ליצירת קשר
whatsapp
לימודי הייטק ב-INT LIVE
טלפון

8 מקצועות מבוקשים לנשים בהייטק

INT College
8 מקצועות מבוקשים לנשים בהייטק

היום זה כבר לא נתון מפתיע – נשים הולכות להייטק. אפשר למצוא אותן בכל השדרה, ממקצועות משאבי אנוש ועד למנכ"ליות ונשיאות שמובילות את החברה עם החזון הכלכלי והחברתי שלהן. המשותף לכולן הוא שהן לא נרתעו לקפוץ למים. מבין המגוון הרחב של מקצועות ההייטק, ישנם מקצועות מבוקשים ונפוצים יותר בקרב נשים, עם נוכחות גדלה והולכת. מקצועות אלה משלבים לרוב ראייה עיצובית, יצירתיות, יכולת תכנון וירידה לפרטים. לפניכם 8 מקצועות מבוקשים לנשים בהייטק.

עיצוב UX/UI

מעצבת UX/UI אחראית על עיצוב ממשק המשתמש וחוויית המשתמש עבור מוצרים דיגיטליים. התפקיד מצריך הבנה מעמיקה של התנהגות משתמשים, עקרונות עיצוב וכמובן חוש עיצוב. מעצבת UX/UI עובדת בצמוד לאנשי הפיתוח והשיווק כדי להבטיח שהמוצר יענה על הצרכים של המשתמשים כפי שהוגדרו באפיון. מדובר בתפקיד מאתגר ומספק, שמתאים לנשים שאוהבות לתכנן, לעצב, ולראות דברים יוצאים אל הפועל.

DevOps

DevOps הוא תחום מהמבוקשים בעולם ההייטק, ומטרתו היא לשפר את הפרודוקטיביות של תהליכי הפיתוח, לייעל את סביבת העבודה והתהליכים ולשפר את התשתיות המשותפות. מדובר בתפקיד מאתגר מאוד, בו תצטרכי לדאוג לתפעול שוטף, לזרימת מידע ובגדול ל"בריאות" של המערכת כולה. כדי להיות אשת DevOps יש צורך לדעת תכנות, ניהול, והבנה מעמיקה במחזור החיים של פיתוח תוכנה.

דוט נט

דוט נט היא פלטפורמת פיתוח תוכנה ומערכות מידע מבית מיקרוסופט. השימוש בדוט נט מאפשר לפתוח אפליקציות מתוחכמות אך פשוטות לביצוע. שפת התכנות הדומיננטית בדוט נט היא שפת #C, שפה שקל ללמוד אותה ולעבוד איתה. מהסיבה הזו, בין היתר, התפקיד מתאים לנשים שמחפשות משרת תכנות אך מעדיפות ששפת התכנות תהיה קלילה יחסית.

ניהול רשתות תקשורת


במרכזו של כל ארגון גדול נמצאת רשת מחשבים מסועפת שהיא הלב של הארגון. מנהלת רשת דואגת שהרשת תתפקד בצורה יעילה ואמינה ומהווה את הגורם המקצועי לטיפול בכל מה שקשור למחשבים בארגון – החל מטיפול בבעיות טכניות, דרך הטמעה ושדרוג תשתיות ועד לסוגיות של אבטחת מידע והרשאות. מנהל רשתות הוא אחד מהמקצועות הפופולאריים ביותר בתעשיית ההייטק, וכמו יתר המקצועות שמצוינים כאן גם הוא פופולארי בקרב נשים.

SAP

SAP הוא מסוג התפקידים שחברת הייטק לא יכולה להתקיים בלעדיהם. תפקידה של אשת SAP הוא יישום, תחזוקה והתאמה של המערכות בהתאם לצרכים העסקיים של הארגון, או במילים אחרות – ניהול מערכות המידע של הארגון אחריות על נתונים כמו ניהול לקוחות, כספים, ניהול כח אדם, מלאי ועוד.

שיווק דיגיטלי

שיווק דיגיטלי הוא כלי רב עוצמה להשגת מטרות עסקיות, ונדמה שהיום כבר אי אפשר בלעדיו. גם ענף ההייטק עושה שימוש במערך שיווק דיגיטלי לצד שיווק בדרכים המסורתיות. הפעלה של רשתות חברתיות, יוטיוב, גוגל ופרסום ממומן, כל אלה מסייעים לחברה לשווק את עצמה, להגיע ללקוחות וליצור קשרים עסקיים. שיווק דיגיטלי הוא מקצוע פופולרי בקרב נשים, ומשלב יצירתיות, מקוריות, תכנון וביצוע ברמה גבוהה.

בדיקות QA

התפקיד של אנשי QA הוא לבדוק את התוכנה באופן שיטתי, בשלבים שונים של הפרויקט, כדי לזהות באגים וחריגות ולתקן אותם. הבדיקות מבוצעות בשילוב של כלים ידניים ואוטומטיים, והמטרה היא להבטיח שהתוכנה עומדת בדרישות הלקוח, מבצעת את הפעולות הנדרשות, עומדת בעומסים הצפויים, מספקת חוויית משתמש טובה ועוד. מדובר בתפקיד מבוקש, יוקרתי, שדורש פרפקציוניזם ויסודיות.

סייבר

סייבר הוא תחום המתמקד בהגנה על מערכות מחשוב, רשתות ונתונים מפני מתקפות ואיומים שונים. בניגוד לאבטחת מידע, הסייבר מתמקד במתקפות דיגיטליות, וזה הרי ליבת העבודה של חברות הייטק. אשת סייבר עוסקת בזיהוי, מניעה ונטרול של איומים. מדובר בתחום מרתק ומאתגר, שהולך ומתפתח ככל שהטכנולוגיה מתפתחת. הביקוש וגם השכר גבוהים.

מעצב ומאפיין חווית משתמש יכול להגיע לראיונות עם ציפיות שכר של 10,000 ש"ח ללא ניסיון בהייטק, איך לפעמים נדרש תיק עבודות מרשים אשר להשיגו בעזרה עבודה עצמאית או קורס מקצועי.

לקביעת שיחת ייעוץ חינם

    שיחה עם נציג

    דילוג לתוכן