקות יותר לעומת אלו של אקסל. כמו כן, מבחינת ממשק תפעולי, Power BI לוקחת ובגדול, עם ממשק נאה יותר ויזואלית ויכולות להציג נתונים בצורה יפה ומרשימה.

קראו עוד על קורס דאטה אנליסט!

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן