ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

מקבלים החלטות: איזה מקצוע הייטק כדאי ללמוד?

ירדן חיון
מקבלים החלטות

הדילמה בבחירת מקצוע הייטק טבעית לחלוטין, לרוב צעירים אחרי צבא או אנשים המעוניינים בקריירה שנייה נתקלים בדילמה. מצד אחד, הם חוששים שאולי התחום 'גדול עליהם' ואולי הם לא טובים במחשבים ובמתמטיקה. מצד שני, ישנן דילמות הקשורות להשתלבות בשוק העבודה בהייטק ובחירת המקצוע המתאים להם. אז בואו נעשה סדר בדברים ונראה איזה מקצוע כדאי ללמוד כדי להיכנס לעולם ההייטק.

למה דווקא לימוד הייטק?

עולם המחשבים וההייטק מתפתח פלאים בחמישה העשורים האחרונים. ממחשבי ענק שבקושי הצליחו לבצע כמה פעולות, הפך עולם המחשבים למחשב קטן מימדים שיכול לעשות מיליארדי פעולות בשנייה. אבל לא רק, גם עולם הסמאטפונים התפתח פלאים ומכיל מאות תוכנות שיכולות לרוץ במקביל, וזאת לצד מגוון אפליקציות שימושיות. התפתחות זו הולידה מגוון חידושים פורצי דרך ועשרות מקצועות התומכים בעולם המחשבים המתפתח כדוגמת סייבר, תחום IT, ניהול רשתות, בניית אתרים ועוד ועוד.

תחומים מאתגרים לצד עבודה יוקרתית

תחום ההייטק נתפס כמאתגר, מעניין וכזה שמי שנכנס בשעריו מרגיש היטב את החדשנות האמיתית שכולם מדברים עליה בתקשורת, ובכלל בכל מקום. לא פעם עובדי הייטק נחשפו לפיתוח טכנולוגיות חדשות ששינו את תצורת העבודה של העולם המודרני כמו תוכנות הקשורות לעולם העסקי, וויז ששינה את סגנון הנסיעה שלנו, פלטפורמות לניהול לקוחות, אפליקציות חדשות ואפילו אקזיטים ופיתוחים בינלאומיים.

אילו תחומים קיימים בעולם ההייטק הנוצץ?

עולם ההייטק מכיל מנעד רחב של תחומים, וככל שעובר הזמן הביקוש למתכנתים ולעובדי הייטק עולה, וזאת בשל הטכנולוגיה המתפתחת במהירות שיא. ישנה חפיפה מסוימת בין המקצועות השונים, וייתכן שגם יהיו שמות שונים לתחומי העיסוק והתכנות הקיימים. מנינו כמה תחומי מקצוע פופולריים ומבוקשים מאוד בעולם ההייטק, כך שתוכלו לקבל כיוון מסוים ולבחור את המקצוע המתאים לאופייכם.

פיתוח תוכנה

הוא אחד התחומים הפופולריים ביותר בעולם ההייטק, המכיל שמות שונים כמו מהנדס תוכנה, מתכנת, מפתח וכו'. תחום זה עוסק במנעד פיתוחים כמו ניתוח, עיצוב מערכות, הגדרות וכו'. ישנם סוגים שונים של מתכנתים, כאשר כל מתכנת מתמקצע בשפת קוד מסוימת, ולעתים יותר משפת קוד אחת לדוגמה מפתח אפליקציות, מפתח Full Stack, JAVA, SAP ועוד. כדי להיות מתכנת מקצועי, יש צורך ללמוד כמה שפות תכנות ולהפגין ידע רב בתחום, כך תוכלו להתקבל למשרות נחשקות. ניתן ללמוד את שפות הקוד בקורסים קצרים יחסית ולהשתלב בעולם ההייטק.

תחום IT ובדיקות תוכנה

תחום IT עוסק בניהול מערכות מידע, רשתות תקשורת ועוד מגוון תחומים נושקים. תחום זה נעשה חיוני מאוד, הרי כל גוף זקוק לפתרונות IT ולתמיכה של אנשי מחשוב ומערכות כדי לנהל את מערכות המחשוב. תחום דומה נוסף הוא – איש QA, העוסק בתחום בדיקות תוכנה. תחום זה פופולרי ומתפתח, הרי כל טכנולוגיה חדשה, אפליקציה או פלטפורמה זקוקה לבדיקות איכות טרם יציאתה לאוויר, ולאחר מכן ביצוע עוד ועוד בדיקות, שיפורים ועדכני גרסה. גם את שני הנושאים הללו ניתן ללמוד בקורסי הייטק שונים ולהשתלב במשרות מבטיחות.

סייבר ואבטחת מידע

תחום הסייבר מונה מנעד רחב של מקצועות כמו לוחמי סייבר, מנהלי אבטחות מידע, קצין אבטחת מידע, מגן סייבר וכו'. תחום זה מתפתח מאוד וישנה דרישה מטורפת בשוק ללוחמי סייבר המתמחים באבטחת מחשבים ופלטפורמות שונות ברשת מפני פריצות וגניבות מידע.

זה כמובן על קצה המזלג, ישנם מקצועות רבים בעולם ההייטק, ולכן לימודי הייטק יכולים להכניס אתכם לעולם מרתק, חדשני ומתקדם, כזה שלא נח לרגע. להתאמת מסלול הלימוד, יהיה עליכם לבחור את המקצוע שמדבר אליכם וכמובן תמיד ללמוד עוד ועוד תחומים כדי שתוכלו להתפתח בעולם ההייטק.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם