ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מנהל רשתות שכר

INT College
מנהל רשתות שכר

הוא אחד התפקידים החיוניים בכל ארגון, על כתפיו מוטלת אחריות גדולה של תחזוקת המערכות והמחשוב בארגון ולגמרי ניתן לומר שזהו תפקיד מאתגר הדורש למידה אין סופית. הכירו את תפקיד מנהל רשתות, אחד התפקידים המבוקשת בתחום ה- IT. עד כמה הוא מבוקש, במה הוא עוסק וכמה באמת מרוויח מנהל רשתות? הכל כאן בכתבה.

אם גם אתם סקרנים לדעת כמה מרוויח מנהל רשתות שכר, הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם. הבאנו את כל המידע על התפקיד, וכמובן טבלת שכר עם כל הנתונים כדי שיהיה לכם לאן לשאוף.

קצת על האתגר של מנהל רשתות

מנהל רשתות הוא אחד התפקידים החיוניים בכל ארגון ולו הקטן ביותר. לרוב, ארגונים גדולים מחזיקים במחלקת  IT שהיא טכנולוגיות מידע שתפקידה לטפל בכל הקשור לתפעול המערכות והמחשוב בארגון. מנגד, ארגונים קטנים יותר נעזרים בחברות IT המציעות שירות במיקור חוץ  לרוב במודלים של ריטיינר חודשי המספק שירות לכל תקלה או אתגר מחשוב.

תפקידו של מנהל רשתות הוא לעסוק בכל הקשור לתפעול והתחזוקה של ציוד המחשוב בארגון ותחתיו תחומי אחריות רבים מאוד כמו תחזוקה שוטפת של עמדות המחשוב, התקנת תוכנות וחומרות, תכנון ושדרוג מערכות בארגון, מתן תמיכה למשתמשים, שדרוג גרסאות, טיפול בתקלות מחשוב, התקנות תוכנות לניהול רשת, התקנות ציוד, טיפול באבטחת מידע ועוד ועוד.  למעשה, תפקידו של מנהל רשתות מכיל תחומי אחריות רבים, ולכן מי שמחפש מקצוע מאתגר, מבוקש מאוד ומתגמל, זוהי בהחלט הבחירה הבטוחה.

קצת על רמת השכר של מנהל רשתות

אופי תפקידו של מנהל רשתות משתנה בהתאם לסוג הארגון בו הוא עובד, הרי תפקיד זה מבוקש מאוד בכל ארגון שיש בו רשתות מחשבים וטכנולוגיות המשמשות את עובדי הארגון בשגרת יום עבודתם. לדוגמה בארגונים קטנים בהם קיימים 10-30 עמדות מחשוב לרוב מעסיקים מנהל רשתות אחד, בעוד בארגונים גדולים בהם קיימים עשרות ואפילו מאות עמדות מחשוב, ישנם כמה מומחי IT שלכל אחד מהם תחומי אחריות שונים כמו מנהלי מערכות, אנשי אבטחת מידע, טכנאים, אנשי סיסטם וכמובן מנהלי רשתות שכולם אמונים על מערך המחשוב.

למעשה, מנהל רשתות שכר נגזר בהתאם לסוג הארגון, גודלו, אחריות התפקיד, הניסיון וכו׳. מנהלי רשתות מתחילים שמשתלבים לראשונה בארגונים או בחברות המעניקות שירותי מחשוב ותמיכה, יכולים להרוויח שכר מכובד של  שמתחיל ב- 10,000 שקלים לחודש.  כמובן שככל וצוברים ניסיון ועובדים בארגון גדול יותר, השכר עולה בהתאם, כך שבהחלט יש לאן לשאוף ואפילו להתקדם בתפקיד.

דבר נוסף, חשוב לדעת שמנהל רשתות יוכל לעבור הסמכות שונות בתחום על מנת להתמקצע ברשתות תקשורת נוספות ולשדרג את השכר שלו וגם את התפקיד  כמו הסמכת MCSE והסמכת MCSA של מייקרוסופט, הסמכת מנהל רשת Linux – Unix ועוד.

טבלאות שכר מנהל רשתות

תפקידג'וניור 0-2 שנות ניסיון3-5 שנות ניסיון6 שנים ומעלהתפקידי ניהול
Fullstack10,000-13,000 ש"ח 13,000-19,000 ש"ח 19,000-30,000 ש"ח 30,000+ ש"ח
מנהל רשת Linux – Unix 12,000-15,000 ש"ח 18,000-23,000 ש"ח 25,000-30,000 ש"ח 30,000-35,000 ש"ח

באילו חברות יוכל להשתלב מנהל רשתות?

כפי שאמרנו, תפקיד מנהל רשתות חיוני בכל ארגון שיש בו מערכות מחשוב המשתמשות את העובדים, ולכן ענפי התעשייה הם מגוונים, כמו חברות הייטק, רשתות קמעונאיות, גופים ממשלתיים, בתי חולים, חברות תוכנה, חברות סייבר, חברות IT ועוד.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן