ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

עבודה עם משכורת 20000 ללא ניסיון

INT College
עבודה עם משכורת 20000 ללא ניסיון

שוק העבודה בישראל קשוח מאוד, עם המון מועמדים המתחרים על כל משרה טובה שקיימת. כשיש ביקוש גבוה למשרות, הדבר מתבטא בשכר הנמוך אותו מעסיקים יכולים להרשות לעצמם לשלם למי שבסופו של דבר ייבחר. כך יוצא שעם האינפלציה הגואה ויוקר המחייה, נראה שממש לא פשוט להתקיים מעבודה כשכיר במדינת ישראל.

עם זאת, ישנם עדיין לא מעט תפקידים טובים בשוק העבודה שלנו, אליהם יש ביקוש גבוה דווקא מצד המעסיקים, ובהם ניתן להרוויח גם למעלה מעשרים אלף שקלים כתפקיד ראשון ללא ניסיון, או עם ניסיון מועט. אז איך מגיעים למשכורות שניתן אשכרה לחיות מהן בישראל, ואפילו ללא ניסיון תעסוקתי קודם? המשיכו לקרוא.

להרוויח עשרים אלף שקלים ללא ניסיון? זה אפשרי

מפתח FullStack

אחד התפקידים בהם ניתן להגיע לשכר התחלתי של עשרים אלף שקלים ללא ניסיון, הוא מפתח פולסטאק (FullStack). מפתח פולסטק הוא מפתח תוכנה המסוגל לעבוד על כל שכבות המוצר (אפליקציה, תוכנה, אתר וכדומה), החל מעבודה על ממשק המשתמש (ה-UI) ועיצוב המוצר, דרך הבנת הצורך העסקי של המוצר, ועד לעבודה על בסיס הנתונים והשרת.

רוצה לומר, התפקיד נקרא FullStack כי המפתח הזה מכיר את כל המוצר, מהמסד ועד הטפחות, ובכך יתרונו הרב. מפתח פולסטק בדרך כלל שולט בטכנולוגיות של מה שמכונה "צד לקוח" (מה שהלקוח רואה בפועל) כמו HTML ,CSS ו-JavaScript על מנת לבנות את ממשק המשתמש. בנוסף, מפתח הפולסטאק מכיר טכנולוגיות "צד שרת" כמו Node.js, PHP או Python על מנת לכתוב את הלוגיקה העסקית של המוצר, וכן להתממשק עם בסיסי נתונים כמו MongoDB או MySQL. לכן, כדי להפוך מפתח פולסטאק (בניגוד למפתח פרונט אנד או מפתח בקאנד), על המתכנת לשלוט לפחות בשפה אחת של צד לקוח, ולפחות בשפה נוספת של צד שרת.

מפתח פולסטאק, גם ללא ניסיון, יכול להרוויח (אם הוא עובד בחברה טובה, באיזור המרכז) גם 20,000 שקלים ללא ניסיון. עם זאת, עליו להדגים בשלב הקבלה למשרה כי הוא אכן שולט בכל הטכנולוגיות הרלוונטיות, אם זה למשל פייתון, ג'אווה סקריפט וכדומה. אם יעשה זאת, יכול להרוויח אחלה משכורות גם בתור ג'וניור. אם יישאר כמה שנים בתחום? השמיים הם הגבול, ומפתחים טובים בישראל מרוויחים טוב תמיד.

לקורס fullstack

לא רק מפתחים

הביקוש למפתחים הוא מן המפורסמות, ונראה הך טבעי שאם יש תפקיד בו ניתן להרוויח מעל 20,000 בשכר התחלתי, זה בתפקיד של מפתח. אולם נראה שעם הביקוש הרב שיש היום לעובדים טכנולוגיים (ולצד השחיקה הריאלית בשכר שראינו בשנת 2023).

Data Analyst

נראה שיש עוד תפקידים בהם ניתן להרוויח כ-20,000 שקלים ללא ניסיון. תפקיד כזה למשל הוא דאטה אנליסט ( (Data Analyst, נקרא לעיתים גם מנתח נתונים). תפקידו של הדאטה אנליסט הוא לנתח נתונים ממערכות איסוף המידע שונות בתאגיד (למשל מערכות CRM או ERP), על מנת לספק תובנות עסקיות בעלות ערך כספי לתאגיד בו הוא עובד. עובד בתפקיד דאטה אנליסט, אפילו ג'וניור בתפקיד ראשון, יכול להרוויח 20,000 שקלים ללא ניסיון. עם זאת, מדובר בגבול העליון של שכר המשולם לתפקיד ראשון, ויותר סביר שירוויח משהו בסביבות ה-17,000 שקלים, בהנחה שאנו מדברים על "המועמד הסביר" או "המועמד הממוצע". כמו כן, חשוב לדעת כי על מנת לעסוק בניתוח נתונים, יש להכיר תחומים מתמטיים כגון אלגוריתמים, סטטיסטיקה וכדומה. כלומר, כדי לעשות קורס של דאטה אנליסט, נדרש רקע מתמטי מקדים.

DevOps

תפקיד נוסף בו ניתן להרוויח 20,000 שקלים ללא ניסיון הוא דבאופס (DevOps). מה שעושה איש דבאופס במרבית הארגונים הוא ניהול של תהליכי פיתוח: הוא למעשה מהווה בתור המקשר בין אנשי הפיתוח (מתכנתים) לבין אנשי התשתיות. היות ויותר ויותר ארגונים עברו להשתמש בתשתיות במיקור חוץ (במה שמכונה IaaS (תשתית כשירות), אנשי דבאופס הפכו חשובים יותר בארגונים רבים, והביקוש לאנשי דבאופס איכותיים עלה בשוק התעסוקה הטכנולוגי. איש דבאופס שסיים בהצלחה קורס במוסד איכותי, יכול להרוויח גם יותר מ-20,000 שקלים ללא ניסיון תעסוקתי בתחום. עם זאת, איש הדבאופס כמובן צריך להוכיח שליטה באיכויות הללו בתהליך הראיון בחברה.

לקורס Devops

סייבר

תחום נוסף בו ניתן להרוויח 20,000 שקלים ללא ניסיון, הוא תחום הסייבר. לימודי הסייבר אינם פשוטים כלל ועיקר: איש סייבר רציני מכיר את הנושא של תקשורת בין מחשבים, וכן יודע תכנות ברמה סבירה במספר שפות תכנות בסיסיות. לאחר מכן, לומד איש הסייבר התמודדות עם איומי סייבר ואבטחת מידע, תוכנות נוזקה ועוד. חשוב לומר שלא בכל תפקידי הסייבר מגיעים לשכר התחלתי שכזה, אלא רק בתפקיד של אחראי אבטחת מידע בארגונים, וכן בתפקידי סייבר-אנליסט והטיותיהם.

לקורס סייבר

דאטה סיינס

דאטה סיינס הוא תחום שנמצא בצמיחה תמידית בתעשיית ההייטק, עם למעלה מעשור של התפתחות ופריחה. הענף עוסק בהפקה של ידע מתוך מידע שזורם אל הארגון, וזאת באמצעות מחקר מעמיק ותהליכים מתקדמים הכוללים כלים סטטיסטיים ותכנותיים. במכללת INT פיתחנו תוכנית שמחליפה את הצורך בתואר אקדמי, עם התוכן המעשי והחשוב ביותר להצליח בתחום. היוקרה של המקצוע מתבטאת גם בשכר, כשהממוצע עומד על 20,000 ₪ ללא ניסיון, ואם תתקבלו לעבודה בחברות גדולות ומשמעותיות בשוק תוכלו להגיע לשכר של 25,000 ₪ ללא ניסיון.

לקורס דאטה סיינס

דוט נט

דוט נט היא פלטפורמת תכנות מבית מיקרוסופט, שמאפשרת לפתח אפליקציות פשוטות ומורכבות כאחד באמצעות מספר שפות תכנות כשהעיקרית ביניהן היא שפת C#, שפת קוד פתוח עם ספרייה עשירה וקהילה גדולה. רוב רובו של קורס דוט נט אמנם מתמקד בלימוד שפת C#, אך בשילוב עם מושגים רלוונטיים רבים המשותפים לכל שפות התכנות ועקרונות הנדסת תוכנה, מה שמאפשר גמישות בתפקיד ויכולת להשתתף בפרויקטים שונים. גם מפתח דוט נט יכול הרוויח 20,000 ללא ניסיון.

לקורס דוט נט

20,000 ללא ניסיון? רק בהייטק!

לסיכום, ישנו מגוון של תפקידים בהם ניתן להגיע ל-20,000 שקלים ומעלה בחודש, גם בתור תפקיד ראשון בתחום. צריך להיות טובים, וצריך ללמוד במוסד טוב שיודע להכשיר מועמדים כאלה, אבל זה בהחלט אפשרי.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן