ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

קורס סייבר למתחילים – כל מה שצריך לדעת

ירדן חיון
קורס סייבר

כל מה שצריך לדעת למי שרוצה ללמוד קורס סייבר

קורס סייבר למתחילים, כמו כל קורס או הכשרה, צריך להתחיל בתשוקה לתחום ובהתמדה וההשקעה.  הקורס יכול להתאים לחסרי הרקע והניסיון בתחום אבטחת סייבר ובעיקר לאלו שרוצים להתחיל בדרך חדשה לקריירה מבטיחה ומעניינת. בתוך תחום אבטחת מידע יש לא מעט נישות ותחומים בהם אפשר להתמקצע. הקורס ינסה לתת את מירב הידע שצריך, בהמשך הדרך, בבחירת המסלול בתוך התחום הרחב, יידרשו השקעה ולמידה נוספות כדי להיות מומחה בנישה ולהתקדם לתפקידים ניהוליים. עם זאת יש כמה דברים בסיסיים שכל מאבטחי הסייבר צריכים לדעת, וקורס סייבר מוצלח צריך להכיל.

איך אפשר להצליח בלי ידע מקדים?

קורס סייבר למתחילים נועד לתת מקפצה לתוך התחום החדש, אך בשביל להיות אפקטיבי ומוצלח, הקורס חייב להשתלב עם רצון והשקעה של התלמיד במהלכו. כל מי שמעוניין להתמקצע בתחום חדש צריך להיות מוכן מנטלית להקדיש זמן ולהתמיד. הקדשת זמן והיכולת ללמוד לא מובנות מאליהן ומראש כדאי לוודא שהטיימינג מתאים ולעשות סידור מחדש של לוח הזמנים וסדרי העדיפויות.

תחום הסייבר יכול להישמע מאיים לחסרי ניסיון או היכרות קודמת עם התחום, אבל אין מה לחשוש- אתם לא לבד. את הקורס מעבירים מיטב המרצים מהתעשייה במכללת INT (לשעבר נס), הוא נותן את כל הכלים הדרושים להיכנס לשוק העבודה ולהתפתח, ומלווה את הסטודנט בכל השלבים מהמושגים הראשוניים ועד מציאת עבודה.

מה חשוב שיהיה בקורס למתחילים?

קורס סייבר למתחילים הוא בראש ובראשונה- התחלתי. הלמידה היסודית של הבסיס היא חשובה מאוד, בעיקר למי שלא בא עם רקע בתחום וצריך ללמוד לדבר את ׳השפה׳ החדשה. עוד אמצעי חשוב הוא להקנות שליטה בכל הדרכים לביצוע בדיקות אבטחה של רשתות ואפליקציות WEB. ההבנה איפה נקודות התורפה ויכולת הזיהוי של חולשות במערכת מחזקות את הידע הפרקטי כיצד לתקן, לחזק ולמנוע פריצות ותקיפות.

מאחר ועולם אבטחת המידע רחב, האסטרטגיה המומלצת על ידי בכירים בתחום היא ללמוד כמה שיותר ממנו – תכנות TCP/IP, כתיבת קוד וכלים נוספים להתמודדות עם האקרים והתגוננות בפני תקיפות. קורס סייבר ואבטחת מידע במכללת INT עובד בצמוד לבסיס הנדרש ולמגמות חדשות בתחום ובשוק העבודה הישראלי בפרט בשביל שכל תלמיד ותלמידה יוכלו להגיע כמה שיותר רחוק.

אבטחת מידע

עוד המלצה מפי מומחי סייבר היא ללמוד את יכולות הפריצה, להכיר את שיטות הפעולה של ההאקרים ובכך לדעת לנצל אותן לטובה. ברשת ניתן למצוא מערכות ייעודיות שניתן לתרגל את היכולות הללו בצורה חוקית ומסודרת, כמו כן בתרגול בקורס שנותן לתלמידים את הפלטפורמה וסביבת הלמידה המאפשרת את כל ההתנסויות בפיקוח האישי והליווי של מרצי הקורס.

בסיום הקורס מתחיל שלב חיפוש העבודה בתחום (ולפעמים גם תוך כדי). הדרך הטובה ביותר להתחיל היא לחפש משרת ג׳וניור (משרה התחלתית) ולעשות את דריסת הרגל הראשונה. לפעמים משרה התחלתית היא בתנאים ובשכר לא אידאליים, אך אם העבודה מאתגרת וסביבת העבודה חיובית ומאפשרת למידה וגדילה כדאי להתחיל. אם לא ניתן להתקדם בחברה עצמה, עם הזמן וצבירת ניסיון ובמיוחד עם חוות דעת חיוביות מראשי הצוות והמנהלים שיוכלו לתת המלצה, אפשר לחפש 'לעלות שלב'- להתקדם ולפרוח ולהגיע לתנאים ולשכר המצופים.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם