ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

כל מה שצריך לדעת על מבחן CCNA

INT College
ccna

אם גם אתם מתכננים לעבור מבחן CCNA, הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם. הבאנו כאן את כל המידע החיוני שכדאי לדעת רגע לפני, כולל טיפים מעולים וכל השאלות שעולות לפני ההרשמה לקבלת הסמכה. אז שווה להישאר איתנו!

מהו מבחן CCNA?

CCNA (Cisco Certified Network Associate) היא הסמכה טכנולוגיות של חברת סיסקו העולמית, המאפשרת למחזיקים בה לפתח קריירה נחשקת בעולם ה- IT בתחום תקשורת נתונים.  היא נחשבת לאחת ההסמכות החיוניות בעולם טכנולוגית המידע המוכר כתחום ה – IT והיא מראה שיש לכם הבנה והיכרות בתחום רשתות תקשורת. הסמכה זו מסייעת להתקבל לעבודה בתחום והיא תופיע כחלק מקורות החיים שלכם.

מהו תחום תקשוב CCNA?

CCNA הוא תת תחום בעולם תקשורת נתונים המתפתח באופן מהיר, עם מגוון רחב של טכנולוגיות וחידושים. בוגרי לימודי קורס תקשוב CCNA עובדים בין היתר על מודלים שפותחו על ידי חברת CISCO המהווים את הבסיס של הטכנולוגיות בתחומי תקשורת נתונים.

מהו תפקידו של מומחי CCNA?

מומחי תקשוב נותנים שיש בידם הסמכת CCNA נותנים מענה מקיף לכלל עמדות קצה ולמשתמשים בארגונים ועוסקים בכל הקשור להתקנות ותקלות של התוכנות השונות המשמשות ביום יום לניהול רשתות.

האם יש צורך לעבוד קורס כדי לעבור את ההסמכה?

המבחנים מטעם חברת CISCO האמריקאית ידועים כקשים למי שאין רקע בתחום, ולכן מומלץ לעבור קורס המכין היטב את המשתתפים למבחני ההסמכה מטעם חברת CISCO העולמית, על מנת להגדיל את הסיכוי לעבור את המבחן. נציין כי הבחינה נוגעת במגוון נושאים המבוססים על טכנולוגיות הרשת, ולכן למידה מעמיקה רק תסייע.

מה לומדים במסגרת קורס CCNA?

הקורס מכין את המשתתפים למבחן ומכיל חלק מעשי ותיאורטי. בחלק המעשי לומדים כיצד להתקין רשתות תקשורת ועבודה עם פרוטוקולים, ובחלק התיאורטי לומדים כיצד עובדות רשתות תקשורת בסביבת עבודה רחבה. כמובן שלומדים מושגים רבים וטכניקות המכינות את המשתתפים לעבודה מעשית בתחום.

איך נרשמים למבחן CCNA?

כדי להירשם למבחן CCNA, יש צורך להיכנס לאתר של Cisco ולקבוע מועד. במידה ועברתם קורס לימודי CCNA, מוסד הלימודים יסייע לכם ברישום. צרפנו לינק להרשמה באתר של Cisco לחצו כאן

כמה עולם מבחן CCNA?

מחירו  עומד על כ- 325$. חשוב לציין כי המבחן אינו קל, ולכן לא כדאי לגשת אליו אם אינכם מוכנים מספיק, כיוון שהמבחן יקר יחסית.

מהו השינויים שהיו בהסמכות CCNA בשנת 2020?

החל מתאריך 24.02.2020 חלו שינויים עצומים בהסמכת CCNA, ולכן כיום הידע הנדרש הוא רחב יותר. המבחנים פוצלו ושונו, ישנם חומרים אשר ירדו או התווספו, ובנוסף סיסקו מבקשת מהמשתתפים להפגין יותר ידע בתחומי האוטומציות והתכנות ולהכיר מגוון כלים טכנולוגיים.

אילו מסלולי בחינה קיימים?

קיימים שישה מסלולי בחינה, כאשר כל סטודנט יבחר שנים מהם, אחת שהיא בחינת ליבה – Core Exam והשנייה היא התמחות ספציפית Concentration Exam. המסלולים הם:

  • CCNP Enterprise
  • CCNP Data Center
  • CCNP Security
  • CCNP Service Provider
  • CCNP Collaboration
  • Cisco Certified DevNet Professional

האם ההסמכה פגת תוקף?

וודאי. מכיוון שזהו תחום המשתנה בקצב מהיר ויש להתעדכן בכל תקופה בחידושים השונים, להסמכות של CCNA יש תוקף של 3 שנים. חשוב לדעת שהחל מתאריך ה- 24.02.2020 אפשר לרענן את התוקף ע"י לקיחת אותו מבחן, או להמשיך למבחן – CCIE או כל התמחות אחרת של CCNP גם אם היא שונה.

הסתקרנתם? קראו עוד על קורס ניהול רשתות

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן