ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מנהל IT מה זה

INT College
מנהל it מה זה

תחום IT הוא תחום רחב שעוסק בטכנולוגיית מידע: ניהול שרתים, הקמת תשתיות, גיבוי בענן, פתרון בעיות מחשוב ועוד. הצרכנים של שירות IT הם ארגונים וחברות מכל רחבי התעשייה, וגם עסקים קטנים אשר מזיקים אמצעי מחשוב רבים לצורך הפעלתם. בכתבה שלפניכם ננסה להסביר מה זה מנהל IT, מהי עבודתו בפועל ומה צריך ללמוד כדי להגיע למשרה הנחשקת.

מה זה מנהל IT?

תפקידו של מנהל IT הוא לנהל בשוטף את כלל ציוד המחשוב והתקשורת בחברה. בחלק מהמשרות, מנהל IT יהיה גם האחראי על אבטחת המידע בציוד המחשוב והתקשורת של הארגון. התפקיד כולל, בין היתר, התאמת מערכות מחשוב לארגון או לעסק, טיפול בשרתים, אחריות על אמצעי תקשורת וכלים טכנולוגיים שונים הדרושים לתפקוד הארגון, תוכנות גיבוי וטיפול שוטף בתקלות ובעיות. במילים אחרות – מנהל IT מרכז אליו את כל התחומים המרכיבים את תחום טכנולוגיית המידע. בעסקים קטנים, בהם אמצעי המחשוב הם מעטים, מקובל להסתייע בשירות של מנהל IT במיקור חוץ.

מה הקשר בין מנהל IT לניהול רשתות CCNA?

CCNA היא הסמכה מקובלת למספר גדול של משרות בעולם ה-IT. בין משרות הג'וניור בעולם ההייטק שלרוב דורשות את ההסמכה הן תפקידי ניהול רשת, תמיכה טכנית וטכנאי IT. עם צבירת הניסיון באחד מן התחומים האלה, ניתן כמובן להתקדם למשרה אשר מתכללת את כל תחום טכנולוגיית המידע, ולנהל צוות של עובדים. הסמכת CCNA נותנת הסמכה לעבודה על מוצרי חברת סיסקו (Cisco), אשר נמצאים בשימוש נרחב ושולטים ברוב השוק.

מהי העבודה בפועל של מנהל IT?

לאחר שהסברנו מנהל IT הוא הדמות הבכירה והמקצועית ביותר שאחראית בארגון על אמצעי המחשוב והתקשורת – החל מהמחשב הפשוט ביותר ועד לאמצעי תקשורת מוצפן איתו מדברים העובדים. במהלך יום העבודה, מנהל IT נותן מענה כשיש צורך בהתקנה של חומרה ותוכנות חדשות וכן מענה לחשבונות המשתמש – משבון המשתמש של המנכ"ל ועד לחשבון המשמש של העובד החדש ביותר. בנוסף, כשבארגון יש כוונות להרחיב את מבנה הרשת ולבצע רכישות של אמצעים – מנהל IT יהיה הדמות שמתכננת ומבצעת. בארגונים גדולים מאוד יתקשה מנהל IT להשתלט על העבודה הרבה, ולכן מקובל להעסיק צוות של מנהלי IT שחולק בתוכו את האחריות.

מהו השכר של מנהל IT?

אולי תופתעו לדעת, אך מנהל IT מקבל שכר מהגבוהים בענף, לצד ביקוש גבוה. משרת ג'וניור, של מי שסיים זה עתה את ההכשרה, נעה בטווח של 12 ועד 14 אלף ₪ בחודש. לאחר 3-5 שנות ניסיון השכר יעמוד על 18-25 אלף ₪ ובמשרת ניהוליות השכר מגיע ל-30 אלף ₪

מה צריך ללמוד כדי להיות מנהל IT?

הדרך להיות מנהלי IT עוברת במספר תחנות אפשריות, הרבה בזכות העובדה שמנהל IT מנקז אליו ידע רב ומגוון בעולמות המחשוב והתקשורת. לדוגמה, ניתן להיות מנהלי IT אם אתם מגיעים מתחום הפיתוח או התמיכה ואפילו אם שימשתם כאנליסטים עסקיים ובפרט אם יש לכם ניסיון ניהולי. קורס CCNA, אותו ניתן לעשות אצלנו במכללת INT, הוא הדרך הטובה והמהירה ביותר להיכנס לעולם ה-IT ולהתקדם לעבור משרה ניהולית.

הסתקרנתם? קראו עוד על קורס ניהול רשתות

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן